Latvijā
Sabiedrība

Iet uz veikalu un pirkt daudz alkohola ir nedaudz kauns, bet internetā… Ošlejs par sociālo postu un valdības kļūdām0

Foto: ekrānuzņēmums no video

„Covid-19 laikā, kad mums vajadzēja ierobežot cilvēku plūsmu uz veikaliem, varbūt bija laba doma atļaut internetā tirgot alkoholu, bet kāpēc tagad tas tiek turpināts, man nav skaidrs. Mēs nevēlamies, ka cilvēki vairāk dzer.

Tāpēc jau uzlikām alkoholam akcīzes nodokli, lai piebremzētu kopējo alkohola lietošanas daudzumu,” par negatīvajām sekām alkohola tirdzniecībai internetā RīgaTV 24 raidījumā „Ziņu Top 5” sacīja ekonomists un uzņēmējs Jānis Ošlejs.

„Es domāju, ka alkoholiķiem ir nedaudz vairāk kauns iet uz veikalu un pirkt daudz alkohola, varbūt tas viņus nedaudz piebremzē,” uzskata Ošlejs un atgādina, ka alkoholisms mums kopumā esot sociāls posts, tāpēc jādomā, kā bremzēt tā patēriņu, bet tas, ka internetā turpinās alkohola tirdzniecība, esot nepareizi.

Otrs, kas ekonomistam liekas nepareizi – pirms Covid-19 alkoholam tika samazināta akcīze ar domu, ka mums esot ļoti liels bizness pierobežā – tirgot somiem alkoholu. „Bet tas bizness ir beidzies! Pierobežas veikalus somi un igauņi vairs nešturmē, jo nav tūrisma!” šābrīža apstākļus ieskicē Ošlejs.

Uz repliku, ka somi var alkoholu, kas Latvijā ir lētāks, nopirkt Latvijas internetveikalos, Ošlejs bija skeptisks sakot, ka viņu mācot šaubas, vai šādi somi nepārkāptu savu muitas likumdošanu.

LA.LV Aptauja

Atbalsti alkohola tirdzniecību internetā?

  • Jā, ērti, pandēmijas laikā droši un ātri
  • Nē, piekrītu izteiktajam viedoklim, tas motivē biežāku alkohola lietošanu
  • Man šķiet, ka tas neko nemaina, kas gribēs, tas dzers un tāpat atradīs, kā nopirkt

„Esmu pārliecināts, ka Latvijā ir pienācis laiks paaugstināt akcīzi alkoholam vismaz tik daudz, cik Igaunijā, vai kā mums bija iepriekš. Šī nav tā nodokļu sfēra, kurā mums būtu jāsacenšas būt lētāki par igauņiem,” pārliecināts ir ekonomists.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Ja visa pasaule zināja, ka Latvija ir okupēta, kāpēc neviens neiestājās par mums?” Stalbes dalītās domas par palīdzību Baltkrievijai 21
13 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs: “Mēs sākām novērtēt vienkāršas lietas – saziņu, satikšanos, to, ka bērnus var aizvest uz skolu un bērnudārzu.”
11 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts diviem no un uz Aglonu braukušiem pasažieriem 2
15 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Pasaulē
Miera mīļotāju paradīzē: Kā Zigmunds aizbrauca uz noslēpumainajām Ālandu salām, ko Covid-19 nav skāris
18 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pašizolācija būs jāievēro arī pēc atgriešanās no Lielbritānijas un vēl trim valstīm 2
15 stundas