Uncategorized


Saistoši par valodas politiku pasaulē0

Ar Latviešu valodas aģentūras (LVA) atbalstu klajā nācis profesora valodnieka Bernarda Spolska grāmatas “Valodas pārvaldība” (“Language Management”) izdevums latviešu valodā. 


 

Izdevuma atvēršanas svētkos aģentūra grāmatu dāvināja Izraēlas vēstniecei Latvijā Hagitai Ben-Jakovai, Latvijas Universitātes rektoram Mārcim Auziņam, Latvijas institūta direktorei Karinai Pētersonei un tiesībsargam Jurim Jansonam.

“Dzīvesgudrā un pieredzējušā sociolingvista faktu apkopojums un skatījums šai brīdī šķita visnoderīgākais mūsu diskusijām par valodu,” izvēlēli tulkot šo grāmatu pamato Saeimas deputāte filoloģijas doktore Ina Druviete.

Autors Bernards Spolskis ir Izraēlas Bar-Ilana universitātes emeritētais profesors. Viņš dzimis Jaunzēlandē, studējis Jaunzēlandē un Monreālā, docējis vairākās ASV universitātēs, ir daudzu starptautiski novērtētu zinātnisku rakstu un grāmatu autors un redaktors.

I. Druviete norādīja, ka Latvijas valodas politika balstās uz trim vaļiem: situācijas izpēti, vēsturi, pasaules valstu valodas politikas teoriju. Grāmata “Valodas pārvaldība” veltīta valodas politikai dažādās dzīves jomās. Aktualizējot pasaules valstu pieredzi, autors saistoši atklāj saikni starp apzinātu valodas politiku un sabiedrības lingvistisko praksi un pārliecību.

Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis uzsver, ka mūsu sabiedrībā latvietis valodu izvēles situācijās bieži rīkojas neadekvāti valstsnācijas statusam, nemotivēti pārejot no valsts valodas uz vienas mazākumtautības valodu. Tāpēc jāveido citāda lingvistiskā attieksme, un to var darīt, gan iepazīstinot ar pašu veiktiem pētījumiem, gan izdodot latviski starptautiski pazīstamus darbus. Grāmatu ar LVA atbalstu laidis klajā apgāds “Zinātne”.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AN
Annika Niedrīte
Uncategorized
Kāpēc kavējamies pagātnē? 6 ieteikumi, kā virzīties uz priekšu
10. Augusts, 2016
LA
LA.LV
Uncategorized
Mīlam ziepes! Uzzini, kāpēc Latviju var dēvēt par teju tīrīgāko valsti pasaulē
10. Augusts, 2016
LA
LA.LV
Uncategorized
Lai 17 gadus vecais jelgavnieks Ričards staigātu, vecāki lūdz palīdzību
10. Augusts, 2016

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī atklāti pieci jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi 1
3 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
“Agri vai vēlu robežas var nākties pārskatīt.” Novadi cīnās katrs par savu identitāti 2
3 stundas
LE
LETA
Sports
Prokopčuka paziņo par aiziešanu no profesionālā sporta 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rektoru padome: IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis 2
3 stundas
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 2
3 stundas