FOTO: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Zināms cik tūkstošus izmaksājusi Vakcinācijas centra izveide Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā 13

Vakcinācijas centra izveide Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā pašvaldībai izmaksājusi 35 000 eiro, aģentūru LETA uzzināja Rīgas domē.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Rīgas Centrāltirgus gastronomijas paviljona daļa, kas atvēlēta vakcinācijas punktam ir aptuveni 710 kvadrātmetri.

Esot plānots, ka vakcinācijas process sāksies 3.aprīlī un notiks no plkst.10 līdz 18. Cilvēki tiekot apzvanīti un aicināti uz vakcinēšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz jautājumu, kādēļ nav nodrošināta lielāka vakcinēšanas punkta izveide Pārdaugavas lielajos dzīvojamajos rajonos – Ziepniekkalnā, Imantā un Zolitūdē, Rīgas domē skaidroja, ka tas saistīts ar pašvaldības īpašumā esošo telpu atbilstību masveida vakcinācijas centru plānošanas vadlīnijām, ko izstrādājis Vakcinācijas projekta birojs.

Galvenie ierobežojumi, kas tika ņemti vērā ir prasība katram cilvēkam paredzēt 25 kvadrātmetru platību, telpām nepieciešama laba ventilācija, ir jānodrošina vides pieejamība personām ar kustību traucējumiem.

Vakcinācijas punktā jāparedz vienvirziena kustības organizēšanas iespējas, tai jābūt ērtam ģeogrāfiskam izvietojumam, ērtai piekļūšanai ar sabiedrisko transportu un jābūt plašai sabiedrībai pazīstamai lokācijai.

Pašvaldībā uzsvēra, ja būs nepieciešama lielāka vakcinācijas aptvere brīžos, kad būs pieejami vienlaikus lieli vakcīnu apjomi, pašvaldība plāno izvietot apkaimēs liela izmēra teltis, kurās iekārtot vakcinācijas centrus.

Rīgas dome ir lūgusi uzņēmumam “Rīgas satiksme” piedāvāt iespējamos loģistikas variantus, kā cilvēkus nogādāt lielākajās vakcinācijas vietās Ķīpsalā, “ATTA centrā”.

Uzņēmums sagatavojis vairākus piedāvājumus transporta nodrošināšanai gan no loģistikas viedokļa, gan izmaksu ziņā.

Gala lēmums par šiem variantiem esot jāpieņem Vakcinācijas projekta birojā, kur esot pilna informācija par potenciālo vakcinējamo cilvēku skaitu un laikiem, kad tas ir plānots.

Kā ziņots, Rīgā būs astoņi vakcinācijas pret Covid-19 centri, kā arī sešas vakcinācijas teltis. Divi lielākie centri, kas ir privātā pārvaldībā, ir SIA “RTU-BT 1” piederošā Ķīpsalas halle un “ATTA Centrs”, kuru nodrošinās SIA “Morient IG”. Abi šie centri esot izvēlēti pēc veiktās tirgus izpētes.

Reklāma
Reklāma

Šie abi centri skaitās augstākā jeb “A” līmeņa vakcinācijas centri, tie ir lielākie valstī – tajos spēšot nodrošināt līdz 20 000 vakcināciju nedēļā.

Rīgā būs arī seši mazāka apmēra centri Nacionālajā Sporta manēžā, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā, Rīgas 15.vidusskolā, Rīgas Kongresu namā, Rīgas Hanzas vidusskolā un Rīgas 19.vidusskolā. Vienlaikus tiks uzstādītas arī sešas vakcinācijas teltis. Tās atradīsies Uzvaras parkā, Rīgas 64.vidusskolā, Rīgas 84.vidusskolā, bērnu un jauniešu centrā “IK Auseklis”, Rīgas 63.vidusskolā un kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Lieldienu brīvdienās darbību varētu sākt trīs vakcinācijas centri Rīgā – Ķīpsalas hallē un “ATTA Centrā”, kā arī Centrāltirgū.