Foto LETA

7 brīnišķīgas idejas, kur sagaidīt Latvijas simtgadi ģimenēm ar bērniem 0

Šogad mūsu valsts svin apaļu jubileju – 100 gadus, tādēļ arī svinības katrā mājā plāno īpašas. Ierasts, ka lielu svētku svinēšana sākas ar gatavošanos, kad sakopjam savu māju un pagalmu, izraugām atbilstošāko tērpu un izcilu maltīti, ko celt svinīgo vakariņu galdā. Ja Tev vēl nav ideju, kā dekorēt māju un ko kopā ar bērniem darīt Lāčplēša dienā vai 18. novembrī – ieskaties Rimi Bērniem eksperta Klāva Smildziņa padomos!

VIDEO. Smieties vai lamāties? Karavāna, kas ved krievu kaujas tehniku uz Ukrainu, pārsteidz garāmbraucējus 73
Vai mūsu laikos Ķīnas robeža varētu būt pie Zilupes? “Ķīnas lienošā okupācija ir sākusies, pie tā ir arī vainīgas sievietes!”
VIDEO. “Latvijai ir nākotne!” Trīs latviešu puikas pārsteidz ar savu radošumu, izgudrojot unikālu braucamrīku 7
Lasīt citas ziņas

Dekorācijas, ko gatavot kopā ar bērnu

Svētku noskaņu vislabāk rada dekorāciju veidošana un skaisti izdekorēta māja. Pavisam vienkāršs veids, kā radīt svētku noskaņu mājās, ir svečtura izgatavošana – stikla traukā ieliec karmīnsarkanā krāsā krāsotus akmentiņus, pa vidu liec baltu, apaļu sveci, un svētku dekors būs gatavs! Video pamācību šī un citu latvisku dekorāciju – puzuri, pomponi ar tautiskām lentēm – pagatavošanai, skaties šeit. 

CITI ŠOBRĪD LASA

Simtgades pasākumi Rīgā

Valsts simtgades svinību ietvaros notiek neskaitāmi pasākumi, piedāvājums tik liels, ka var būt grūti izvēlēties. Lielākā daļa pasākumu koncentrējas Rīgā, taču arī Latvijas reģionos svinības solās būt grandiozas. Rimi Bērniem bērnu lietu eksperts Klāvs iesaka pasākumus, kurus noteikti ir vērts apmeklēt, sagaidot Latvijas simto dzimšanas dienu.

1. Nodarbība bērniem “Mana Latvija”

 • Norises vieta: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.
 • Norises laiks: 11. un 18. novembris plkst. 12.00, 14.00, 16.00.

Lai ieinteresētu un iepazīstinātu bērnu ar Latvijas vēsturi, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs piedāvā izglītojošu nodarbību, kas izstrādāta īpaši ģimenēm ar bērniem. Tās laikā apmeklētāji dzirdēs stāstījumu par Latvijas valsts pasludināšanu 1918. gada 18. novembrī, neatkarības cīņām, uzvaru pār Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī, par valsts simboliem – karogu, ģerboni, himnu. Atbilstošā laikmeta noskaņas palīdzēs izprast vēsturiskās fotogrāfijas un notikumu aculiecinieku atmiņu pieraksti. Interesenti varēs apskatīt augstākos Latvijas valsts apbalvojumus no muzeja krājuma – Lāčplēša Kara ordeni, Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Savukārt aizpildot dažādas uzdevumu lapas, nodarbības apmeklētāji varēs pārbaudīt jauniegūtās zināšanas.

2. Staro Rīga un skrējiens

 • Norises vieta: Rīga.
 • Norises laiks: 16.–19. novembris no plkst. 17.00.

Vairākas dienas Rīgas ainava tiks izgaismota ar dažādiem gaismas objektiem un video tehnoloģijām festivāla “Staro Rīga” ietvaros. Ar spožajiem un interesantajiem gaismas objektiem varēs iepazīties gan pastaigas laikā, gan piedaloties “Staro Rīga” skrējienā, kas notiks 16. novembrī. Ģimenēm ar bērniem būs piemērota 1,5 kilometrus garā distance. Bērni, kas jaunāki par desmit gadiem, skrējienā var piedalīties, skrienot kopā ar vecākiem. Skrējiena sākums – Kronvalda parkā. Katrs skrējiena dalībnieks saņems piemiņas medaļu. Ar sacensību nolikumu un reģistrācijas noteikumiem, kā arī dalības maksu var iepazīties mājaslapā. Savukārt “Staro Rīga” gaismas objektu karti var apskatīt šeit

3. Muzikāls stāsts par Brīvības pieminekli

Brīvības piemineklis Rīgā rudenī.
Foto: LETA/Evija Trifanova
 • Norises vieta: laukums pie Brīvības pieminekļa.
 • Norises laiks: 18. novembris plkst. 18.45.

