Kultūra
Teātris un kino

Aktuālā kino izlase0


Kadrs no Toda Heinsa drāmas “Tālu no debesīm”.
Kadrs no Toda Heinsa drāmas “Tālu no debesīm”.
Publicitātes foto

Zane Dzene, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

“Gordons un Padija”, LTV 1 31. maijā plkst. 10.30. Latvijā izrādīta gan Rīgas Starptautiskā kinofestivāla programmā, gan repertuārā – kinoteātrī “Kino Bize”, šī animācijas filma (2017) ir stāsts pašiem mazākajiem, taču tā tehnisko izpildījumu novērtēs arī pieaugušie.

Detektīvstāsts, kas izspēlēts ar meža iemītniekiem, ir Lindas Hambekas debija pilnmetrāžas animācijā un bija iekļauts Berlīnes kinofestivāla konkursa “Generation Kplus” programmā, pretendējot uz “Kristāla lāci”.

“Sejas, ciemi”, “LMT” viedtelevīzijā. 2017. gadā uzņemtā dokumentālā filma ir franču kino veterānes Anjēzes Vardā un fotomākslinieka JR kopdarbs, kas pusotrā stundā atklāj tik dažādus Francijas ciematus.

Abi ceļo un sastop cilvēkus, fotografē viņus un turpat mazpilsētas ielās vai lauka vidū izstāda palielinātos uzņēmumus. Viens no abu autoru mērķiem ir “jaunā viļņa” autora Žana Lika Godāra sastapšana.

Kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma “Sejas, ciemi” bija nominēta “Oskaram”, tā saņēma divas īpašās balvas Kannās.

“Zaglēni”, no 1. jūnija “Shortcut” un “Helio” interaktīvajā televīzijā. Latvijas pirmizrādi piedzīvojusi Rīgas Starptautiskajā kino festivālā, Kore-edas Hirokadzu filma (2018) savu ceļu aizsāka Kannās, kur saņēma “Zelta Palmas zaru”, bet vēlāk šai prestižajai balvai pievienoja nomināciju “Oskaram” kategorijā “Labākā filma ārzemju valodā”.

K. Hirokadzu ir viens no starptautiski atzītākajiem Japānas kino veidotājiem, un viņa filmas Kannās pēdējos 20 gados izrādītas bieži.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 5
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divi novadi ir brīvi no Covid-19 slimniekiem
55 minūtes
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kašers pastāsta par biedējošu notikumu, ko viņš piedzīvoja, kad bija tikai 9 gadus vecs zēns
45 minūtes