Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Linda Dombrovska

Āfrikas cūku mēris šajā nedēļā konstatēts septiņām mežacūkām 1

Pievieno LA.LV

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā ir konstatējuši septiņus jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā, liecina dienesta publiskotā informācija.

90. gadu principi, kas toreiz šķita pašsaprotami un ko ievēroja katrā mājā – pie vairākiem no tiem sākam atgriezties
Gribi, lai darba devējs tevi dievina? Ir piecas frāzes, kas jebkura vadītāja ausīm būs kā medus
Mīklainos apstākļos pazudusi lidmašīna ar vairākiem cilvēkiem uz klāja – publiskoti pilota pēdējie vārdi
Lasīt citas ziņas

Saslimšana konstatēta mežacūkām Jaunjelgavas novada Sunākstes pagastā, Jelgavas novada Glūdas pagastā, Kandavas novada Zemītes pagastā, Kuldīgas novada Pelču pagastā, Preiļu novada Aizkalnes pagastā, Varakļānu novada Murmastienes pagastā un Ventspils novada Zlēku pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 216 dzīvniekiem 52 novadu 121 pagastā.

CITI ŠOBRĪD LASA

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.