Sports
Citi sporta veidi

Abi Latvijas pāri pirmo reizi pusfinālā pasaules čempionātā Standartdejās0


Edgars Līnis un Elīza Ancāne.
Edgars Līnis un Elīza Ancāne.
Foto: LSDF

Latvijas labākie Standartdeju (ST) pāri Edgars Līnis/Elīza Ancāne un Vadims Šurins/Anastasija Meškova Vīnē notikušajā pasaules čempionātā vairāk nekā 80 pāru konkurencē iekļuva pusfinālā, informēja Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Edgars ar Elīzu ieguva 10.vietu, bet Vadims ar Anastasiju – 13. Pirmo reizi vēsturē pasaules čempionātā pieaugušajiem pusfinālā dejoja abi Latvijas pāri. Par pasaules čempioniem ceturto gadu pēc kārtas kļuva Dmitrijs Žarkovs un Olga Kuļikova no Krievijas.

Šogad februārī Eiropas čempionātā ST dejās Vadims Šurins/Anastasija Meškova (SDK “Mario”) un Edgars Līnis/Elīza Ancāne (SDK “Dzintars”), iegūstot attiecīgi 9. un 10.vietu, nodrošināja, ka pirmo reizi vēsture kontinenta čempionātā pusfinālā ir abi mūsu valsts pāri. Paveikt to pašu viņi plānoja arī pasaules čempionātā pagājušajā nedēļas nogalē Austrijas galvaspilsētā, un tas mūsējiem tieši uz valsts simtgades svētkiem arī izdevās.

Ja 2017.gadā 9.vietu izcīnījušie Vadims ar Anastasiju pasaules čempionāta pusfinālā jau bija tikuši iepriekš, tad Edgars ar Elīzu tik tālu aizkļuva pirmo reizi. Lai arī iepriekš virsroku šāda līmeņa sacensībās ņēma Šurins ar Meškovu, tomēr šoreiz visās piecās dejās vairāk punktus saņēma Līnis ar Ancāni un ieguva 10.vietu. Līdz ar to rīdzinieki ieņēma to pašu vietu kā Eiropas čempionātā. Tikmēr Vadimam ar Anastasiju negaidīti nācās samierināties ar 13.vietu.

Pārpildītajā Vīnes hallē skatītāji finālistiem sarūpēja grandiozas ovācijas. Savu favorīta statusu apliecināja Dmitrijs Žarkovs un Olga Kuļikova, nopelnot visu laiku augstāko vērtējumu (197,001 punkts) un kļūstot par pirmo pāri, kam izdevies pasaules čempionātā uzvarēt četras reizes.

Negaidīti spraigajā cīņā par otro vietu lietuvieši Evaldas Sodeika/Ieva Zukauskaite tikai par 0,750 punktiem pārspēja itāļus Frančesko Galupo/ Deboru Pančīnī un pirmo reizi ieguva sudraba medaļas. Fināla sešinieku noslēdza Krievijas un Lietuvas otrie pāri, kā arī vācieši, bet tūdaļ aiz fināla 7.vietā ierindojās Igaunijas čempioni Madis Abels/Aleksandra Galkina.

Pēc divām nedēļām Maskavā pasaules čempionāts ST dejās notiks Pasaules Sporta deju federācijas profesionāļu divīzijā, bet 15.dcembrī Rīgā Starptautiskā sporta deju festivāla “Baltic Grand Prix” ietvaros notiks pasaules čempionāts Latīņamerikas dejās jauniešiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
Hokejistam Grundmanim pozitīva dopinga analīze
13 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Vējonis pieredzi politikā uzskata par priekšrocību LBS vadītāja amatā
14 stundas
LE
LETA
Sports
Dortikoss: Es Briedi nokautēšu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Esmu palicis dzīvs un varu liecināt par notikušo.” Saruna ar Ukrainas patriotiem
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 2
9 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” pārtrauc sausuma periodu, taču turpina zaudēt
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānā par Trampa nogalināšanu piedāvā 3 miljonus dolāru
7 stundas