Praktiski
Mājas mīluļi

Sieviete pēc viesuļvētras izmitina teju 100 bez pajumtes palikušus suņus0

Foto no LA arhīva

Viesuļvētra “Dorians”, kas septembrī plosījās Bahamu salās, prasījusi vismaz 50 cilvēku dzīvības, tūkstošiem cilvēku pazuduši bez vēsts. Amatpersonas ir prognozējušas, ka upuru skaits varētu ievērojami pieaugt.

Bet tumsā vienmēr var atrast gaismu, un līdztekus postījumiem ir arī labas ziņas: kāda sieviete Bahamu salu galvaspilsētā Naso pēc viesuļvētras ir veiksmīgi izglābusi bez saimniekiem palikušus 97 suņus, izmitinot tos savās mājās, vēsta vietne “en.newsner.com”.

Čella Filipsa saimnieko dzīvnieku patversmē ar nosaukumu “The Voiceless Dogs of Nassau, Bahamas”. Viņa par savu sūtību uzskata bez pajumtes palikušu suņu populācijas glābšanu, kaut gan tas jādara vienai pašai.

Savā “Facebook” kontā Filipsa norāda, ka nesaņem nekādu palīdzību no valdības un glābj suņus tikai tāpēc, ka mīl četrkājainos draugus.

Filipsa iegūst klaiņojošu suņu uzticību uz ielas, pēc tam sniedz dzīvniekiem patvērumu savās mājās, pabaro un vakcinē, kā arī meklē dzīvniekiem saimniekus ASV. Pēdējo četru gadu laikā pašaizliedzīgās sievietes aprūpē ir pabijuši gandrīz 1000 suņu.

Pēc nupat notikušās viesuļvētras Filipsa uzņēmusi savā mājoklī neticami daudz suņu – veselus 97, no kuriem daudzi ir nobiedēti un slimi. Filipsa izteikusi pateicību cilvēkiem, kas ziedo viņas organizācijai – pašlaik tās kontā ir 72 tūkstoši ASV dolāru.

Sieviete arī sacīja, ka dziļi skumst par citiem suņiem, kuri pēc viesuļvētras palikuši par bezpajumtniekiem un kurus viņai nav iespēju izglābt.

“Mēs, iespējams, neesam tik smagi cietuši kā citas salas, un skumjākais ir tas, ka pēc viesuļvētras aiziešanas no Bahamu salām vairākām salām būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai atveseļotos. Katrā salā ir daudz bezpajumtnieku suņu, manu sirdi plosa bēdas par tiem dzīvniekiem, kuriem nav kur patverties,” pauž Filipsa.

Bahamu Salas ir konstitucionāla monarhijas salu valsts Ziemeļamerikā, Karību reģionā. Tajās ietilpst 700 salu un vairāk nekā 2000 saliņu Atlantijas okeānā.

Avots: “en.newsner.com”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Recepte: kā pagatavot īsto, tradicionālo lībiešu ēdienu – bukstiņbiezputru
5. jūlijs, 2020
IB
Indulis Burka
Praktiski
Silts kažociņš “līvānietei”: kā siltināt Līvānu tipa māju?
5. jūlijs, 2020
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: iedzīvotāji nezina, kā palīdzēt
4. jūlijs, 2020

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Turpinām pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem: par ceļmalas taurenīšiem, Covid-19 sekām Vācijā un dzīvi uz riteņiem
3 stundas
IB
Indulis Burka
Latvijā
“Mani pārsteidz, ka pašvaldība par notikušo īpaši nepārdzīvo!” Skrīveru iedzīvotāji šokā – vācietis patvaļīgi izcirtis apmēram 100 ozolus 16
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji ir sadzirdēti! Rīgā top Nīderlandes līmeņa veloinfrastruktūra
26 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Pirmo reizi 20 gados Latvijā debesīs var novērot spožu un īpašu komētu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Rinkēvičs rosina anulēt uzturēšanās atļaujas pašizolācijas režīma pārkāpējiem
41 minūtes