Publicitātes foto

Acu zīmuļa izvēle – visas nianses par kurām būtu jāzina 0

Ikdienas grimā sievietes bieži lieto acu zīmuli. Dažām tā ir neatņemama ikdienas meikapa sastāvdaļa, savukārt, citām patīk izmantot acu zīmuli brīvdienās vai pucējoties kādam svarīgam notikumam. Ir svarīgi pareizi veikt izvēli, lai zīmulis izceltu acu krāsu, ilgstoši paliktu uz acīm un neizraisītu alerģisku reakciju. Un ne mazāk svarīgi ir mācēt to izmantot, jo praksē ne vienmēr izdodas uzkrāsot acis ar pirmo reizi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Lasīt citas ziņas

Ar šiem jautājumiem mums palīdzēs Linda,Skaistumkopšanas salona “Melinda” meistare. Viņa sniedza nelielu ieskatu, par to kā būtu pareizi jāizvēlas acu zīmulis.

Kā izvēlēties acu zīmuli
Pašā sākumā Jums ir jāzina, pēc kādiem kritērijiem izvēlēties zīmuli. Cilvēkam, kurš to nekad nav izmantojis, tas var būt grūti, jo piedāvājuma klāsts ir liels un ietver dažādus zīmolus, formas un krāsas. Protams, ir arī cenu atšķirība un ne vienmēr izdevīgākais variants būs tas sliktākais.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir svarīgi saprast pirkuma mērķi. Ja zīmulis ir nepieciešams ikdienas grimam, tad vislabāk būtu izvēlēties klasiskās nokrāsas – melnā, brūnā vai pelēkā krāsa. Ja acu zīmuls ir nepieciešams pasākumam vai svētkiem, tad var variēt ar toņiem un tekstūrām. Šajā gadījumā tie var būt ar spīdumiņiem vai perlamutra. Bet, ja vēlaties ikdienai pievienot spilgtas krāsas, tad jāņem tās krāsas, kuras Jums patīk, neievērojot kaut kādus striktus noteikumus.

Lietas, kurām jāpievērš uzmanība, izvēloties kosmētikas līdzekli:

 • Zīmulis var būt koka vai plastmasas korpusā. Šajā gadījumā viss ir atkarīgs no gaumes, bet parasti zīmuļi ar koka korpusu plīst retāk. Tie ir daudz ērtāki un vieglāk asināmi. Ir arī vērts pievērst uzmanību tam, cik cieši vāciņš pieguļ korpusam. Jo stingrāk viņš sēž, jo labāk;
 • Lai zinātu kā zīmulis izskatīsies uz ādas, cik viegli tas krāsos, varat to notestēt uz rokas ādas. Ideālā gadījumā zīmulis nedrīkst atstāt kunkulīšus. Tam vajadzētu atstāt taisnu un precīzu līniju;
 • Tam nevajadzētu būt pārāk cietam, jo tas neļaus novilkt izteiksmīgu līniju un ar to būs grūtāk strādāt. Tas pat var saskrāpēt ādu un radīt diskomfortu. Tāpat tam nevajadzētu būt pārāk mīkstam, jo tad krāsojums var smērēties un izplūst kā arī nebūs iespējams uzvilkt precīzu līniju;
 • Zīmulim ir jābūt izturīgam pret mitrumu, lai tas nevarētu izplūst lietus laikā vai karstā laikā. Jāņem vērā, ka šādi zīmuļi ir jānomazgā ar spēcīgākiem grima noņemšanas līdzekļiem;
 • Nepērciet kosmētiku no uzņēmumiem, kuru vārds nevienam nav pazīstams. Pārbaudīti zīmoli jau sen ir tirgū, un maz ticams, ka tie izraisīs alerģiju;
 • Tā kā līdzeklis tiek uzklāts uz acīm, ir svarīgi pārliecināties, ka tas neradīs alerģiju. Hipoalerģiskus produktus var viegli krāsot pat tiem, kuri valkā lēcas, jo reakcija nenotiks.
Publicitātes foto

Kā izvēlēties pareizo krāsu
Ne mazāk svarīgi ir izvēlēties zīmuļa krāsu, jo no tā ir atkarīga gan acu krāsa, gan arī tas kā grims izskatīsies kopumā. Zīmulis var izcelt izskatu, bet var arī sabojāt grimu un visu koptēlu.

Parasti veikalos vispopulārākā krāsa ir melna. Tā ir piemērota visiem, to var izmantot visur un jebkuram pasākumam. Bet nelietojiet to pārāk daudz, lai tas neizskatās izaicinoši.

Meitenes ar tumšiem matiem var izmantot arī brūnus un pelēkus zīmuļus. Blondīnes var droši izmantot zilas, sudraba un pelēkas krāsas zīmuļus. Meitenes ar rudiem matiem uzsver savu izskatu ar bronzas un pelēkām krāsām.

