Foto: LETA/AFP

Āfriku apdzīvojuši lauvas cilvēka augumā 0

Keniju pirms 200 000 gadiem apdzīvojuši milzu lauvas cilvēka augumā, uzskata Kenijas un ASV zinātnieki, kuri publicējuši savu pētījumu rezultātus žurnālā “Journal of Paleontology”.

Veselam
5 pārsteidzoši pārtikas produkti, kuri satur ļoti daudz kalcija – tavi zobi un kauli būs pateicīgi
Krievija ir iedzīta stūrī: Maskava steigā izved karaspēku no svarīgas bāzes 6
Krievijas pilsoņi masveidā bēg no Putina; emigrēšana tieši uz šo valsti ir patiesi negaidīta
Lasīt citas ziņas

Starptautiska arheologu komanda Kenijas ziemeļos atradusi alu lauvas skeleta atliekas, kas izmēros ievērojami pārsniedz pašreiz Āfrikas kontinentu apdzīvojošos dzīvniekus. Secinājumi par dzīvnieka augumu izdarīti, balstoties galvaskausa un žokļu mērījumos.

Darba autori uzskata, ka tik lieli lauvas varējuši izaugt tādēļ, ka lielāki augumā bijuši arī viņu laika zālēdāji, proti, bijis daudz medījuma, kas svarā pārsniedzis 40-45 kilogramus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.