Jau nākošnedēļ Lucavsalā norisināsies festivāls "INOVUSS".
Jau nākošnedēļ Lucavsalā norisināsies festivāls "INOVUSS".
Publicitātes foto

7 izglītībai un karjerai veltīti bezmaksas pasākumi šajā nedēļas nogalē 0

Kamēr vairums vēl tikai gatavojas tam, ka jau pavisam drīz būs jāizlemj, vai kļūt par medicīnas tehnoloģiju, viedo apģērbu vai atkritumu inženieri, komerciālo kosmosa lidojumu pilotu vai lidojošo auto instruktoru, citi jau šobrīd naudu pelna ar darbiem, kādi vēl nesen pat prātā nevarēja ienākt. Tieši pirms jaunā mācību gada sākuma, lai orientētos izaicinājumos, kas saistīti ar izglītību un karjeras iespējām šodien un pārkvalificēšanos tuvākajā nākotnē, vecāki, jaunieši un citi interesenti ir aicināti piedalīties septiņos bezmaksas pasākumos inovāciju un tehnoloģiju festivālā iNOVUSS, kas notiks no 30. augusta līdz 1. septembrim Rīgā, Lucavsalā.

VIDEO. Tāda vētra sen nebija piedzīvota! Soctīklotāji dalās ar uzfilmētajiem negaisa video
Bergmanis par jaunajiem NATO plāniem: “Izskatās, ka mēs ar šo konceptu nonākam aukstajā karā”
Baidīsies no katra trokšņa! Medvedevs pēc TV24 raidījuma “Preses klubs” draud bijušajam Latvijas iekšlietu ministram
Lasīt citas ziņas

30.08. Lekcija: “Kad nekas nav skaidrs, viss ir iespējams – kādas iespējas nākotne nesīs izglītībā?”

Paredzēt nākotni, protams, nav iespējams, taču izdarīt zināmas prognozes ir pat vēlams. Tieši to dara izgudrotājs, futūrists, komponists un jaunuzņēmējs no Somijas Pertu Polonens, kurš festivāla ieskaņā piektdien, 30. augustā, plkst. 17.30 mēģinās noskaidrot, kādas iespējas nākotne nesīs izglītībā. Saskaņā ar Pasaules Ekonomikas foruma pētījumu datiem līdz 2025. gadam būs izzudusi puse pašreizējo profesiju. Turklāt Kleitons Kristensens, graujošās inovācijas teorijas radītājs, uzskata, ka 10–15 gadu laikā vairs nepastāvēs puse ASV universitāšu. Šobrīd vēl nezinām, kādus darbus darīsim nākotnē, taču jau pašlaik varam paredzēt jomas, kurās būsim pārāki par mašīnām un algoritmiem. Izglītībai ir jāspēj sagatavot skolēnus un studentus nākotnei. Kā izskatīsies mācību programmas? Kā mēs paši mainīsimies? Par to – lekcijā angļu valodā.

CITI ŠOBRĪD LASA

30.08. Ātrie randiņi “Darba iespējas IT nozarē”

Daudz esam dzirdējuši par to, ka tehnoloģijas ir mūsdienas un arī nākotne, šajā jomā ir labi apmaksātas darba vietas un Latvijā darbojas daudz uzņēmumu, kuros trūkst darbinieku. Turklāt tehnoloģijas ir arī viena no industrijām ar lielāko eksporta potenciālu. 30. augustā plkst. 18.30 festivālā gaidāms Riga TechGirls Meetup ātro randiņu pasākums “Darba iespējas IT nozarē”, uz kuru ar iepriekšēju reģistrāciju aicināti tie, kuri vēlas rast savu profesionālo piepildījumu IT nozarē. Šeit būs iespēja uzzināt svarīgāko par personāla atlases tendencēm un lomām, kas šobrīd ir pieprasītas darba tirgū, kā arī 5 minūtes aprunāties ar katru no lielāko IT uzņēmumu pārstāvjiem un uzzināt vairāk par interesējošo darbu un vakancēm uzņēmumā. Pasākums latviešu valodā.

