Reklāmraksti

5 grāmatas bērniem, ko iesaka izlasīt grāmatu blogeri0

Foto: Pexels.com

Jauno mācību gadu uzsākot, grāmatu tēma ir īpaši aktuāla. Ja bērna ikdienā grāmatu lasīšana neietilpst izklaides aktivitāšu sarakstā, tad šis pārejas posms no vasaras atpūtas pie mācību grāmatām var sagādāt nepatīkamus brīžus. Tāpēc svarīgi, vēl pirms skolas gaitu uzsākšanas, bērniem parādīt, ka jaunu zināšanu apguves process ar bagātīgi ilustrētu grāmatu palīdzību var būt jautrs un interesants.

Izdevniecība “Latvijas Mediji” piedāvā plašu grāmatu klāstu, kur katrs mazais ķipars atradīs lasāmvielu savai gaumei un palīdzēs iepazīt plašo pasauli caur aizraujošām ilustrācijām:

Rasa Dmuhovskiene “Skudriņa Kāpēcīte 2. Grāmata” – Turpinājums stāstam par ziņkārīgās skudriņas piedzīvojumiem mežā, kur viņa satiek dažādus tā iemītniekus un uzdod daudzus jo daudzus jautājumus. Grāmatu iespējams iegādāties šeit.

“Skudriņa Kāpēcīte mūsu mājās tika iemīļota no pirmajiem mirkļiem. Tajā ir saprātīgs un izglītojošs teksts bez izteikti didaktiskas mācīšanas, apvienojumā ar piemīlīgām ilustrācijām, kas balansē uz robežas starp moderno Disneja studijas košumu un nedaudz manu bērnību atgādinošajām Padomju laika multfilmām” grāmatu blogere Līva Alksne.

Anna Ļenasa “Krāsu mošķis” – Grāmata palīdz bērniem iemācīties atpazīt, nosaukt vārdā un saprast savas emocijas viņiem saprotamā un pieņemamā veidā. Līdz ar Krāsu mošķīti bērni aicināti iepazītās emocijas saistīt ar krāsām, vienlaikus atkārtojot arī krāsu nosaukumus. Grāmatu iespējams iegādāties šeit.

““Mani pārsteidz, cik ļoti saprotami viegli mans trīsgadnieks sevī mācās atpazīt emocijas! Tikai vienu reizi situācijā, kad viņš iesita brālim, mēs abi kopā paņēmām grāmatu, lai pārrunātu, kādas krāsas mošķītis tagad viņam pamodies. Un viņš vēl negribēja saukt neko vārdos, tikai parādīja. Un es aicināju padomāt, kā tagad jūtas brālis. Un tad es uzdevu viņam jautājumu – varbūt bija kaut kas, kāpēc brālis tagad ir zilais mošķītis (bēdīgs), jo nākamais solis pēc emociju atpazīšanas ir saistīt tās ar kādu darbību. Un tad viņš atbildēja, ka tas tāpēc, ka esot iesitis. Un es aicināju viņu padomāt, varbūt ir kaut kas tāds, ko viņš varētu darīt, lai brālis būtu atkal priecīgs, un viņš aizskrēja atvainoties. Un tad atskrēja atpakaļ, lai parādītu man grāmatā, ka tagad gan viņš, gan brālis ir dzeltenie – prieka mošķīši.” Grāmatu blogere Agnese Kalēja.

Bens Berants “Bubuļbailes” – Lietuviešu rakstnieka Bena Beranta un mākslinieces Vilijas Kvieskaites jaukā ilustrētā grāmatiņa par labāko draugu vāverēna un vārnēna piedzīvojumiem ne vien izklaidēs, bet arī dos iespēju ģimenei parunāt par bailēm, jo pat drosmīgākie no kaut kā baidās. Grāmatu iespējams iegādāties šeit.

“Man ārkārtīgi patīk, kad uzreiz aiz pirmā vāka uzzīmēti grāmatas tēli un par katru sniegts īss apraksts, līdzīgs īss apraksts atrodams arī par autoriem grāmatas beigās. Tas šķiet ļoti personiski. Kopumā ļoti jauka grāmatiņa, ko ar interesi gan “lasījām” kopā, gan puika pētīja viens pats.” Grāmatu blogere Līva Alksne.

Aleksandrs Štefensmeijers “Līzelote negrib mazgāties” – Bagātīgi ilustrēta jautra pasaka bērniem par gotiņas Līzelotes piedzīvojumiem. Līzelote un viņas lauku sētas draugi spēlējoties ir pamatīgi nosmulējušies. Tāpēc pirms došanās pie miera saimniece visiem uzsauc: “Marš vannā!” Vienīgi Līzelote negrib mazgāties. “Pietiks, ja es nomazgāšos tā, kā to dara kaķi,” viņa domā. Taču saimniece to nepieļauj un mēģina nomazgāt Līzeloti ar dārza šļūteni. Vai Līzelotei šāda mazgāšanās sagādās prieku? Grāmatu iespējams iegādāties šeit.

“Vienkārši super jauks stāsts par Līzeloti, gotiņu, kas negribēja mazgāties. Super skaistas ilustrācijas, mīļš un sirsnīgs stāsts. Noteikti ļoti jauka vakara pasaciņa!”Grāmatu blogere Zane Berce.

Magdalena Hai “Šausmu veikaliņš” – Jautrs, asprātīgs un bagātīgi ilustrēts stāsts par izpalīdzīgo deviņus gadus veco Niniju, kas ierodas šausmu veikaliņā ar cerību atrast darbu, jo ļoti vēlas nopelnīt naudu velosipēdam. Grāmatu iespējams iegādāties šeit.

“Grāmata ir asprātīgi un piesaistoši ilustrēta, mazliet atgādina komiksu, lieliem burtiem, kas lieti noder tiem, kuri nesen sākuši lasīt paši. Turklāt tas ir ļoti plāns iesējums mīkstos vākos, līdz ar to nebiedē tos, kuriem lasīšana nav pirmā prioritāte, izvēloties brīvā laika pavadīšanas veidus” grāmatu blogere Līva Alksne.

Ar pilnu bērnu grāmatu klāstu ir iespējams iepazīties šeit.

LA.lv

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
12 stundas