Ir vērts iepazīstināt bērnus un arī mums, pieaugušajiem, atsvaidzināt zināšanas par mūsu Latvijas simbolu – Brīvības pieminekli – un tā nozīmi. 18. novembra vakarā pie Brīvības pieminekļa notiks multimediāla izrāde par brīvību, kur galvenais stāstnieks būs pats Brīvības piemineklis. Katrā skulptūru grupā ietverto ideju paudīs pazīstami Latvijas cilvēki, skanēs dziesmas un dzeja, ko papildinās īpaši veidots videomateriāls un gaismas instalācijas. Piedalīsies pūtēju orķestris Auseklītis, kori Vēja balss, Balsis un Kamēr…, Vivere, Rīga, Juventus, Aura, Pa saulei un Valsts Akadēmiskais koris Latvija.

Valsts svētku pasākumi citviet Latvijā

4. Latvijas rīta ieskandināšana

 • Norises vieta: visā Latvijā.
 • Norises laiks: 18. novembris plkst. 8.11–8.45.

Ja jūsu ģimene ir agrie rīta putniņi, tad 18. novembra rītā dodieties pastaigā uz jums tuvāko vietu (Brīvības laukums un Dzegužkalns Rīgā, arī Turaidā, Gaiziņkalnā, Mežotnes pilskalnā, pie Rāznas ezera, Kolkā, Alsungā un citviet), kur norisināsies visas Latvijas kopīgs pasākums – Latvijas rīta ieskandināšana. Tas ir aicinājums visiem kopā iesākt Latvijas valsts dzimšanas dienu un novēlēt Latvijai saules mūžu: pacelt Latvijas valsts karogu, nodziedāt Latvijas valsts himnu un kopīgi muzicēt. Brīvības laukumā Latviju ar dziesmām modinās vokālais ansamblis Dzeguzīte, postfolka grupa Dārdi, grupa ImantaDimanta, folkloras kopa Grodi, bet Dzegužkalnā Latvijas modināšana notiks kopā ar dziedošo Krūmiņu ģimeni. Savukārt citās Latvijas vietās – ar dažādām folkloras kopām un koriem.
Plašāk uzzini šeit

5. Saulrieta sagaidīšana Likteņdārzā

Skats uz Daugavu un Kokneses pilsdrupām no Likteņdārza.
Foto: LETA
 • Norises vieta: Likteņdārzs.
 • Norises laiks: 18. novembris no plkst. 15.00.

Tiem, kas vēlas Latvijas svētkus pavadīt ārpus pilsētas un baudīt Latvijas skaistos dabas skatus, viens no maršrutiem, kurp var doties, ir Likteņdārzs Kokneses pusē. Pulksten 15.00 šeit sāksies lāpu gājiens un sadziedāšanās kopā ar jaukto kori Alaine un sieviešu kori Anime. Vakarā būs vērojama skaistākā dabas izrāde – Latvijas dzimšanas dienas saulriets virs Daugavas.

6. Gaismas ceļš un svētku uguņošana Jūrmalā

 • Norises vieta: Jūrmala.
 • Norises laiks: 18. novembris plkst. 15.30 un 20.25

Tie, kas dzīvo tuvāk Jūrmalas pusei, var pievienoties Gaismas ceļa radīšanā. 20 kilometru garumā no Lielupes tilta Bulduros līdz Ķemeriem gar Jūrmalas pilsētas galvenās maģistrāles malu degs vairāk nekā 8500 sveču. Gaismas ceļu Jūrmalā organizē jau 16 gadus, Latvijas valsts svētkos un gada tumšākajā laikā akcentējot virzību uz gaismu un attīstību. Ikviens aicināts piedalīties šī ceļa veidošanā, noliekot savu svecīti. Savukārt vakarā pēc pulksten 20.25 būs skatāma svētku uguņošana, un pēc tam notiks svētku tortes dalīšana pasākuma apmeklētājiem.

