1866. gada 15. aprīlī 0

Pievieno LA.LV

Pirms 150 gadiem, 1866. gada 15. aprīlī, Ikšķilē dzimis viens no latviešu režijas mākslas pamatlicējiem, teātra režisors un aktieris Aleksis Mierlauks, īstajā vārdā Aleksis Frīdfelds (1866–1943).

NASA satelīti uz Zemes fiksējuši netipiskus procesus, kas notiek tieši naktīs
RAKSTA REDAKTORS
Kārtējā iespēja piepelnīties? Iluta neizpratnē, ka tehniskajā apskatē jāmaksā pat tad, ja iepriekšējā skate vēl ir derīga
Veselam
Brīdinājuma pazīmes: ārsti identificējuši 4 miega problēmas, kas var liecināt par demences attīstību
Lasīt citas ziņas

Viņa nozīmīgākais darbs ir Raiņa lugas “Uguns un nakts” pirm­uzvedums Jaunajā Rīgas teātrī 1911. gadā. To uzskata par notikumu, kas apliecinājis latviešu teātra mākslas briedumu. Pats Mierlauks izrādē atveidoja Kangara lomu. Nākamais režisors skatuves pasaulē bija ienācis 19. gadsimta beigās, kad diletantisma periodu latviešu teātrī pamazām nomainīja profesionalitāte, un viņa devums šajā procesā bijis vērā ņemams. Teātrim Mierlauks atdeva 56 gadus, periodu no 1919. līdz 1940. gadam veltot Nacionālajam teātrim. 20. – 30. gados viņu godāja par “vecmeistaru”, par “vecāko latviešu aktieri”, līdzīgi kā mēs nesenā pagātnē Ēvaldu Valteru. Alekša Mierlauka pēdējā loma bija mācītājs Loders filmā “Kaugurieši” 1941. gadā.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.