Foto – Fotolia

5 lietas, ko nekad nesagaidīsi no cilvēka, kas sirgst ar narcismu 0

Narcisi rūpējas tikai par sevi. Viņi ir egoistiski un pārņemti ar sevi. Viņi manipulē ar situācijām un cilvēkiem sev par labu. Piesargies no jebkādām viņu izpausmēm, jo galu galā runa ir par tavu labklājību.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

Lūk, 5 lietas, kuras nekad nevar gaidīt no narcisa

1. Nekad negaidi empātiju un līdzjūtību

Ja tu nedosi narcisam kaut ko pretī, tad negaidi no viņa līdzjūtību. Narciss nav spējīgs uz līdzcietību. Viņš vienmēr tev pavaicās: “Bet ko es saņemšu pretī?” Ja tas uz viņu neattiecas, viņš neizrādīs interesi par tavām problēmām. Tava māte ir slimnīcā? Narciss sāk no tevis izvairīties, bet vienlaicīgi parādīs citiem, ka ir palīdzējis tev. Egoistiem nav līdzpārdzīvojuma un līdzcietības gēna. Lielākā daļa narcisu nav spējīgi uz pašanalīzi. Viņi izgāž savu destruktīvo uzvedību uz citiem.

2. Nekad negaidi, ka viņš tevi uzklausīs

CITI ŠOBRĪD LASA

Narciss nav spējīgs uzklausīt citu problēmas. Viņš tevī klausīsies tikai tāpēc, lai izmantotu tavas vājības vai traumas, lai gūtu labumu. Šie cilvēki nav tie, pie kuriem tu vari doties izrunāties. Viņi sadzirdēs tevi, bet nekad nepievērsīs uzmanību dzirdētajam. Viņi patiesi sadzirdēs tikai to, kas attiecas uz viņu “varenību”.

3. Nekad negaidi no viņa kaut ko bez maksas

Kad narciss sniegs tev pakalpojumu, viņš ātri atgūs iztērēto. Viņš atceras visu, ko dara citiem. Ja viņš nevar kaut ko no tevis dabūt, negaidi no viņa bezmaksas pakalpojumu. Viņš neko nedarīs no laba prāta. Negaidi dāsnumu. Narciss melos un mānīsies, lai dabūtu to, kas viņam vajadzīgs. Ja viņš kaut ko izdarījis tavā labā, zini, ka tev nāksies par to samaksāt.

4. Nekad negaidi atvainošanos

Narciss nekļūdās. Ja kaut kas noies greizi, tā nav viņa vaina. Tu negaidi, ka viņš kaut ko nožēlos. Viņš ir “ideāls”. Visā vainīgs esi tikai tu. Viņš uzskata, ka nav izdarījis neko, kas varētu tevi sarūgtināt. Narcistiskie cilvēki – tie ir huligāni, kuri bez sirdsapziņas pārmetumiem kaitē citiem, neuzņemas atbildību par savu rīcību. Narcisi ir pašapmierināti. Viņiem ir “tiesības un viņi ir pelnījuši kaut ko”, viņi “nekad nekļūdās”.

5. Nekad negaidi pateicību

Egoistisks cilvēks nekad neatzīst, ka tu kaut ko esi izdarījis viņa labā, viņš atceras tikai to, ko tu neesi izdarījis. Viņš koncentrējas uz negatīvo. Nekad negaidi pateicību. Viņš nav spējīgs uz pateicību. Vienlaikus viņš atcerēsies un uzskaitīs visu, ko izdarījis tavā labā un gaidīs par to pateicību.

Reklāma
Reklāma

Narcismu ir grūti ārstēt ar psihoterapijas palīdzību, jo klienti nevēlas saskatīt, ka viņiem ir problēma. Labākais veids, kā tikt galā ar narcisu, ir neielaisties nekādās darīšanās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.