Foto: AFP/Scanpix/LETA

19 Donalda Trampa citāti, kas palīdzēs kļūt bagātiem 0

ASV ekscentriskais prezidents, bijušais uzņēmējs un televīzijas personība, Donalds Tramps savus pirmos miljonus nopelnīja visai ātri un izveidoja savu nekustamā īpašuma impēriju. Patlaban Tramps ir miljardieris. Savu bagātību viņš novērtējis kā lielāku nekā desmit miljardi ASV dolāru.

Reklāma
Reklāma

Par biznesu

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

1. Biznesā svarīgs ir katrs dolārs un pat katrs cents. Jūs to sauksiet par sīkumainību? Uz veselību! Bet es vienmēr atradīšu laiku, lai salīdzinātu cenas neatkarīgi no tā, ko esmu nolēmis pirkt – automašīnu vai zobu birsti.

2. Finansiālai labklājībai nav nekā noziedzīgāka kā izdomāt lielisku ideju un nesaņemties to realizēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Nekad neņemiet atvaļinājumu. Kam jums tas? Ja darbs nesagādā baudu, tas nozīmē, ka jūs strādājat ne tur, kur vajadzētu. Es, piemēram, pat spēlējot golfu, turpinu taisīt naudu.

4. Nekad neielieniet parādos ikdienas iegribu tēriņu dēļ, kredītus vajag novirzīt tikai darījumu projektos, kas jums nesīs peļņu.

Par veiksmi

5. Lai būtu veiksmīgi, jums jānošķir sevi no 98 procentiem visu planētas iedzīvotāju. Tam nav nekāda sakara ar prātu, darbaspējām un rūpīgi pārdomātām investīcijām. Ja vēlaties būt to divu izredzēto procentu vidū, jums būs jāiemācās tikt galā ar sākotnēji neatrisināmām problēmām.

6. Jūs paši diktējat cilvēkiem, ko viņiem par jums domāt. Jūsu attieksme pašam pret sevi ir visiem redzama. Izturieties tā, lai visi saprastu: jūs maksājat dārgi. Tad cilvēki jūs tā arī vērtēs.

7. Galvenais nosacījums veiksmes gūšanai – mīliet to, ko darāt. Ja jūs nemīlat to, ar ko nodarbojaties, veiksme jums neuzsmaidīs.

8. Es uzskatu, ka neprasme dot adekvātas dzeramnaudas ir acīmredzama neveiksminieka pazīme.

Par ticību sev

Foto: Leta/AP

9. Neveiksme var tevi iznīcināt vai padarīt stiprāku. Es ticu sakāmajam: „Tas, kas mūs nenogalina, padara stiprākus.” Es izjūtu neizsakāmu cieņu pret cilvēkiem, kuri ir cietuši neveiksmi, bet atraduši sevī spēkus atkal atgriezties spēlē.
10. Ja jums radušās šaubas, vienkārši ticiet sev un esiet pārliecināti, ka jūs noteikti uzvarēsiet. Neviens cits jūsu vietā no neizdarīs. Nemeklējiet atbalstu citos un neiekrampējieties citu viedokļos. Attīstiet pārliecību par sevi.

Par garderobi

11. Vienmēr atcerieties vienu vienkāršu likumu: jāģērbjas tam darbam, kuru jūs vēlaties, nevis tam, kas jums ir.

12. Biežāk ieskatieties spogulī: jums jālepojas ar to, ko redzat. Ja jūs izskatāties netīri, tad tādi ir arī jūsu darījumi.

Reklāma
Reklāma

Par bērniem

13. Vislabāk sākt krāt līdzekļus jūsu bērnu studiju apmaksai tajā dienā, kad viņi piedzimst vai pat vēl agrāk. Laba izglītība maksā lielu naudu un ir ļoti būtiski garantēt savām atvasēm labas starta iespējas dzīvei.

14. Neuzveliet saviem bērniem smago nenopelnītas bagātības nastu: tas viņus „paralizēs” un atņems vēlmi strādāt un gūt pašiem savus panākumus dzīvē.

Par nodevību

15. Dzīve man sniegusi visai būtisku mācību: tas, kurš nodevis vienreiz, grūtā brīdī nodos atkal.

16. Agrāk es teicu: „Atrodi labākos un uzticies viņiem”. Ar gadiem esmu redzējis tik daudz mahināciju un brīnumu, ka tagad saku: „Atrodi labākos, bet neuzticies viņiem.” Neuzticies viņiem kaut vai tādēļ, ka, ja jūs ne pārāk labi orientējaties notiekošajā, viņi jūs aptīrīs līdz pēdējai vīlītei.

17. Mēs tikai liekamies paši sev civilizēti. Patiesībā pasaule ir ļauna un cilvēki ir cietsirdīgi. Viņi var jums smaidīt, bet aiz smaida slēpjas vēlme jūs iznīcināt. Plēsoņas džungļos nogalina barības dēļ, bet tikai cilvēki nogalina izklaides dēļ. Pat draugi ir gatavi iedurt jums dunci mugurā, lai atņemtu jums darbu, māju, naudu, sievu un beigu beigās jūsu suni.

Par dzīvi

Foto – Leta/AP

18. Vienīgais veids kā kļūt bagātiem – ir reālisms un maksimāls godīgums. Jums jāatvadās no ilūziju pasaules, kura eksistē tikai žurnālu lappusēs un televizoru ekrānos. Viss nav tik vienkārši, kā jums saka. Dzīve ir smaga lieta un cilvēki no tās gūst nopietnas traumas. Tādēļ, ja vēlaties uzvarēt, jābūt stipriem kā akmens un gataviem cīnīties ar dūrēm.

19. Grūtības gadās visiem. Tāda ir dzīve. Un katastrofālās situācijās tu parādi sevi tādu, kāds esi patiesībā. Kļūsti par to, kurš māk risināt sarežģītas problēmas un cilvēki labprāt tev maksās lielu naudu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.