Publicitātes foto

5 vietas mājoklī, kur ērti iekārtot savu darbavietu 1

Pavasarī pandēmijas dēļ daudziem bija jāstrādā attālināti mājās un izrādījās, ka tiem, kuri pieraduši strādāt birojā, savā mājoklī nemaz nebija vietas datoram. Turēt to klēpī? Neērti un veselībai kaitīgi! Kā būs turpmāk? To neviens nezina, bet Ikea interjera dizainers Dariuss Rimkus uzskata – nav uzreiz jāplāno lieli remontdarbi, jo darbam, mācībām vai vaļaspriekam vietu var atrast dažādās mājokļa vietās, kas palikušas neizmantotas.

Reklāma
Reklāma

Katram savs kabinets?

Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas
Publicitātes foto

Sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka nepieciešamība pēc darba vietas mājās ir palielinājusies. Viens no iemesliem ir elastīgāki attālināta darba un mācību nosacījumi. Tomēr tikai 8% aptaujas dalībnieku mājās ir īpaši darbam paredzēta vieta, piemēram, kabinets. Daudzi spiesti strādāt, sēžot gultā, uz dīvāna, virtuvē vai citā nepiemērotā un neērtā vietā. Bet arī vismazākajā mājoklī noteikti iespējams atrast gana daudz vietas produktīvam darbam.

1. Brīva siena

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja mājās ir brīva siena vai starp mēbelēm palikusi neizmantota niša, tur var ērti ielikt nelielu rakstāmgaldu. Ja standarta galdam vietas par maz, var izmantot sienas plauktu ar atvilktnēm vai iekaramo galdu. Šādam galdam nav kāju, tāpēc ietaupās vieta uz grīdas. Atliek tikai izvēlēties ērtāko krēslu, un darbs var sākties!

Dariuss Rimkus: “Mantu glabāšanai nav obligāti vajadzīgs skapis. Tā vietā var izmantot, piemēram, ratiņus. Tie ir ļoti praktiski, jo aizņem pavisam nedaudz vietas un pēc vajadzības ir pārvietojami.” Sīkumus, piemēram, rakstāmpiederumus, dizainers iesaka salikt pie sienas, izmantojot perforētu dēļu kombinācijas vai stieņus, pie kuriem piekar turētājus.

Publicitātes foto

2. Pieliekamais

Tukšs pieliekamais var viegli pārtapt ērtā darba vietā. Izvēlas šauru rakstāmgaldu un krēslu vai regulējama augstuma tabureti, ko vajadzības gadījumā var iestumt pagaldē. Taburete aizņem mazāk vietas nekā krēsls, turklāt, uz tās sēžot, tiek nodarbināti muguras muskuļi un uzlabojas stāja.

Ja tomēr telpa pārāk maza, jāizvēlas kompaktas, daudzfunkcionālas mēbeles, piemēram, skapītis ar nolokāmu galdu, ko pēc vajadzības var salikt.

3. Patrepe

Te nav vajadzīgi neparasti risinājumi, jo noteikti pietiks vietas standarta rakstāmgaldam. Jāizlemj par labu tradicionālam vai regulējama augstuma galdam, jāpievieno krēsls un daži sienas plaukti mantām, un gatavs! Ja patrepē nepietiek dienasgaismas, to var atrisināt ar sienas lampām vai pat lampām ar klipšiem. Personiskās mantas un dokumentus var sakārtot sienas plauktos – tie aizņem pavisam nedaudz vietas.

4. Skapis

Ja mājoklī nu nekādi nav vietas atsevišķai darba vietai, var noderēt nolokāms galds. Saliktā veidā tas neaizņem vairāk vietas kā sekls skapītis, bet izlikts ir piemērots dažādām vajadzībām. Ar šādu galdu labi sader kompakts saliekamais krēsls.

Reklāma
Reklāma

5. Tualetes galdiņš

Lai taupītu vietu un nepiekrāmētu mājokli ar daudzām mēbelēm, tualetes galdiņš var uz dažām darba stundām pārtapt par rakstāmgaldu vai arī rakstāmgalds pildīt tualetes galdiņa funkciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.