Zivjērgļi ligzdā.
Zivjērgļi ligzdā.
Ekrānuzņēmums no Latvijas Dabas Fonda video “You Tube”.

Zivjērgļu skaits Latvijā pēdējos trijos gados ir palielinājies 0

Pašlaik Latvijā ligzdo 210 līdz 230 pāru zivjērgļu, kas ir par 5% vairāk nekā konstatēts iepriekšējā monitoringa datos, kas tika veikts 2015.gadā, liecina “Latvijas valsts mežu” (LVM) vides ekspertu pērn veiktā monitoringa dati.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Pērn veiktajā monitoringā apzinātas 153 zivjērgļu ligzdas, kas ir lielākais apdzīvoto ligzdu skaits vienā gadā.

Tika atrastas 15 jaunas, līdz šim nezināmas ērgļu ligzdas, 12 no tām atrodas LVM apsaimniekotajā teritorijā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Konstatēts, ka salīdzinājumā ar 1982.gada monitoringa datiem zivjērgļu populācija Latvijā palielinājusies gandrīz piecas reizes.

LVM vides eksperts Aigars Kalvāns uzsvēra, ka aptuveni 80% no visas zivjērgļu populācijas Latvijā ligzdo tieši LVM apsaimniekotajā teritorijā.

LVM konstatējuši, ka 32% no visām pagājušajā gadā apdzīvotajām zivjērgļa ligzdām atradās ekoloģiskajos kokos. LVM Rietumvidzemes reģionā, veicot monitoringu, LVM vides eksperti atklāja jaunu aizsargājamā putna ligzdu.

Tā atrodas izcirtumā atstātajā ekoloģiskajā kokā – priedē -, kuru zivjērgļi labprāt izvēlas ligzdas būvēšanai.

“Interesanti, ka jaunatrastā ligzda ir tikai desmit metru attālumā no autoceļa. Zivjērglis ir iecietīgs pret traucējumu, ko rada garām ligzdai braucoši automobiļi, to apstiprina arī citi sekmīgi ligzdošanas piemēri līdzās ceļiem. Ērglis sāk uztraukties tikai tad, kad automobilis apstājies pie ligzdas un no tā izkāpj cilvēks,” skaidroja Kalvāns.

Jau ziņots, ka LVM teritorijās ligzdo ievērojams skaits reto un aizsargājamo sugu, vairākām no tām lielākā daļa populācijas mīt tieši uzņēmuma apsaimniekotajos mežos, piemēram, LVM mežos dzīvo klinšu ērglis, jūras ērglis, zivjērglis, mazais ērglis, vistu vanags, melnais stārķis, kā arī mednis.

LVM vides eksperti veic regulāru putnu monitoringu, lai gūtu informāciju par putnu sugām tīkamiem dzīves apstākļiem, un saskaņā ar LVM vides mērķiem, mazinātu mežsaimniecisko darbību ietekmi uz reto un aizsargājamo sugu dzīves apstākļiem.

Monitorings ļauj sekot līdzi, vai noteiktie vides mērķi tiek sasniegti, un, ja nepieciešams, pamatot izmaiņas meža apsaimniekošanas praksē, lai mazinātu ietekmi uz vidi. Putnu sugu monitoringa rezultāti parāda populāciju dinamiku, attīstības tendences un kopējo putnu skaitu Latvijā.

Reklāma
Reklāma