Publicitātes foto

Aicina festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā” 0

Jau ceturto gadu pēc kārtas Kuldīga aicina uz starptautisko skatuves mākslas festivālu “Teātris ir visur Kuldīgā”, kas šogad norisināsies 19. un 20. oktobrī. Teātra trupa “KVADRIFRONS”, Liepājas Leļļu teātris, Izrāžu apvienība “Panna” un horeogrāfe Olga Žitluhina festivāla programmā ienesīs jaunas un ilgi gaidītas vēsmas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

“Festivāla “Teātris ir visur Kuldīgā” 2019. gada virsuzdevums ir nemainīgi stabils – turpināt piedāvāt apmeklētājiem iesaistīties notikumā ar iespēju izglītoties, gūstot jaunas iemaņas un prasmes,” atklāj festivāla pārstāve Lelde Kristiāna Vozņesenska un teic: “Abās festivāla dienās gaidāmi notikumi ģimenēm ar bērniem. Kuldīgas novada muzejs gados jaunākos apmeklētājus gaidīs ikgadējā radošajā darbnīcā “Teātris ir visur” ar tēmu “Noķer savējo!”.

Kuldīgas kultūras centra Kino zālē bērnus un viņu vecākus sagaidīs aizraujoša objektu teātra izrāde “Kur zirgi?” Liepājas Leļļu teātra izpildījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Izrāde radošā veidā stāstīs par zemūdens pasauli un to, kādu ietekmi rada vides piesārņojums,

kas ir aktuāla problēma visā pasaulē. Atsaucoties uz pagājušajā gadā patiesi lielo interesi par leļļu un objektu izrādi “Mazā raganiņa”, arī šogad būs izrāde ar tādu pašu nosaukumu, šoreiz Latvijas Leļļu teātra un režisores Lailas Kirmuškas skatuves versijā.”

Publicitātes foto

Festivāls sāksies Kuldīgas Mākslinieku rezidencē, kur ķīniešu māksliniece un arhitekte Marija Zanga šogad ar savām zināšanām dalīsies kaligrāfijas skolā. Vēl pirmajā dienā festivāls aicina uz jauno teātra mākslinieku trupas “KVADRIFRONS” izrādi “Vecmāmiņu valsts” Paulas Pļavnieces režijā.

Savukārt izrāžu apvienība “Panna” aicina uz komēdiju “Tāda es esmu” ar aktrisi Zani Daudziņu galvenajā lomā. Savukārt pirmās dienas noslēgumā gaidāma kino skate ar spilgtākajām Latvijas Kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas studentu īsfilmām “Ģimenes stāvoklis: neprecēts”, “Zaķis”, “Viss ir kārtībā”, kā arī dokumentālā filma “Augstākā prioritāte”. Filmas, kur lomās ir Vilis Daudziņš, Uldis Dumpis, Ivars Krasts, Inga Apine, Agnese Cīrule un citi.

Otrajā dienā horeogrāfe Olga Žitluhina vadīs laikmetīgās dejas meistarklasi “Vienkārši pietiek”, kurā tiks apspēlēta mūsdienu straujā dzīvesveida tēma un uzdots jautājums – kāpēc viss notiek tik ātri?

Gluži pretēju pieredzi varēs gūt punktiņmandalu meistarklasē Sarmītes Eidukas vadībā, kur punktiņmandalu tehnika palīdzēs apstādināt skrejošās domas un vairot prieku.

Reklāma
Reklāma

“Arī šogad festivālā piedalīsies Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, kas festivāla otrajā dienā izrādīs divas izrādes – festivāla direktores Danas Bjorkas režijā tapušo darbu “Lūk, istaba šī…”.

Otra izrāde būs režisora Intara Rešetina iestudējums “Patiesība”, kas kā Floriana Zellera komēdija ir spoguļattēls mūsdienu sabiedrībai tās visos slāņos,” stāsta Lelde un vērš uzmanību, ka Kuldīgas pilsētas ielās iedzīvotājus un viesus ar vairākām performancēm abās festivāla dienās dažādos laikos iepriecinās jau zināmie māk­slinieki no “Circo Baffo”.

Šoreiz apvienība parādīsies jaunā formā – trīsdaļīgā fantāzijas izrādē ar impresionistu gleznām. Performanču laikā skatītājiem būs iespēja ziedot līdzekļus Kuldīgas Svētās Annas evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa restaurācijai.

Visus četrus gadus nemainīgs ir palicis festivāla nosaukums “Teātris ir visur Kuldīgā”, kas ir balstīts uz domu, ka teātris nepārtraukti ir sastopams mūsu ikdienā, ka teātris ir dzīve, teātris ir cilvēku rīcības un domu atspoguļojums,

teātris nav piesaistīts konkrētai vietai, teātris ir visur.

Programma sastāv no dažādu skatuves mākslas veidu un žanru izpildītājiem, un par festivāla skatuves platformām kļūst visdažādākās Kuldīgas pilsētas celtnes un āra teritorijas.

Biļetes uz festivāla notikumiem visās “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī Kuldīgas kultūras centrā.

Vairāk informācijas par festivāla notikumiem festivāla mājas lapā – www.tivk.lv

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.