Foto: Pexels

8 padomi: kā pašam pagatavot ziedu esenci 0

Alīna Voronova, “Spīgana”, AS “Latvijas Mediji”.

Cilvēce pazīst daudz dažādu dziedinošas mijiedarbības veidu. Augu aktīvo vielu saraksts joprojām ir tāls no pilnības, un zinātnieki atklāj arvien jaunas. Ziedu esences to vidū izceļas, jo to iedarbība nav skaidrojama ar to vai citu molekulu klātbūtni sastāvā: līdzīgi homeopātijai ziedu esences lieto ļoti lielos atšķaidījumos, un konkrētu vielu šajos atšķaidījumos ir vien dažas molekulas. Kā gan šādā gadījumā tāda esence darbojas?

Katram augam, augu sugai un arī šķirnei piemīt sava enerģija, personība, raksturs – to visu kopā mēdz dēvēt par signatūru vai rokrakstu. Ar saules staru enerģijas un ūdens atmiņas palīdzību ziedu esencēs ir notverts netveramais – Auga dvēseles vibrācija, tāpēc arī to iedarbība pirmkārt un galvenokārt izpaužas mūsu smalkajos ķermeņos, visvairāk – emocionālajā jeb astrālajā, ēteriskajā, mentālajā, atsevišķām esencēm – arī kauzālajā. Taču pat tad, ja tev par šīm smalkajām matērijām ir tikai aptuvena nojausma, tu vari pati pagatavot un izmēģināt ziedu esenču labvēlīgo iedarbību. Nonākot kontaktā ar augiem dabā (un tāpat arī ar ziedu esencēm), mēs varam iedarboties uz pašu zemapziņā iesprostotajiem emocionālo reakciju šabloniem.

1. Ziedu izvēle

Foto: Pexels


Esenču pagatavošanai noderēs gan tradicionāli augi, kas ir ietverti dažādās sistēmās, piemēram, Baha 38 ziedu līdzekļu komplektā (apse, ozols, lapegle, priede – tiesa, Baha ziedu līdzekļos daži no tiem tiek gatavoti nevis ar Saules, bet vārīšanas metodi), no kuriem daudzi aug arī Latvijā, gan jebkurš cits augs, kas tevi uzrunā.

Tomēr, drošs paliek drošs, pārliecinies, vai konkrētais augs nav indīgs un/vai aizsargājams (izturamies ar cieņu). Ja esi pieredzējusi zāļu sieva un visu zini par indīgo augu lietošanu, tas nebūs šķērslis. Iesācējām gan labāk sākt pamazām.

2. Nolūks un auga atļauja

Jā, arī šis process sākas ar nolūka formulēšanu – kam tev ir vajadzīga esence. Daba ir dāsna, taču ne izšķērdīga, tāpēc nolūka formulēšana ir noderīga gan esences pagatavošanā, gan vēlāk tās iedarbības notveršanā.

Ar jebkuru tev zināmu paņēmienu uzskaņojies harmonijā ar vietu, kur grasies pagatavot esenci (meditācija, dainu, mantras spēka vārdu skandēšana – derēs viss, ko tava intuīcija pateiks priekšā). Atkarībā no ziedu izmēra esences pagatavošanai vajadzēs vienu vai vairākus ziedus. Nozīme ir ne tikai to veselīgajam izskatam – pirms katra zieda griešanas neaizmirsti uzdot jautājumu – vai drīkst? – un saņemt atbildi. Iemanies griezt ziedus tā, lai tie uzreiz iekrīt ūdenī, neaiztiekot tos ar rokām, – tā tu izvairīsies no liekas informācijas uzslāņojuma, kas īpaši svarīgi, ja esenci gatavo kādam citam, ne sev. Pietiekami ir tad, kad visu bļodas virsmu klāj ziedi, taču atceries – ne visam ir jābūt perfekti. Ja proti, ziedu pagatavošanas vietu vari aizsargāt no svešas ietekmes ar aizsardzības zīmēm.

3. Uzlādē ar saules enerģiju

Seko process, kur cilvēka iejaukšanās nav nepieciešama – saules staru enerģija ieraksta informāciju par ziedu ūdens atmiņā. Cik ilgi tas notiek, atkarīgs no katra zieda īpašībām un saules gaismas intensitātes, vidēji 3–6 h. Par esences gatavību tev var pavēstīt intuīcija (dažkārt gana pat ar 1–2 h). Beidzamā vizuālā zīme ir – ziedi sāk vīst.

Šīs dažas stundas tev nav jāsēž blakus bļodai, citādi vēl nevar zināt, kāda informācija tajā ierakstīsies. Esi drošā attālumā.

