“Sāpīgākais ir tas nesamērīgums,” deputāti pārsteidz algas pielikums jau no 1. janvāra 91

“Mēs nebijām informēti, ka jau ar 1. janvāri būs algas pielikums,” TV24 raidījumā “Ziņu top” atzina 14. Saeimas deputāte (P), konkurences tiesību eksperte, bijusī Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Viņa bija pārliecināta, ka vispirms šo jautāju skatīs komisijā, bet pēc tam būs debates. Par amatpersonu algu paaugstināšanu lēma iepriekšējās Saeimas deputāti, lai gan teica, ka pret to iebildīs, jo šobrīd ir krīze.

Ābramu pārsteidz, ka izpalika debates, bet  pilsoņu iniciatīvas “ManaBalss.lv” iesniegums pret algu paaugstināšanu ir nonācis atpakaļ Ministru kabinetā, kur par šo jautājumu lems līdz kādam 15. aprīlim.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas ir ļoti īpatnēji,” neizpratnē ir deputāte.

Viņasprāt, pats sāpīgākais ir nesamērīgums. Viņa, piemēram, nesaprot, kāpēc  tik lielu algu maksās parlamentārajiem sekretāriem.

Ābrama norāda, ka tagad turklāt būs vēl viens ministra aizvietotājs – ministra biedrs, taču, viņasprāt, beigās tāpat to darbu darīs ministrijas personāls, ierēdņi, kas ir valsts sekretāra pārraudzībā, bet kuriem  nekāds algas pielikums nav paredzēts.

Jau vēstīts, ka gada nogalē Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas nosaka atalgojuma pieaugumu valsts pārvaldes amatpersonām no 2023.gada, īstenojot valsts pārvaldes atlīdzības sistēmas reformu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.