Foto: UNSPLASH

10 padomi drošībai un konfidencialitātei: ja lietojat “Zoom” programmu 0

Līdz ar fiziskās distancēšanās un karantīnas pasākumu īstenošanu visā pasaulē ļaudis uzreiz sāka meklēt efektīvus savstarpējās saziņas līdzekļus. Ņemot vērā Zoom vienkāršo lietošanu un pievilcīgās cenas, strauji pieauga tās popularitāte, taču tik plaša izmantošana drīz atsedza Zoom trūkumus.

LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 12
10 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 76
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Daktera vārds tiek izķengāts pa visu valsti!” Ecmanis parāda Jakovina Covid-19 testus un noliedz, ka viņš ārstējis, būdams inficējies 63
23 stundas
Lasīt citas ziņas

Uzņēmums nevainojami tika galā ar milzīgo darba slodzes pieaugumu un ātri reaģēja uz drošības pētnieku atradumiem, tomēr, tāpat kā pilnīgi visiem pakalpojumiem, koda atjauninājumi neatrisina katru traucējumu, bet dažus jautājumus ir vērts paturēt prātā. Šeit mēs piedāvājam 10 drošuma un konfidencialitātes padomus Zoom lietotājiem. Neaizmirstiet, ka lielākā daļa no tiem attiecas arī uz citām videokonferenču lietotnēm!

1. Aizsargājiet savu kontu

Zoom konts ir kārtējais konts, un, iestatot savējo, ir jāliek lietā kontu aizsardzības pamati. Izmantojiet stipru un unikālu paroli un aizsargājiet kontu ar divfaktoru autentifikāciju, kas padara to grūtāk uzlaužamu un labāk aizsargātu, pat ja noplūst konta dati (lai gan pagaidām tas nav noticis).
Ir vēl vismaz viens Zoom raksturīgs āķis: pēc reģistrēšanās līdztekus pieteikumvārdam un parolei jūs saņemat personisko sanāksmju identifikatoru (PMI). Nepubliskojiet to. Tā kā Zoom piedāvā iespēju ar personisko sanāksmju identifikatoru veidot atklātas sanāksmes, šo identifikatoru var pavisam vienkārši noplūdināt. Ja tā izdarīsit, ikviens, kurš zina jūsu PMI, var pievienoties jebkurai jūsu rīkotai sanāksmei, tāpēc apdomīgi izpaudiet šo informāciju.

2. Reģistrējieties “Zoom” ar savu darba e-pasta adresi

Zoom kļūme liek pakalpojumam uzskatīt, ka viena domēna, ja vien tie nav patiešām plaši izplatīti domēni, piemēram, @gmail.com vai @yahoo.com, e-pasta adreses pieder vienam uzņēmumam, un tas kopīgo kontaktinformāciju ar katru šīs grupas dalībnieku. Tas notika, piemēram, ar lietotājiem, kuri reģistrēja Zoom kontus, izmantojot e-pasta adreses, kas beidzas ar @yandex.kz — tas ir publisks e-pasta pakalpojums Kazahstānā; un šis var atkārtoties ar e-pasta adresēm, kas pieder mazākiem publisku e-pasta pakalpojumu sniedzējiem.
Tāpēc, lai reģistrētos Zoom, izmantojiet savu darba e-pasta adresi. Darba kontaktinformācijas izpaušanai īstiem kolēģiem nevajadzētu sagādāt problēmas. Ja jums nav darba e-pasta adreses, izmantojiet speciāli izveidotu kontu plaši pazīstamā publiskā domēnā, lai saglabātu personiskās informācijas konfidencialitāti.

3. Neuzķerieties uz viltus lietotnēm “Zoom”

Kaspersky drošības pētnieks Deniss Parinovs ir noskaidrojis, ka šāgada martā tādu ļaunprātīgu datņu skaits, kuru nosaukumos ir ietverti populāru videokonferenču pakalpojumu nosaukumi (Webex, GoToMeeting, Zoom u.c.), bija aptuveni trīskāršojies salīdzinājumā ar apjomu, ko viņš bija konstatējis tajā pašā periodā pērn. Visticamāk, tas nozīmē, ka ļaundari pastiprina ļaunprātīgu izmantošanu, pamatojoties uz Zoom un citu šā veida lietotņu popularitāti un cenšoties nomaskēt ļaunprogrammatūras par videokonferenču klientiem.
Ir ieteicams izmantot Zoom oficiālo tīmekļa vietni zoom.us, lai Zoom droši lejupielādētu Mac un PC, un apmeklēt App Store vai Google Play, lai iegūtu mobilajām ierīcēm domātās versijas.