7. Animācijas filma “Saule brauca debesīs”

“Saule brauca debesīs”
Foto: Agnese Zeltiņa
 • Norises vieta: Latvijas kultūras nami.
 • Norises laiks: no 15. novembra.

15. novembrī pirmizrādi piedzīvos viena no Latvijas simtgadei veltītajām filmām Saule brauca debesīs. Rozes Stiebras veidotā animācijas filma ir par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā. 70 minūšu garā filma būs skatāma Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace, un no 16. novembra – Latvijas pilsētu kultūras namos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Vairāk guļu un sēžu, ārā netieku…” Izcilā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova nesūdzas par savām likstām, tomēr balsī jaušams izmisums
Lielbritānijas karali Čārlzu III Berlīnes lidostā sagaidīs ar 21 lielgabala salūtu: vizīte iezīmēs jaunu sākumu Vācijas un Lielbritānijas partnerībā
Uzņēmēju Plaudi-Rēlingeri apsūdz par iespējamu aplokšņu algu izmaksu organizētā grupā
Brūss Viliss. Ko aktierim nozīmē runas zudums, nespēja formulēt domu, izveidot vārdus un saprast dzirdēto….
VIDEO. Smieties vai lamāties? Karavāna, kas ved krievu kaujas tehniku uz Ukrainu, pārsteidz garāmbraucējus
Vai mūsu laikos Ķīnas robeža varētu būt pie Zilupes? “Ķīnas lienošā okupācija ir sākusies, pie tā ir arī vainīgas sievietes!”
VIDEO. “Latvijai ir nākotne!” Trīs latviešu puikas pārsteidz ar savu radošumu, izgudrojot unikālu braucamrīku
“Vairāk guļu un sēžu, ārā netieku…” Izcilā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova nesūdzas par savām likstām, tomēr balsī jaušams izmisums
VIDEO. Austrālijas TV vadītājs skaļu aplausu pavadībā patriec no sava šova vīrieti, kurš pauda atbalstu Putinam
Lasīt citas ziņas
FOTO. Pianists Vestards Šimkus ar sievu Elīnu bērniem māca skaitīt lūgšanas un nelaiž bērnudārzā
Aktieris Juris Hiršs kļuvis par mednieku: “Daudzi nemaz nesaprot, ko mednieks dara”
FOTO. Skatītāju emociju sprādziens un sajūsma: talantīgi latviešu mūziķi uzstājas ar tautasdziesmu programmu
FOTO. Prinča Harija skandalozā grāmata “Spare” būs lasāma arī latviešu valodā
Mihaela Šūmahera sieva pēc 10 gadu ilgas cīņas par vīra veselību atklāj savas sajūtas: “Jūtos kā ieslodzītā”
Gaidāma mierīga nedēļa, ja vien viņi paši to nepadarīsiet vētrainu! Horoskopi no 27. marta līdz 2.aprīlim
Vai ir taisnība, ka ar vienu raķeti Krievija var “noslaucīt” vairākas valstis? Slaidiņš par krievu kodolarsenāla jaudu
Vai mūsu laikos Ķīnas robeža varētu būt pie Zilupes? “Ķīnas lienošā okupācija ir sākusies, pie tā ir arī vainīgas sievietes!”
Māris Antonevičs: Putina iespējamo sarunbiedru loks sašaurinās
Izfantazētā brīvības pasaulē. Saruna ar Nacionālā teātra aktrisi EVIJU KRŪZI
“Vairāk guļu un sēžu, ārā netieku…” Izcilā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova nesūdzas par savām likstām, tomēr balsī jaušams izmisums
Brūss Viliss. Ko aktierim nozīmē runas zudums, nespēja formulēt domu, izveidot vārdus un saprast dzirdēto….
Lielbritānijas karali Čārlzu III Berlīnes lidostā sagaidīs ar 21 lielgabala salūtu: vizīte iezīmēs jaunu sākumu Vācijas un Lielbritānijas partnerībā
TEKSTA TIEŠRAIDE. Karš Ukrainā. ASV kara eksperti: Krievijas spēki pārņēmuši jau 65% Bahmutas pilsētas teritorijas
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Izfantazētā brīvības pasaulē. Saruna ar Nacionālā teātra aktrisi EVIJU KRŪZI
09:48
Priežu dzīvžogs: principi, to veidojot
09:29
Vai ir taisnība, ka ar vienu raķeti Krievija var “noslaucīt” vairākas valstis? Slaidiņš par krievu kodolarsenāla jaudu
09:15