Uncategorized

Svetlana Bless vaino Mārtiņu Eglienu “Žurkas” zādzībā34

Foto – Leta

Vairāk nekā desmit gadus uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves teātra Žurkas Kornēlijas lomā iejutās aktrise Svetlana Bless (74). Aktrise bija šī tēla radītāja 1994. gadā un godam to kopā ar aktieri Jāni Skani Circeņa Driskas lomā spēlēja līdz pat 2010. gadam. Žurnālam “Privātā Dzīve” Svetlana Bless atklāj, ka Žurkas Kornēlijas tēls viņai ir nozagts un to panācis nu jau bijušais teātra kolēģis aktieris Mārtiņš Egliens. “Viņam nepatika tas, ko taisījām mēs, lai gan viņa joki nebija smieklīgāki par mūsējiem. Mēs ar Janku šajā jomā bijām celmlauži.” Aktrise arī atzīst, ka vajadzējis patentēt Žurku kā savu ideju, tad to neviens nevarētu nozagt.

Jau ierasts, ka Žurka Kornēlija pie skatītājiem dodas Teātra dienā un tā jau 23 gadus. Tā tas bija arī šogad ar jauno iestudējumu “Zvani Žurkai 112!”, uz ko skeptiski noraugās nu jau pensionētā aktrise. “Ja tur ir redzams Egliena vārds, tad man viss ir skaidrs. Viņš ir maza auguma rūķītis, bet iekšas viņam ir kā milzim. Ko viņš grib, to dara.” Savukārt Mārtiņš Egliens norāda, ka nekāda skandāla nekad ar Svetlanu Bless nav bijis un ideja par formāta maiņu savulaik nākusi no teātra direktora Ojāra Rubeņa. “Teātra dienas uzvedumus jau sen vairs netiek pieminēta Kornēlija. Žurka ir tāds pats brends kā “Hugo Boss” vai “Wolksvagen Golf”. Un tas pieder teātrim.”

Žurnālam Svetlana Bless atzīst, ka kā aktrise nejūtas novērtēta un kontaktus ar bijušajiem kolēģiem Nacionālajā teātrī neuztur. “Mani aizsūtīja pensijā. Patrieca no teātra tāpat kā Intu Tiroli un Ausmu Ziemeli. Neviens man neko nepaskaidroja līdz brīdim, kad grāmatvedībā bija jāparaksta zīmīte, kas apliecināja – esmu pensionāre. Pensionāri, protams, var turpināt spēlēt teātrī, bet viņi uzreiz tiek izmesti no štata. Reāli tādiem cilvēkiem nekādas lielās lomas vairs nedod.”.

Pēc pēdējās nospēlētās izrādes Valmieras teātrī “Mātes un meitas”, kur aktrise spēlēja tandēmā ar meitu aktrisi Ievu Puķi, Bless mierīgi un klusi dzīvo Valmierā nelielā dzīvoklītī un atzīst, ka kā galvaspilsētas meitenei Rīga tomēr nedaudz pietrūkstot. Prieku aktrisei sagādājot mazmeitas – trīspadsmitgadīgā Katrīna, kurai esot visi dotumi, lai dienās kļūtu par aktrisi un divgadīgā Marija Doroteja.

LA.lv