4. Nepublicējiet konferenču saites sociālajos medijos

Dažkārt gribat vadīt atklātu sarīkojumu, un daudzviet tiešsaistes sarīkojumi ir vienīgais pašlaik pieejamais sabiedrisko sarīkojumu veids, tāpēc Zoom piesaista arvien vairāk ļaužu. Bet pat tad, ja jūsu sarīkojums patiešām ir atvērts visiem, nevajadzētu saiti publicēt sociālajos medijos, citādi pastāv iespēja, ka troļļi var izjaukt tikšanos ar aizskarošu saturu — tagad šo parādību dēvē par zūmbombardēšanu.

5. Katru sanāksmi aizsargājiet ar paroli

Paroles iestatīšana sanāksmei joprojām ir vislabākais līdzeklis, lai nodrošinātu, ka tajā var piedalīties tikai tās personas, kuru dalību jūs vēlaties. Nesen Zoom sācis automātiski ieslēgt aizsardzību ar paroli, kas ir labs pasākums. Tāpat kā sanāksmju saites, arī sanāksmju paroles nekādā ziņā nedrīkst parādīties sociālajos medijos vai citos visiem pieejamos kanālos, citādi jūsu pūliņi pasargāt sarunu no troļļiem būs veltīgi.

6. Ieslēdziet Uzgaidāmo telpu

Vēl viens iestatījums, kas ļauj labāk pārvaldīt sanāksmi, ir Uzgaidāmā telpa, kura arī jau kādu laiku tiek ieslēgta automātiski. Tā liek dalībniekiem gaidīt Uzgaidāmajā telpā, līdz vadītājs viņus pa vienam apstiprina. Tā jums dod iespēju kontrolēt, kas pievienojas sanāksmei, pat ja kāds, kam tajā nav jāpiedalās, kaut kā ir ieguvis paroli. Tā arī ļauj no sanāksmes izraidīt uz uzgaidāmo telpu nevēlamu personu. Mēs iesakām atstāt šo rūtiņu atzīmētu.

7. Pievērsiet uzmanību darbvirsmas demonstrācijas funkcijām

Visas parastas videokonferenču lietotnes piedāvā darbvirsmas demonstrāciju — viena dalībnieka iespēju rādīt darbvirsmu pārējiem, un Zoom nav izņēmums. Pāris iestatījumu, kam ir vērts pievērst uzmanību:
• piešķirt darbvirsmas demonstrācijas iespēju tikai vadītājam vai attiecināt uz visiem sarunas dalībniekiem;
• ļaut vairākiem dalībniekiem vienlaikus demonstrēt darbvirsmas.

8. Ja iespējams, izmantojiet tīmekļa klientu

Vairākām Zoom klientu lietotnēm ir atklājušies dažādi trūkumi. Dažas versijas ļauj hakeriem piekļūt ierīces kamerai un mikrofonam , citas ļauj vietnēm pievienot lietotājus sarunām bez viņu piekrišanas. Zoom ātri novērsa iepriekš minētās un citas līdzīgas problēmas un pārtrauca lietotāju datu koplietošanu ar Facebook un LinkedIn. Tomēr, tā kā šāds apdraudējums ir iespējams, mēs iesakām, ja iespējams, izmantot Zoom tīmekļa saskarni, nevis ieinstalēt lietotni savā ierīcē. Tīmekļa versija atrodas pārlūka izmēģināšanas vidē , un tai nav tādu atļauju, kādas ir instalētai lietotnei, — tādējādi tiek ierobežots kaitējums, ko tā var nodarīt.
Dažkārt pat tad, ja gribat izmantot tīmekļa saskarni, jūs varat atklāt, ka Zoom ir gājis tālāk un lejupielādējis instalētāju, un nav citas iespējas pievienoties sanāksmei, kā instalējot klientu. Šajā gadījumā jūs varat vismaz līdz vienai ierobežot to ierīču skaitu, kurās ir instalēta Zoom. Izvēlieties ierīci, kurā gandrīz nav personiskās informācijas. Mēs saprotam, ka tas izklausās mazliet paranoiski, bet labāk būt piesardzīgam, nevis nožēlot neizdarīto.

9. Nodrošiniet, lai vienmēr ir ieinstalēta visjaunākā “Zoom” versija

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienmēr ieteicams atjaunināt lietotnes, tiklīdz ir izlaista jauna versija — parasti šādi atjauninājumi ietver iepriekšējā versijā atrastu nopietnu drošuma kļūmju labojumus. Zoom nav izņēmums, tāpēc ļoti iespējams, ka jaunākā versija atrisinās noteiktas problēmas un uzlabos programmas drošumu.

