3 viegli veidi, kā ziemas laikā nodrošināt siltumu mājās 3

Ziemas laiks Latvijā bieži vien pavada mūs ar aukstu gaisa temperatūru un sniegu, kas nozīmē, ka siltuma nodrošināšana mājās kļūst par prioritāti. Lai palīdzētu jums saglabāt siltumu un samazināt enerģijas rēķinus, šeit ir trīs viegli veidi, kā nodrošināt mājās siltumu šajā ziemas sezonā.

Reklāma
Reklāma
TESTS. Noskaidro, kuras klases līmenī šobrīd ir tavas zināšanas! 12 jautājumi atbilstoši 12 klasēm – līdz kuram tiksi?
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas
  1. Izolējiet savas durvis un logus: Lielākā daļa siltuma zaudējumu mājās notiek caur durvīm un logiem. Viens no viegliem veidiem, kā uzlabot savu mājas siltuma efektivitāti, ir uzstādīt īpašas izolācijas lentes. Šīs lentes palīdzēs novērst nevēlamus siltuma zudumus un padarīs jūsu māju siltāku. Pārliecinieties, ka jūsu durvis un logi ir hermētiski noslēgti, lai pa tiem viegli nespētu iekļūt vel vairāk aukstā gaisa.
  2. Izolējiet siltumcaurules un uzstādiet reflektoru paneļus pie radiatoriem: Siltumcaurules, kas iznāk no siltuma sistēmas, var būt viena no galvenajām vietām, kur notiek siltuma zudumi. Viegli risinājumi ir izolēt šīs caurules, izmantojot putuplasta caurules, kas novērš siltuma zudumus un novērš caurules sasalšanu. Turklāt, reflektorpaneļi uz radiatoriem palīdzēs novirzīt siltumu atpakaļ telpā, neļaujot tam ieplūst sienās vai logos. Šie pasākumi padarīs jūsu apkuri efektīvāku.
  3. Uzlabojiet apkures sistēmas vadības ierīces: Vadības ierīces, piemēram, termostati un termostata radiatoru vārsti, var būt noderīgi, lai efektīvi vadītu siltuma izmantošanu jūsu mājās. Iestatiet tādu temperatūru, kas jums ir ērta, un nosakiet laikus, kad apkure ir nepieciešama, un kad to var samazināt. Tas palīdzēs jums kontrolēt siltuma izmaksas, apsildot tikai tos telpu rajonus, kuros tas ir vajadzīgs.

Papildus izmantojot iepriekš minētos padomus par apkures efektivitāti, ir svarīgi apsvērt arī elektrības efektīvu izmantošanu mājsaimniecībā. Pārdomājot ikdienas ieradumus un ieviešot enerģijas taupīšanas pasākumus, var ievērojami samazināt elektrības patēriņu. Piemēram, izslēdzot elektrisko ierīču strāvu, kad tās netiek izmantotas, vai pārslēdzoties uz enerģijas efektīvām gaismeklīm un elektriskajiem ierīčiem, varēsiet ievērojami samazināt sava mājsaimniecības enerģijas rēķina izmaksas. Turklāt, iegādājoties modernas un enerģijas efektīvas sadzīves tehnikas un elektroierīces, varēsiet arī ievērojami samazināt elektrības patēriņu ilgtermiņā, sekmējot gan resursu taupīšanu, gan savus izdevumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbeidzot, neaizmirstiet par regulāru apkures sistēmas apkopi un apkures ierīču uzlabošanu. Ja jūsu apkurei ir vairāk nekā desmit gadi, varbūt ir vērts apsvērt efektīvākas un modernākas apkures sistēmas iegādi. Tas ne tikai uzlabos jūsu mājas siltuma efektivitāti, bet arī samazinās enerģijas izmaksas ilgtermiņā.

Izmantojot šos pasākumus un daloties ar šiem padomiem ar citiem, jūs sāksiet izbaudīt siltumu un komfortu, vienlaikus samazinot savus enerģijas izdevumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Rīgas domes deputāts: Neviens vairs netic, ka Krievijā vara varētu mainīties vēlēšanu rezultātā
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?
TV24
Kamēr deputāti jau gadiem sola stiprināt Latgales informatīvo telpu, pierobežā joprojām populāri Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli
TV24
Silenieks par Rietumu nespēju ātri piegādāt ieročus Ukrainai: “Muļļas, vienkārši muļļas!”