×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Medinska “izlūkbrauciens” (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas Federācijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis

Ārlietu ministrija nesniedz politisku vērtējumu Krievijas kultūras ministra Vladimira Medinska pēkšņajai vizītei.

Politologs Kārlis Daukšts nedēļas nogalē notikušo Krievijas kultūras ministra Vladimira Medinska vizīti sauc par “izlūkbraucienu”, kā patiesais mērķis varētu būt noskaidrot “tautiešu” noskaņojumu un to, kāpēc Latvijas Krievu savienība izgāzusies Saeimas vēlēšanās. Izvairīga vizītes vērtējumos ir Latvijas Ārlietu ministrija, noprotams, ka tai notikušais lielā mērā bijis pārsteigums. Tā par vizīti Ārlietu ministrija esot informēta vien piektdienas vakarā ar notu, ka Medinskis viesosies Latvijā. Ministrija atbildējusi, ka Latvijas puse tajā neiesaistīsies un uztver vizīti kā privātu. “Krievijas kultūras ministrs ieradās uz Eiropas kultūras galvaspilsētu – Rīgu, kas liecina, ka viņš tiecas pēc kultūras,” sacīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Informāciju par vizīti saņēmuši lielākoties Latvijas krieviski rakstošie un raidošie mediji, un, kā izteicies pats V. Medinskis, viņa mērķis bijis atklāt rakstniekam Valentīnam Pikulim veltītu piemiņas plāksni, apmeklēt festivāla “Zelta maska” noslēgumu un arī atzīmēt 70 gadu jubileju kopš “Rīgas atbrīvošanas no “fašistiskajiem iebrucējiem”. Uz V. Pikulim veltītās plāksnes atklāšanu bija aicināta arī kultūras ministre Dace Melbārde, kura ielūgumu nav pieņēmusi. “Medinska vizīti uztvēru kā neoficiālu. Domāju, ka manis informēšana bija tikai formāla, jo Medinskis apzinājās, ka ielūgumu noraidīšu,” sacīja D. Melbārde.

V. Medinskim līdzi kā padomnieks bijis viens no 2007. gada Tallinas “bronzas nakts” nemieru režisoriem – Dmitrijs Linters, kas gan liecina par kaut ko citu, nevis kultūras izzināšanu un sevis bagātināšanu Eiropas kultūras galvaspilsētā.

“Brauciena mērķis bija savākt informāciju un vēlāk dot rekomendācijas Krievijas elitei politikas izstrādei krievvalodīgo jautājumā,” spriež K. Daukšts, piebilstot, ka vizītes uzņemšanā piedalījies arī Viktors Guščins, kurš ir pazīstams kā vietējo krievu sabiedriskās domas veidotājs. V. Pikulim veltītās piemiņas plāksnes atklāšanā piedalījušās personas no krievvalodīgo kopienas – Vjačeslavs Altuhovs, viens no Nepilsoņu kongresa līderiem Vladimirs Sokolovs un arī “Saskaņas” Saeimas deputāts Vitālijs Orlovs. Tāpat Medinskis kopā ar Krievijas vēstnieku Aleksandru Vešņakovu un “Saskaņas” Rīgas domes deputātu Ruslanu Pankratovu nolicis ziedus pie tā saucamā “uzvaras” pieminekļa Pārdaugavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. KAs NOTIE AR LATVIJAS ĀM RINKĒVIČU????? VAI SĀKAS VECĀ DZIESMA ATTIECĪBĀ UZ SIMPATIJĀM KRIEVIJAI, KAS PIRMS VĒLĒŠANĀM ” NESAPROTAMI” BIJA UZ LAIKU PIEKLUSUŠAS, GAIDĪDAMA MINISTRA KĀRTĒJO IEVĒLĒŠANU AMATĀ??????? IZSKATĀS, KA VISS TIEŠĀM SĀKAS NO JAUNA, proti, AR PASKAIDROJUMU NESNIEGŠANU PRESI, TAUTU ATSTĀJOT NEZIŅĀ: KAS NOTIEK LATVIJĀ???????? VAI TĀ VARAM ATĻAUT NETRAUCĒTI TURPINĀT???????????????? NEKAS NEMAINĪSIES???

 2. Tāpat Medinskis kopā ar Krievijas vēstnieku Aleksandru Vešņakovu un “Saskaņas” Rīgas domes deputātu Ruslanu Pankratovu nolicis ziedus pie tā saucamā “uzvaras” pieminekļa Pārdaugavā.
  ———
  Запомни пуйка-та сауцамайс-это ты можешь применять к сопле под собственным носом.
  А за Двиной находится памятник войнам-освободителям Риги от немецко-фашистских оккупантов.И будь добр соблюдать правила приличия:)

  • Kas tu par aborigēnu”? ja nu arī tāds pats “tā saucamais aborigēns”, kam vienīgie svētku mirkļi ir bļaustīšanās korī ar pārējiem migrantiem pie okupācijas durkļa Pārdaugavā un Jaungada sagaidīšana 23.00.

  • Ievēro krieviņ – tad kad krievi ierauca Rīgā – te neviena vācu zaldāta nebija – tā kā atbrīvot neko nevajadzēja.

 3. Loti ceru, ka sis krievu nacists Medinsksis tiks ieklauts Latvijas valsts melnaja saraksta ka persona no grata- personai kurai aizliegts iebraukt Latvija.
  Patiesiba ir sokejosi, ka Astra Kurme, kura ir Latvijas vestniece Maskava, nebija zinojusi Latvijas AM par to ka vizu ir pieprasijis sis krievu nacists Medinskis un fakt ska sism nacistam tika izsniegta viz air graujoss un sokejoss.
  Vai A.Kurme pec si noziedziga incidenta as vizu izsnieksanu sim krievu nacistam Medinskim vel saglabas vietu AM???

 4. Jautājums AM – kāpēc Krievijas ministrs V. Medinskis un kā padomnieks bijis viens no 2007. gada Tallinas “bronzas nakts” nemieru režisoriem – Dmitrijs Linters var ierastis Latvijā kā kaut kādā Krievijas guberņā? Ja ministrs, tad valsts vizīte un nemieru režisoriem vispār nav vietas Latvijā.

 5. Ir jābūt īpašām spējām saskatīt ,,melnu kaķi tumšā istabā, kur viņa nemaz nav.” (paruna )
  Ko īsti domājis par savu braucienu Medinskis pie mums visi zina labāk par pašu Medinski. Šāda visziniba priecē. Starp citu vēsturnieks un romānists Valentīns Pikulis ir neatzītais Latvijas ģēnijs, diemžēl latviski pārtulkoti bija laikam tikai ,, Ar spalvu un zobenu” par 19. gadsimta kariem, galma intrigām un slepeno diplomātiju franču ševaljē D’ Eona dzīvesstāsta ietvaros.

  • Pareizi būtu- Latvijas neatzītais krievu nacionālšovinistu ģēnijs,kuram ar Latviju tik vien sakara,ka kādu laiku (kopš 1962.gada) izvēlējies Latvijas PSR (Rīgu )kā komfortablu dzīves vietu.

Draugiem Facebook Twitter Google+