Ļoti noderīga lieta procesā ir vērot zīmes, noskaidrot Mēness fāzi un dienu, astroloģijas lietpratēji pat mēdz veidot zieda esences dzimšanas horoskopu (brīdis, kad bļoda ar ziediem nolikta saulē un kad tā tiek nolieta).

Šoreiz visu sagatavošanās un ziedu izvēles gaitu mūs pavadīja tuvējos kokos sēdošais krauklis; kad nolikām savus dzeltenos ziedus saulītē, nez no kurienes uzradās dzeltens taurenis un no visām pusēm applivināja mūsu esenci. Nākot esenci nokāst, sastapām tajā biti, kas bija atlidojusi padzerties, – tās visas ir sinhronitātes zīmes!

4. Noliešana un stabilizēšana

Foto: Pexels


Ziedus no ūdens vēlams izņemt ar šā paša auga lapu vai zaru. Tas gan ne vienmēr ir tik viegli izdarāms – esi pacietīga un centies lieku reizi esencē nemērkt ne savas rokas, ne kādus citus priekšmetus – tas viss ietekmē zieda esences ierakstīto enerģētisko musturi. Šķidrumu nokāšam, pārlejot stikla pudelē, piepildot to tieši līdz pusei.

Šādu esenci jau var likt lietā kā ziedu eliksīru īstermiņa lietošanai. Pērn Itālijā ar kolēģi pagatavojām šādus eliksīrus no dažādu šķirņu dārza rozēm, pasiona un granāta ziediem – tie kļuva par brīnišķīgu svētku dzērienu. Pie viena saņēmām vairāku cilvēku atsauksmes par individuālo iedarbību.

Ja vēlies saglabāt ilgāk, svarīgs solis, kas jāveic turpat uz vietas, ir esences stabilizēšana ar konservantu. Ja to neizdarīsi uzreiz, ūdenī ierakstīsies arī visas turpmāko vietu un priekšmetu enerģijas, kas vājinās tās efektu. Tāpēc attiecībā 1:1 pielej tai klāt brendiju vai ābolu etiķi.

5. Glabā, šķaidi, lieto!

Tavā rīcībā ir stabila mātes tinktūra, kas gatava transportēšanai un tumšā un vēsā vietā var glabāties pat gadiem ilgi. Principā to jau var lietot, taču lietpratēji iesaka vēl atšķaidīt līdz koncentrāta stiprumam (angļu val. – stock bottle). Koncentrāta bāze ir ūdens un alkohola maisījums attiecībā 2:1, kam pievienoti tik vien kā daži pilieni (dažādiem autoriem 2–10) mātes tinktūras. Koncentrātu var piepilināt vannas ūdenim, kosmētiskajiem līdzekļiem utt. Vari pievienot arī dzeramajam ūdenim. Iedarbībai būs gana ar dažiem pilieniem (2–10)!

6. Kāds inventārs nepieciešams?

Ūdens, jo dabiskāks un tīrāks, jo labāk. Ideālā gadījumā – ūdens no avota ar dziednieciskām īpašībām, tikko smelts, taču no pudeles arī derēs,

  • šķēres,
  • caurspīdīga stikla bļoda,
  • kafijas filtrs vai marle filtrēšanai,
  • piltuve,
  • alkohols (tradicionāli brendijs, bet var ņemt arī degvīnu) vai bezalkoholiskā versijā dabisks ābolu etiķis.

7. Vieta ir svarīga!

Kā visam dabiskajam – jo tīrāka, jo labāk! Taču pašas dārzs vai parks, kurā nemēslo, var izrādīties gluži pieņemama vieta. Principā svarīgi, lai tu tur labi jūties!!! Uzskatot, ka esenču radīšana notiek ar Augstāko spēku svētību, ir vēlams, lai tev būtu atļauja (vismaz domās palūgta) darboties konkrētajā vietā.

Šis stāsts tapis Upesrūķu pirts Dižozola takā, paldies saimniekiem Miervaldim un Dinai Kaļāniem!

8. Kā lietot?

Foto: Pexels


Visieteicamākā un efektīvākā iedarbība ir t. s. gatavajiem ziedu esenču maisījumiem, kur 15–30 ml pudelē tiek iepildīts ūdens (stabilizācijai atkal var pielikt klāt ⅓ vai ¼ alkohola vai ābolu etiķa, sevišķi karstā laikā vai ceļojot) un 2–10 pilieni koncentrāta.

Saistītie raksti

Kā noproti, šādu gatavo maisījumu lieto pa pilieniem mutē vai ierīvējot pulsa vietās – tas būs pilnīgi drošs gan bērniem, gan dzīvniekiem.

