Foto: Pixabay

8 pierādījumi tam, ka jūs savā mājoklī neesat vieni… 0

Apzināties, ka jūs savā mājoklī neesat vieni, nav patīkami… Lai arī daudzi joprojām tam netic, ir brīži, kad viss liecina par to, ka tas ir noticis – mājā iemitinājušies spoki!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Smieties vai raudāt? Aitu ganāmpulks, notiesājis iespaidīgu daudzumu kaņepju, sācis uzvesties savādi…
Lasīt citas ziņas

Un tā! Vai jums kādreiz ir licies, ka līdzās jums un jūsu ģimenes locekļiem mājās atrodas vēl kāds? Lūk, dažas kopīgās pazīmes, ka jūsu mājā patiešām dzīvo spoki, un ko ar tiem iesākt.

Spoki mājās

Foto: Pixabay
CITI ŠOBRĪD LASA

Ne katrs cilvēks tic spoku eksistencei, gariem un paranormālām lietām. Bet vai jūs savā mājoklī esat novērojuši dīvainas lietas, notikumus un situācijas, kuras vienkārši nav iespējams izskaidrot?

Elisona Vinna – Raidere (Alison Wynne – Ryder) ir dziedniece un gaišreģe, viņa uzskata, ka ir daži vienkārši veidi, kā pierādīt, vai jūsu mājā patiešām dzīvo spoks vai jums tā tikai šķiet.

Kur mitinās spoki?

Foto: Pixabay

“Lai gan vairums cilvēku uzskata, ka spoki mitinās tieši vecās mājās vai ēkās, kurās dzīvo daudz ļaudis, piemēram, cietumos, slimnīcās un pilīs, realitāte liecina, ka patiesībā jebkurš miteklis bez izņēmuma var kļūt par spokam piemērotu objektu. Runa ir arī par mūsdienu mājokļiem un dzīvokļiem,” – saka Elisona.

“Taču iespējamība, ka tieši vecas ēkas biežāk sevī uzņem “jocīgos” iemītniekus, ir lielāka viena iemesla dēļ: šajās vietās gluži vienkārši procentuālu ir vairāk stāstu, negadījumu un notikumu.”

Un tā, kādas sajūtas cilvēks piedzīvo, ja mājokli patiešām ir apsēdis spoks? Pievērsiet uzmanību sekojošām lietām:

– Sajūta, ka jūs kāds novēro;
– Sajūta, ka jums blakus kāds guļ;
– Sajūta, ka jums pieskaras ar neredzamām rokām;
– Zosādas uzmešanās uz ādas vai pēkšņa sajūta, ka mati uz galvas saceļas stāvus;
– Zirnekļu tīkla sajūta uz jūsu sejas vai ķermeņa;
– Auksta vējiņa sajūta, it kā jums kāds paietu garām;
– Tumša, nomācoša sajūta, it īpaši kādā konkrētā telpas vietā.

Pa māju klaiņo spoks…

Foto: Pixabay

Kādas ir pazīmes tam, ka ēkā patiešām dzīvo spoks?

Reklāma
Reklāma

1. Gaisma izslēdzas un ieslēdzas pati no sevis, paši no sevis ieslēdzas un izslēdzas kādi citi slēdži.

2. Bieži un bez izskaidrojuma izdeg jaunas spuldzītes, tāpat arī nodziest sveces.

3. Krītošu priekšmetu skaņa – bet kad jūs dodaties, lai noskaidrotu, kas noticis, izrādās, ka tur nekā nav.

4. Ar sānu redzi jūs manāt dīvainas ēnas.

5. Dīvaina mājdzīvnieku uzvedība: piemēram, bez iemesla suns sāk riet vai rūkt uz “kaut ko”, ko jūs neredzat, dzīvnieki skatās vienā punktā, nekustīgi, it kā redzētu kaut ko dīvainu.

6. Periodiski ir dīvainas skaņas, it kā čuksti, kas sauc jūs vārdā.

7. Mirguļojošas gaismiņas, neizskaidrojama migla vai dīvainas, kustīgas figūras.

8. Pēkšņas temperatūras svārības telpās, it īpaši kādā konkrētā zonā.

Kā spoki iekļūst mājokļos?

Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay

“Tiek uzskatīts, ka spoki var dzīvot vienalga kur, taču daudzi ir droši, ka spoki ieiet un iziet caur dūmvadu,” – saka Elisona – “Tomēr varu apgalvot pēc personīgās pieredzes, tie, kas vēlēsies mājoklī iekļūt, izdarīs to jebkurā veidā, vai tas būs ērts vai neērts ceļš.”

“Bez tam, tie obligāti neaprobežojas ar vienu konkrētu vietu un var ieņemt visu māju. Lai gan, ja tie jūtas komfortabli kādā konkrētā vietā, tā arī kļūs par to vietu, kur visvairāk jūs izjutīsiet to, ka tur notiek kaut kas dīvains… Piemēram, šajā vietā jūs jutīsiet gan aukstu vējiņu, gan vieglus pieskārienus.”

Kā piemēru Elisona nosauc kādu situāciju: pirms dažiem gadiem viņas mājās dzīvojis maza zēna gars. Skaņas, ko viņš izdvesis, nākušas no sienām. Bez tam, dziļš aukstums bija jūtams tieši viesistabā, kurā parasti uzturējās mazbērni, kad bija atbraukuši ciemos pie vecmāmiņas.

“Spoku kā magnētu vilka pie bērniem viņu rotaļu laikā. Vēl jo vairāk, viņš darīja tā, ka rotaļlietas sāka kustēties pašas no sevis. Bet šajā brīdī pats spoks atradās skapī.”

Ko tad īsti darīt, ja šķiet, ka mājās ir spoks?

Foto: Pixabay

Elisona iesaka ieviest notikumu dienasgrāmatu, lai noskaidrotu, vai šī “bilde” ar neizskaidrojamām lietām patiešām eksistē un kāds ir tās grafiks.

Tāpat viņa iesaka uzmanīgi izanalizēt, kad šīs dīvainības ir sākušās un kādi notikumi ir notikuši paralēli šajā laikā. Jo visbiežāk tas ir tieši saistīts ar spoku uzrašanos, kas ir konkrēti piesaistīts kādam notikumam.

Piemēram, atcerieties, vai jūs neesat no zemes pacēluši kādu dīvainu lietu, vai neesat palikuši kādā dīvainā vietā, vai neesat bijuši kapos vai citās vietās, kur varētu būt augsta garu koncentrācija.

“Ja jūsu mājās patiešām dzīvo spoki, paši par sevi viņi nekur prom neies – situācija tikai pasliktināsies,” – saka Elisona. Viņa aicina uzaicināt gaišreģi, magu vai mācītāju. Jūsu mājoklim ir jābūt iesvētītam un izpētītam, lai saprastu, ko ar to iesākt tālāk.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.