Ja vēlaties pieskaņot acu zīmuli acu krāsai, tad klasiski krāsas tiek sadalītas šādi:

 • Pelēkas acis – jebkura krāsa;
 • Zilas acis – brūnas, tumši pelēkas;
 • Zaļas acis – rozā, ceriņi, purpursarkani;
 • Brūnas acis – visas krāsas.

Kā pareizi lietot zīmuli

Lai produkts saglabātos ilgāk, uz plakstiņa nepieciešams uzklāt bāzi. Sagatavošanai var tikt izmantots konsīleris vai acu ēnu bāze. Ja līdz šim nav bijusi pieredze zīmēšanā ar zīmuli, tad sākumā ir vērts uzlikt zīmuli gar skropstu augšanas līniju. Svarīgi pievērst uzmanību tam, lai zīmulis būtu ass. Tāpēc neaizmirstiet to regulāri asināt un iztīrīt asinātāju.

Reklāma
Reklāma

Balts zīmulis

Nevajag aizmirst par baltā zīmuļa nozīmi. Diemžēl ne visi saprot, kā pareizi uzklāt šo krāsu un kāpēc tā ir nepieciešama.

 1. Tas ir lieliski piemērots ēnu uzklāšanas bāzei. Acu plakstiņus iekrāso ar baltu krāsu un pēc tam ar otiņu izlīdzina uz plakstiņa;
 2. Vizuāli palielina mazas acis;
 3. Baltu zīmuli var izmantot arī uzacu izgaismošanai/grimam. Tas palīdzēs izveidot vienmērīgu formu;
 4. Balti zīmuļi piešķir lūpām izteiksmīgu izskatu un palielina tās.

Zīmuļu veidi

Meikapam varat izvēlēties zīmuli uz gēla bāzes vai arī iegādāties zīmuli ar aplikatoru tā iztušēšanai.

Zīmuļiem ar aplikatoru otrā galā ir mazs sūklītis. Pateicoties tam, grims izskatīsies dūmakains. Parasti šis zīmulis tiek maigi uzklāts uz plakstiņa un to nav grūti izpludināt.

Gēla zīmuļi var būt šķidra acu zīmuļa formā vai parastā zīmuļa formā. Šeit ir vērts izvēlēties tikai tādu formātu, kas ir pazīstamāks un ērtāk lietojams. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka to nevajag asināt. Viņš vienmēr veido asu līniju.

Kā pareizi lietot

Vissvarīgākais ir nelietot pārāk daudz produkta uz plakstiņa, lai tas neizskatītos nevietā. Ja parādās kunkulīši, produktu var nomazgāt vai iztušēt.

Iesācējiem nevajadzētu izmantot spilgtus un krāsainus acu zīmuļus. Labāk ir iemācīties darboties ar klasisko melno vai brūno, un tad sākt eksperimentēt. Un sākumā nevajadzētu lietot vairākas spilgtas nokrāsas vienlaikus, jo pastāv risks, ka krāsas var nesaskanēt.

Publicitātes foto

Acu laineru un zīmuļu firmas

Neliels apskats par dažām firmām, kuru produkciju ir vērts papētīt veikalu plauktos.

 • Urban Decay. Šim uzņēmuma ir labi ūdensizturīgi acu zīmuļi, kuri turās visu dienu – Glide-on 24/7 Eye Pencil. Produkts neizraisa alerģiju. Zīmuļa gals neskrāpē ādu. Liels pluss – dažādu toņu klāsts, kur var atrast krāsu katrai gaumei. Neatstāj nekādus kunkulīšus.
 • YSL Beauty un viņu acu zīmulis Couture Kajal. Tam ir blīva tekstūra, tāpēc jūs varat uzzīmēt lielas un spilgtas bultiņas.
 • YSL Beauty – Dessin Du Regard. Šis automātiskais zīmulis nebaidās no lietus vai asarām.
 • Clinique brendam ir lielisks ūdensnecaurlaidīgs acu zīmulis, kas piemērots pludināšanai – Quickliner for Eyes.
  Pateicoties zīmuļa aplikatoram, līnija kļūs noslēpumaina un palīdzēs radīt perfektas dūmakainas acis.
 • Maybelline un viņu zīmulis Colossal Kajal. Kompakta forma, spilgti melna krāsa, kas viegli un maigi tiek uzklāta uz ādas.

Mēs ļoti ceram, ka izlasot šo rakstu, Jūs tagad zināsiet kā pareizi vajag izvēlēties vispiemērotāko acu zīmuli katram cilvēka tipam. Kā arī ceram, ka izmantosiet šīs zināšanas praksē, izmantojot visus mūsu ieteikumus. Atcerieties, ka acu zīmulis var pamanāmi izcelt Jūsu acis, tāpēc vajag stipri piedomāt par pareizu zīmuļa izvēli.