31.08. Diskusija par biznesa izglītību un nākotnes nodarbošanās izvēli

Sestdien, 31. augustā, plkst. 11.00 festivālā iNOVUSS notiks diskusija par biznesa izglītību, nākotnes nodarbošanās izvēli, attieksmi pret naudu, uzņēmējdarbības prasmēm un to veidošanu “Mācies skaitīt naudu no mazotnes”. Sarunā piedalīsies gan gados jauni uzņēmēji, kuriem jau ir ko teikt par biznesu, gan pieredzējuši mentori. Diskusiju vadīs Ernests Jenavs, izglītības tehnoloģiju jaunuzņēmuma Edurio līdzdibinātājs. Sarunā piedalīsies arī talantīgais uzņēmējs Elviss Straupnieks, kurš jau 12 gadu vecumā izlēma nodarboties ar uzņēmējdarbību un 16 gadu vecumā sāka cīņu par juridisku pilngadību, kā arī finanšu institūta vadītājs vienā no lielākajām bankām Latvijā Reinis Jansons. Viņš ar kolēģiem izveidojis Finanšu laboratoriju ar mērķi uzlabot jauniešu finanšu pratību. Diskusijas dalībnieku vidū būs arī skolniece un skolēnu mācību uzņēmuma Wheelift vadītāja Kitija Koroševska un aizrautīgais uzņēmējs, Creamfinance līdzdibinātājs un vadītājs Matīss Ansviesulis. Diskusija latviešu valodā.

LA.LV Aptauja

Vai tu gatavojies apmeklēt festivālu "iNOVUSS", kas notiks šajā nedēļas nogalē, Lucavsalā?

  • Jā, šķiet interesants
  • Nē, neplānoju
  • Bez šaubām, ka apmeklēšu
  • Vēl nezinu
  • Neesmu dzirdējis par šādu festivālu

31.08. Diskusija “Darbinieku trūkums robotizācijas laikmetā – kā tas ir iespējams?”

Sestdien, 31. augustā, plkst. 15.00 notiks diskusija par nākotnes darba tirgu – jauno profesiju iespējām un izaicinājumiem. No vienas puses, mēs aktīvi runājam par to, ka automatizācija un roboti draud ar darbavietu samazināšanos. No otras puses, bezdarba līmenis pasaulē vēl nekad nav bijis tik zems. Kā tas iespējams? Cilvēki atrod sev jaunas nodarbošanās, piemēram, kļūst par influenceriem vai, respektējot izmaiņas tradicionālajās nozarēs, paši iesaistās jaunu risinājumu veidošanā. Vai iespējams, ka roboti aizstās cilvēku, bet cilvēkiem tāpēc radīsies jaunas, vēl nebijušas iespējas realizēt sevi profesionālajā dzīvē? Diskusiju vadīs un LEGO® SERIOUS PLAY® instruktore un portāla Labs of Latvia redaktore Ieva Treija. Sarunā piedalīsies Latvijas Blogeru un influenceru asociācijas dibinātāja Maija Armaņeva, digitālās agronomijas konsultants Gatis Bērziņš, juridisko dokumentu automatizācijas risinājuma Juro izstrādātājs Pāvels Kovaļēvičs un Nodarbinātības valsts aģentūras direktores vietniece Kristīne Stašāne. Diskusija latviešu valodā.

31.08. Diskusija “Apsteigt nākotni. Jauno profesiju pārstāvju pieredzes stāsti”

Sestdien, 31. augustā, plkst. 17.30 nākotnes profesijām pievērsīsies jauno profesiju pārstāvji – esportists, neirospēļu izstrādātājs un stand-up komiķe. Vai pazīsti vēl kādu mašīnrakstītāju vai ormani? Diez vai. Runā, ka ne tik tālā nākotnē varētu izzust grāmatvežu un telemārketinga speciālistu profesijas. Kamēr gatavojamies tam, ka nākotnē būs jāizšķiras – kļūt par atkritumu inženieri, komerciālo kosmosa lidojumu pilotu vai lidojošo auto instruktoru, tikmēr citi jau šobrīd naudu pelna ar darbiem, kādi vēl nesen daudziem pat prātā nevarēja ienākt. Arī nākotne, kurā darbavietās vadību šķietami pārņems mākslīgais intelekts un automatizācija, patiesībā pieder cilvēkam. Diskusiju vadīs Mārtiņš Ķibilds, un jautājumus uzdos arī Tilde virtuālā asistente Laura. Diskusija latviešu valodā.

31.08. Prezentācija “Darba tirgus. Šodien. Rīt. Kāpēc?”

Savā prezentācijā pētnieks, autors un lektors no Lielbritānijas Šons Pilots de Šenesijs diskutēs, kāpēc nākotnē nodarbinātība izskatīsies krietni citādi nekā šobrīd. Kļūsim daudz progresīvāki tādos aspektos kā vecums, dzimums, dažādība un izglītība. Darba iespējas kļūs arvien alternatīvākas, elastīgākas un pielāgojamas individuālām vajadzībām – ja līdz šim uzņēmumiem darbinieki “piederēja”, tad nākotnes modelī kompānijas vajadzīgos speciālistus piesaistīs. Nākotne piederēs evolūcijai, kas kļūs par jauno realitāti pasaulē, ko varētu raksturot kā #NormālībaiNē. Tāpēc ir jāmaina un jāpārformulē pati darba attiecību koncepcija. Pasākums angļu valodā.

