1992. gada 20. jūnijā 0

Pirms 20 gadiem, 1992. gada 20. jūnijā, Igaunija pirmā no Baltijas valstīm atjaunoja un ieviesa apgrozībā savu pirmskara valūtu – kronu.

Reklāma
Reklāma

 

Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Igauņi izvēlējās nelietot pārejas valūtu un iztika bez “repšiku” un “vagnorīšu” līdziniekiem. Kronas kurss pret rubli tika noteikts kā 1:10. Kronu piesaistīja Vācijas markai, bet vēlāk eiro. No savas nacionālās naudas Igaunija atteicās līdz ar pievienošanos eirozonai 2011. gada 1. janvārī. Divas nedēļas eiro un kronas vēl bija apritē paralēli, līdz 15. janvārī krona pilnībā zaudēja savu statusu.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.