foto – Zane Bitere/LETA

Virslīga sāk UEFA Eiropas līgā: uzvara un divi zaudējumi 0

Trīs Latvijas virslīgas kubi sākuši UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīru. FK “Ventspils” spēra platu soli pretī iekļūšanai otrajā kārtā, FK “Liepāja” praktiskas cerības tikt tālāk zaudēja jau savā laukumā; “Riga” un Sofijas “CSKA” duelī viss izšķirsies atbildes mačā.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10

FK “Ventspils” grauj ar 5:0
Nigēriešu uzbrucējs Adeleke Akinjemi ceturtdien guva četrus vārtus, sekmējot “Ventspils” komandas graujošu uzvaru UEFA Eiropas līgas pirmās kvaklifikācijas kārtas pirmajā mačā.

“Ventspils” savā laukumā ar rezultātu 5:0 (5:0) sagrāva šādu turnīru debitanti Albānijas komandu Ģirokastras “Luftetari”.

Akinjemi sasniegtais gan nav Latvijas futbola klubu rekords Eirokausu spēlēs, jo savulaik piecus vārtus vienā mačā guva “Skonto” spēlētājs Mihails Miholaps.

Laukuma saimnieki visus vārtus guva pārliecinoši aizvadītajā pirmajā puslaikā, tajā dominējot Akinjemi un viņa tautietim Tosinam Aijegunam.

Rezultātu spēles astotajā minūtē atklāja Akinjemi, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, bet vēl pēc četrām minūtēm viņš aizskrēja divatā ar Aijegunu ātrā pretuzbrukumā, ar precīzu sitienu panākot 2:0.
Tikmēr 24.minūtē Akinjemi pēc centrējuma panāca jau 3:0, savukārt 37.minūtē ventspilnieki tika pie vēl vienas iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, kuru izmantoja Aijeguns.
Savukārt spēles 43.minūtē savus ceturtos vārtus mačā guva Akinjemi, panākot graujošo 5:0.

Otrajā puslaikā pie iespējām gūt goda vārtus tika arī Albānijas komanda, kura spēja arī norībināt mājinieku vārtu stabu, tomēr beigās “Ventspils” guva graujošu uzvaru, sperot ļoti platu soli pretim otrajai kvalifikācijas kārtai.

“Ļoti labs rezultāts. Ilgi gatavojāmies šai spēlei. Zinājām daudz par pretiniekiem, bija detalizēta informācija līdz pat sīkumiem. Pirmajā puslaikā arī viss izdevās no tā, ko gatavojām. Lai gan rezultāts ir 5:0, atbildes spēle būs smaga. Gatavosimies otrajam mačam. Ir daudz traumētu vietējo futbolistu, līdz ar to sākumsastāvā vairāk bija ārzemnieku. Mums tagad gandrīz katru trešo dienu ir spēle. Ļoti smags grafiks. Galvenais, lai tie, kuri šodien spēlēja, atjaunotos līdz nākamajam mačam,” sprieda ventspilnieku treneris Dejans Vukicevičs

Liepāja salūzt beigās, uz Gēteborgu tikai pēc goda
“Liepāja” futbola komanda ceturtdien savā laukumā UEFA Eiropas līgas pirmās kvalifikācijas kārtas mačā ar 0:3 (0:0) zaudēja Zviedrijas klubam Gēteborgas “Hacken”, visus trīs vārtus ielaižot mača beigu daļā.

Vēl spēles 73.minūtē rezultāta tablo rādīja bezvārtu neizšķirtu, taču tad zviedri astoņu minūšu laikā guva trīs vārtus, ieliekot pamatīgu pamatu tam, lai divu spēļu summā iekļūtu nākamajā kvalifikācijas kārtā.
Atbildes cīņa pēc nedēļas notiks Gēteborgā.

Spēles ritējums mainījās 74.minūtē, kad rezultātu atklāja daleo Irandusts, kurš gan drīzāk centās piespēlēt partnerim, tomēr bumba ieplanēja vārtos.
Savukārt vēl pēc trim minūtēm “Hacken” komandas brazīliešu uzbrucējs Paulinju pārsvaru dubultoja. “Liepājas” kluba armēņu vārtsargs Arsens Beglarjans pirmo sitienu atvairīja, bet ar atkārtotu raidījumu galā netika.
Punktu cīņai 82.minūtē pielika Mervans Šeliks, kurš izmantoja liepājnieku kļūdu aizsardzībā.

Mača pirmspēdējā minūtē goda vārtus “Liepājai” varēja gūt Ikaunieks, taču viņa sisto bumbu atvairīja “Hacken” vārtsargs Pēters Abrahamsons.

“Pirmajā puslaikā spēlējām blāvāk, jo gribējām vairāk iepazīt pretinieku. Otrajā puslaikā jau bijām krietni aktīvāki. Mums bija momenti, bet tos vajadzēja izmantot. Laikam mums pietrūkst klases, lai tos varētu izmantot. Mums galvenais uzdevums bija, lai šajās abās spēlēs no sevis izliktu visu. Tikai veidojam komandu, soli pa solim ejam uz priekšu. Mums nav stabils sastāvs, bet kopumā ejam pareizā virzienā. Esmu apmierināts, kā šodien nospēlēja jaunie puiši. Viņi uztraucās. Arī bija spiediens uz viņu pleciem, jo šie ir Eirokausi. Cits līmenis,” notikumus komentēja FK “Liepāja” treneris Tamazs Pertija.

FC “Riga” minimāls zaudējums Sofijā
Latvijas futbola klubs “Riga” ceturtdien cieta zaudējumu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas spēlē, viesos ar rezultātu 0:1 (0:0) atzīstot titulētā bulgāru kluba Sofijas CSKA pārākumu.

Bulgārijas komanda vienīgos vārtus guva spēles 49.minūtē, kad precīzs bija CSKA portugāļu pussargs Tjagu Rodrigešs.

CSKA pa rīdzinieku vārtiem sita 17 reizes, taču tikai trīs gadījumos bumba lidoja vārtu rāmī, kamēr “Riga” izdarīja vien trīs sitienus, bet divos gadījumos bumbu nācās tvert vārtsargam.

Tieši ambiciozajai “Riga” vienībai pirmajā kvalifikācijas kārtā ticis zināmākais pretinieks, jo Sofijas CSKA par savas valsts čempioni kļuvusi 31 reizi, kas ir visu laiku labākais sasniegums.