10. Apdomājiet, ko ļaudis var redzēt vai dzirdēt

Šis attiecas ne tikai uz Zoom, bet uz visiem videokonferenču pakalpojumiem. Pirms uzsākt sarunu, brīdi apdomājiet, ko ļaudis redzēs vai dzirdēs, kad jūs pievienosities sarunai. Pat ja esat mājās viens pats, viņi var vēlēties, lai esat pilnīgi apģērbies. Pamata skaistumkopšana arī droši vien nenāks par ļaunu.
Tas pats attiecas uz darbvirsmu, ja plānojat to demonstrēt. Aizveriet visus logus, kurus negribat, lai citi redz, vai tā būtu pārsteiguma dāvana, ko pērkat internetā citai personai Zoom sarunā, vai darba meklēšana, par ko jūsu priekšniekam nav jāzina. Citus piemērus iedomājieties pats.
Pašizolācija var būt garlaicīga un vientuļa. No otras puses, iztēlojieties, ja tas viss būtu noticis pirms platjoslas tīkliem, videokonferencēm un daudzu iespējas strādāt attāli. Mēs priecājamies, ka pastāv tādas lietotnes kā Zoom, un tagad jūs zināt, kā to pareizi lietot.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
MB
Madara Briede
Praktiski
Kas ir domājamā daļa?
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izcilam brīvdienu ēdienam! Kalmāra gredzentiņi ar kokosriekstu pienu, kariju, ķiršu tomātiņiem un kabaci
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Kā moderni iekārtot mājokli: šī gada 6 aktuālākās tendences
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Saldais kartupelis ar kazas sieru: izcila vakariņu recepte izsmalcinātu garšu cienītājiem
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 12
10 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 76
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Daktera vārds tiek izķengāts pa visu valsti!” Ecmanis parāda Jakovina Covid-19 testus un noliedz, ka viņš ārstējis, būdams inficējies 63
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas Norvēģijā miruši 23 cilvēki 29
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“It kā valdībā netrūktu problēmu…”: jaunā veselības ministra Pavļuta mājoklī pamanītas neizskaidrojamas dīvainības 38
2 dienas
Lasīt citas ziņas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ātri, veselīgi un ļoti garšīgi: ķirbja – pesto sendvičmaizītes 2
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Nežēlīgs ieraksts: policisti filmē uz lauka gulošu, cietušu stirnu, smejas un sauc: “Piekodusies!” 121
2 dienas
MB
Madara Briede
Praktiski
Pastkastīte – kāda, kur un kā pareizi jānovieto? 2
2 dienas
SR
Sandra Ruska
Praktiski
Ko iesākt ar liliju sīpoliem ziemā: selekcionāra padomi
3 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
7 triki, kā dzīvojamo platību izmantot ekonomiskāk
3 dienas
MB
Madara Briede
Praktiski
Vai tirgoties internetā drīkst bez ierobežojuma un nodoklis par to nav jāmaksā? 2
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Divos Latvijas novados fiksēts straujš Covid-19 gadījumu pieaugums
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Cilvēkus bez negatīva Covid-19 testa nelaiž lidmašīnās: pastāsta par situāciju “Rīgas” lidostā
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Gaidāma aukstākā nakts pēdējos gados. Cik zemu temperatūra kritīs? 1
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas Norvēģijā miruši 23 cilvēki 29
5 stundas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
“Dzintars” atgriežas ar jaunu jaudu: jau pavasarī veikalu plauktos nonāks iecienītā zīmola produkcija 4
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 12
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Eiropas čempioni brāļi Šici Pasaules kausa septītajā posmā izcīna bronzu
3 stundas
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Mēģinājums salabot pilnā gaitā ripojošu lokomotīvi, kurai atklājas arvien jauni defekti 1
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atzinies, ka “izgāzies” ar dzimšanas dienas dāvanu mīļotajai Keitai: tā viņai nepatika
1 diena
SK
Skaties.lv
Kokteilis
Izjukušas Sanas Timmas un hokejista Kaspara Saulieša attiecības: “Novēlu atrast to īsto un vienīgo!” 9
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Uzņēmējs Māris Gailis atklāj, ar ko “patiesībā” darba laikā nodarbojas valsts ierēdņi 27
1 diena
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Cīnās par Burtnieka ezeru vai par krēslu? Zvejnieki uzskata, ka pašvaldība melo un rīkojas beztiesiski 4
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Lidija un Lida
10 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
Aptauja: Kura no Maestro Paula melodijām Tev ir vistuvākā? 56
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izcilam brīvdienu ēdienam! Kalmāra gredzentiņi ar kokosriekstu pienu, kariju, ķiršu tomātiņiem un kabaci
1 diena
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Vakarā pirms aiziešanas mūžībā viņa teikusi māsiņai, lai telefonu vairs nelādē.” Kolēģi sēro par Astrīdas Kairišas nāvi 8
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“It kā valdībā netrūktu problēmu…”: jaunā veselības ministra Pavļuta mājoklī pamanītas neizskaidrojamas dīvainības 38
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Komandantstundas laikā policijai izdevies notver vairākus noziedzniekus
19:56
LE
LETA
Ziņas
Cilvēkus bez negatīva Covid-19 testa nelaiž lidmašīnās: pastāsta par situāciju “Rīgas” lidostā
19:18
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Mēģinājums salabot pilnā gaitā ripojošu lokomotīvi, kurai atklājas arvien jauni defekti 1
18:55