1863. gada 14. novembrī 0

Pievieno LA.LV

Pirms 150 gadiem, 1863. gada 14. novembrī, Beļģijas pilsētā Ģentē piedzima ķīmiķis Leo Hendriks Bekelends, kura sintezētā plastmasa – bakelīts – ievadīja ”plastmasu ēru” pasaulē.

7 vienkārši ieradumi, kas palīdzēs izvairīties no atpazīstamā “veca cilvēka” aromāta
TV24
“Beidzam bļaut, ka Latvijā ir bezmaksas izglītība un medicīna. Nav!” Cipruss par pieredzi ar meitas skolu
“Mana pensija nav mana nauda?” Iedzīvotājs neizpratnē par spēkā esošos sistēmu un nosauc to par konkrētu cilvēka pazemošanu
Lasīt citas ziņas

Izgudrotājs bakelītu radīja 1907. gadā. Savienojums ar zinātnisko nosaukumu polioksibenzilmetilēnglikolanhidrīts bija nedegošs, elektroizolējošs, viegls un lēts ražošanā. To atzina par piemērotu plašai izmantošanai dažādu sadzīves priekšmetu izgatavošanā, arī auto un bruņojuma rūpniecībā. Agrāk pirmo radioaparātu un telefonu korpusus gatavoja no koka, taču 30. gados kļuva par normu tos atliet no bakelīta. Bekelends bija viens no tiem izgudrotājiem, kas prata savus produktus padarīt komerciāli veiksmīgus. Pārcēlies uz ASV, savu dzīvi viņš nodrošināja ar aptuveni simt izgudrojumu patentiem un ienākumiem no tajos balstītās rūpniecības, kur galveno peļņu nesa minētā plastmasa un vēl agrāk radītais ”Velox” fotopapīrs. Bekelends nemaz neslēpa, ka daudz ko dara naudas dēļ.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.