AFP/LETA

Zviedrijas izlase saglabā Latvijai izredzes uz ceturtdaļfinālu 0

Zviedrijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta spēlē svētdien ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Šveici un saglabāja Latvijai izredzes uz ceturtdaļfināla sasniegšanu.
Ja Šveice šodien būtu guvusi uzvaru jebkādā variantā (pamatlaikā, pagarinājumā, pēcspēles metienu sērijā), tā atņemtu Latvijai pēdējās izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Spēles rezultātu pirmās trešdaļas izskaņā atklāja šveicietis Svens Andrigjeto, bet otrās trešdaļas vidū tika nopelnīts nevajadzīgs noraidījums un to Zviedrija ļoti ātri izmantoja, panākot 1:1, kad pēc Līnusa Ūmarka metiena ripu vārtos ieraidīja Jūhans Sundstrems.
Turpinājumā Šveicei vadību atguva Deniss Holenšteins, bet trešās trešdaļas vidū čempionāta labākais vārtu guvējs Gustavs Nīkvists pēc precīzas Ādama Lāšona piespēles panāca 2:2. Spēles beigās Zviedrijai bija labāki vārtu gūšanas momenti, tomēr pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās.
Uzvarētājs tikai noskaidrots pēcspēles metienos, kad Zviedrijai divas reizes izcēlās Andrē Burakovskis.

Pirms tam vēl vienā spēlē svētdien Dānijas izlase ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Čehiju.
Šajā mačā Čehijai piederēja pārsvars, tomēr tā spēja gūt tikai vienus vārtus, kad 25.minūtē precīzs bija Tomāšs Plekanecs. 44.minūtē Mortens Madsens panāca izlīdzinājumu 1:1 un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienos. Tur Dānija skaisti realizēja visus trīs savus mēģinājumus un izcīnīja uzvaru.

Latvijas izlase joprojām saglabā cerības uz ceturtdaļfinālu, tomēr tai ne tikai pašai pēdējā spēlē otrdien jāpieveic Norvēģija, bet arī jācer arī uz labvēlīgiem citu spēļu iznākumiem – Šveicei pēdējā cīņā jāpaliek bez punktiem pret Čehiju, bet Dānija nedrīkst gūt vairāk par vienu punktu pirmdien gaidāmajā spēlē ar Kazahstānu.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar sešās spēlēs gūtiem 15 punktiem ir Čehija, bet tai ar attiecīgi 13 un 12 punktiem seko Zviedrija un Krievija. Pa astoņiem punktiem guvušas Dānija un Šveice, seši punkti ir Latvijai, bet septīto pozīciju ar pieciem punktiem ieņem Norvēģija. Tikmēr Kazahstāna ar diviem punktiem ir pēdējā un augstāk pakāpties vairs nevar.

B apakšgrupas otrajā spēlē svētdien Somija ar rezultātu 5:0 (0:0, 2:0, 3:0) sagrāva Slovākiju. Mačā ar vārtu guvumu un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Aleksandrs Barkovs. Tāpat pa vieniem vārtiem iemeta arī Miko Koivu, Patriks Laine, Jusi Jokinens un Anti Pilstrēms.
Vēl vienā spēlē pārsteigumu sagādāja Vācija, kas ar 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) pieveica ASV izlasi. Uzvaru Vācijas izlase izrāva 33 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad atzīmējās Korbinians Holcers. Tāpat pa vieniem vārtiem uzvarētājiem iemeta Patriks Hāgers un Kristiāns Ērhofs, bet ASV sastāvā atzīmējās Džeiks Makeibs un 18 gadus vecais Ostons Metjūzs.
Vācijas izlase pamatlaikā ASV spēja uzveikt pirmoreiz kopš 1993.gada.

B apakšgrupas kopvērtējumā Somijai tagad ir 18 punkti sešās spēlēs, bet ar 15 punktiem piecās cīņās seko Kanāda. Šīs abas komandas, kuras vēl nav piedzīvojušas zaudējumu, apakšgrupu turnīra noslēdzošajā dienā aizvadīs savstarpējo spēli.
Uz trešo vietu ar desmit punktiem svētdien pakāpās Vācija, kas jau garantējusi vietu ceturtdaļfinālā un tagad par punktu apsteidz ASV. Vēl seši punkti ir Slovākijai, Francijas kontā ir pieci punkti, bet pa trim punktiem savākušas Ungārija un Baltkrievija.
Ja A apakšgrupā no augstākās divīzijas izkritīs Kazahstāna, B apakšgrupā cīņa par vietas saglabāšanu ir daudz sīvāka – lai no izkrišanas izvairītos neveiksmīgi spēlējošā Baltkrievija, tai pēdējā spēlē pret Franciju jāgūst vairāk punktu nekā Ungārija iespēs duelī ar Vāciju.