Vēl viens padoms lietošanai, ja negribi uzņemt alkoholu – maisījuma vai koncentrāta pilienus iepilini karsta (ne verdoša) ūdens glāzē – alkohols iztvaikos, bet enerģijas musturs saglabāsies.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs atgriezīsies Kensingtonas pilī jau pavisam drīz 9
17 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Atbildība šodien tev var likties visai smaga nasta… Horoskopi 20.oktobrim
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Elīna, Drosma un Drosmis
18 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Pieskaņojies dabas ritmam! Veiksmes kalendārs no 19. līdz 25.oktobrim
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Krievu fotogrāfs Sergejs Gorškovs izpelnās Keitas Midltones atzinību un komplimentus 3
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Samanta Tīna skarbi nokritizē fitnesa skaistuli Jutu Valdmani: kā tāda kaķu vecene! 8
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Sandi Ģirģenu nokaitina masku noliedzēji: “Ja vēlieties būt varoņi, atrodiet kādu karantīnā – apskaujieties, samīļojieties…” 58
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends un Lūkass
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien ir tā diena, kad ir neiespējami mācīties no svešām kļūdām! Horoskopi 19.oktobrim 1
1 diena
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Gribēsies baudīt mieru un klusumu, bet diez vai tas būs iespējams! Horoskopi no 19. līdz 25. oktobris
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Saseksas hercogi piedalījušies fotosesijā: Meganai uz rokas rotājas princesei Diānai piederējis pulkstenis 7
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Rēzija Kalniņa veikusi ģenētisko testu: kāpēc viņa to darīja? 12
2 dienas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
30km/h apdzīvotās vietās glābs dzīvības? Ārvalstu pieredze – diametrāli pretēja 4
6 stundas
Ieva Ēvalde
Laukos
Eiropā aizliegti – pie mums delikatese. Latvija ir teju vienīgā valsts, kur galdā ceļ nēģus 25
17 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
“Smēķēšana dubulto risku smagi saslimt ar Covid–19 un nomirt…” Apinis par noklusēto patiesību 12
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vairums svētdien atklāto Covid-19 gadījumu reģistrēti vienuviet
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ceturtdien un piektdien Rīgā slēgs satiksmi Marijas un Čaka ielā
9 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
Aptauja: Vai jūs baida saslimstības ar Covid-19 pieaugums? 3
10 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Olafs Zvejnieks: Kā ikvienu no mums ietekmēs post-covid kapitālisms
7 stundas
Inita Šteinberga
Dabā
Audzē nātres kā dārzeņus! Kā pētniece Sovilta dārzā ievieš revolūciju 1
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pēc veikala “Depo” apmeklējuma – uz slimnīcu. Apsardze zvērīgi pārmāca vīrieti bez sejas maskas 82
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Pirmais sniegs šoruden! Soctīklotāji dalās ar ziemīgajiem iespaidiem 1
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Ballīte beigusies! Policija “šturmē” kādu nelegālu izklaides vietu Rīgā un to slēdz 23
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Rēzija Kalniņa veikusi ģenētisko testu: kāpēc viņa to darīja? 12
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Kur jūs bijāt, kad es biju mazs un man bija jāravē garās biešu vagas? Latvijā radīts pirmais robots, kas izravē nezāles 6
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
VIDEO. Baiba saslima jau martā, pēc grūtas cīņas ar Covid-19 viņa izveseļojās: “Plaušas sāp tā, ka tu raudi…” 16
1 diena
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Stāda kokus un krūmus, novāc vēlos sakņaugus. Kas darāms dārzā no 19. līdz 25.oktobrim
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Samanta Tīna skarbi nokritizē fitnesa skaistuli Jutu Valdmani: kā tāda kaķu vecene! 8
1 diena
LE
LETA
Veselam
Pētījums: roku dezinfekcijas līdzekļi ar etanolu Covid-19 vīrusu iznīcina 15 sekundēs 4
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Atbildība šodien tev var likties visai smaga nasta… Horoskopi 20.oktobrim
10 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Pieskaņojies dabas ritmam! Veiksmes kalendārs no 19. līdz 25.oktobrim
18 stundas
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Man mājās ir suns – pretparazītu zāles jālieto divreiz gadā vai profilaktiski?
21:43
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
30km/h apdzīvotās vietās glābs dzīvības? Ārvalstu pieredze – diametrāli pretēja 4
21:30
Inita Šteinberga
Dabā
Audzē nātres kā dārzeņus! Kā pētniece Sovilta dārzā ievieš revolūciju 1
21:05