31.08. Robotikas nodarbības ar ROBO HUB

SAISTĪTIE RAKSTI

Tehnoloģijas ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa. Vai proti izskaidrot savam bērnam, kā tas viss strādā? Un kādēļ to vajadzētu zināt? Atklātajā robotikas nodarbībā būs lieliska iespēja izmēģināt un saprast, kas ir robotika. Tā būs nodarbība bērniem no 6 līdz 9 gadu vecumam, kurā varēs konstruēt un programmēt robotus. Būs sacensības! Aicināti piedalīties arī vecāki. Darbnīca latviešu valodā.

Ieeja festivālā iNOVUSS ir bez maksas. Plašāka informācija par festivālu mājaslapā www.inovuss.lv.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Diemžēl viņš līdz šim nav paudis skaidru pozīciju par karu!” Brieža cīņu šobrīd nav gatavs rādīt neviens Latvijas televīzijas kanāls
Pasauli gaida jauns skandāls: princis Harijs un Megana Mārkla atkārtoti tikušies ar TV šovu zvaigzni Opru Vinfriju
VIDEO. “Kaut kas tāds, ko nevar vārdos izstāstīt”: latviešu aktrise Lelde Vikmane atklāj, kā iemīlējusies un pārcēlusies uz dzīvi Parīzē
FOTO. Latvijas talantīgā tenisiste Ostapenko izvēlētā apģērba dēļ Vimbldonas čempionātā iekūlusies nepatikšanās
VIDEO. Tāda vētra sen nebija piedzīvota! Soctīklotāji dalās ar uzfilmētajiem negaisa video
Bergmanis par jaunajiem NATO plāniem: “Izskatās, ka mēs ar šo konceptu nonākam aukstajā karā”
Baidīsies no katra trokšņa! Medvedevs pēc TV24 raidījuma “Preses klubs” draud bijušajam Latvijas iekšlietu ministram
Darba devēji izķer pat pirmo kursu studentus. Kura profesija šobrīd ir viena no pieprasītākajām darba tirgū?
“Daudzi to uztver ļoti nopietni.” NBS kapteinis komentē izplatīto versiju par Krievijas iebrukumu Latvijā
Lasīt citas ziņas
VIDEO. 10 jauni aizraujoši seriāli vasaras brīvajiem vakariem
Pasaule šodien būs tieši tāda, kādu tu to vēlies redzēt! Horoskopi 30.jūnijam
Pēteris, Pāvils, Pauls un Paulis – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. Kad Lielbritānijas tronī kāps princis Viljams, viņa meita princese Šarlote iegūs grandiozu titulu. Kā viņu būs jāgodā?
FOTO. 10 gadus vecais Afleka dēls apskādē ekskluzīvu “Lamborghini”, kamēr tētis izvēlas sev auto
VIDEO. Mākslīgā skaistuma “dievietes” Viktorijas Vaildas mīļotais atklāj, cik samaksājis par viņas operācijām
Pirmais gads jaunajos novados: “Labu sistēmu sagrāva, bet jaunā top gausi”
Dimants: “Citas valstis jau strādā pie atbalsta mehānismiem, bet Latvija tikmēr maina ministrus!”
Kas jāmaina nodokļu politikā, lai mums būtu tikpat lielas algas kā kaimiņvalstīs?
Intervija ar Vairu Vīķi-Freibergu: Krievija ir pieradusi iet uz priekšu, kamēr to aptur
Krievija cenšas panākt situācijas eskalāciju ar teroristiskām metodēm, uzskata Bergmanis
“Ikviena bezpajumtnieka atgriešanās normālā dzīvē, būtu uzvara” – Kalniņš par jauno Rīgas Domes iniciatīvu
Zemessardzē turpinās iesāktais, gatavošanās “cīņai ar pilnas jaudas pretinieku savā teritorijā”
Mežs: Demogrāfiskā situācija Latvijā ir ļoti slikta, bet ne galīgi katastrofāla
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
TIEŠRAIDE. 4. Nacionālais kontrabandas problemātikas forums “Cīņa ar kontrabandu – izaicinājumi un panākumi”
11:00
“Ikviena bezpajumtnieka atgriešanās normālā dzīvē, būtu uzvara” – Kalniņš par jauno Rīgas Domes iniciatīvu
10:40
Vītolu fonds saņēmis 1,3 miljonu eiro anonīmu ziedojumu
10:18