Notiek ugunsgrēka dzēšanas darbi Pārbūvējamajā Okupācijas muzeja ēkā.
Notiek ugunsgrēka dzēšanas darbi Pārbūvējamajā Okupācijas muzeja ēkā.
Foto: LETA

Sadūmojums okupācijas muzeja ēkā. Jaunākā informācija par ugunsgrēku 0

Glābējiem izdevies lokalizēt nelielo ugunsgrēku Vecrīgā, Latvijas Okupācijas muzeja ēkā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece aģentūrai LETA teica, ka kopējā degšanas platība bijusi desmit kvadrātmetri. Ugunsgrēks izcēlies ēkas starpsienu siltinājumā.

Ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa pastāstīja, ka īsi pirms plkst.10 tika saņemta informācija, ka no kādas trīsstāvu mājas Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā, nāk dūmi.

Notikuma vietā strādāja 30 ugunsdzēsēji.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāve Inta Plūmiņa aģentūrai LETA sacīja, ka ēkā pamanīts sadūmojums, kas nācis no siltinājuma materiāla, taču degšana ar atklātu liesmu nenotiek.

Kā notikuma vietā novēroja aģentūra LETA, uz muzeja jumta strādāja vairāki ugunsdzēsēji, bet pie ēkas redzamas kopumā četras ugunsdzēsēju mašīnas un viena mediķu brigāde. No ārpuses nebija redzami dūmi vai uguns.

Paziņojumu par notikušo izplatīja arī būvnieki. Okupācijas muzeja rekonstrukcijas darbu ietvaros tiek veikti arī ugunsbīstami darbi, pauda kompānija “Skonto Būve”.

“Metāla griešanas darbu laikā izveidojās pastiprināts sadūmojums

. Lai mazinātu aizdegšanās riskus, nolēmām piesaistīt VUDG speciālistus, kuriem ir atbilstošs tehniskais nodrošinājums. Situācija tika kontrolēta. Ugunsdzēsējus piesaistījām preventīvi. Šobrīd sadūmojums ir novērsts,” informē “Skonto Būve” valdes loceklis Juris Pētersons.

Ugunsgrēks ēkai nav radījis zaudējumus, aģentūrai LETA teica “Skonto būves” pārstāvji.

Latvijas okupācijas muzejam patlaban tiek celta piebūve. 13.septembrī muzeja “Nākotnes nama” pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Projektu realizē SIA “Skonto būve”.

Būvobjekta teritorijā jau septembrī bija savesta daļa no rievsienām, kuras bija plānots iegremdēt gar Grēcinieku ielu. Tāpat Okupācijas muzeja nama sienai, kas redzama no Grēcinieku ielas puses, jau septembrī bija noņemts apšuvums, sagatavojot to apvienošanai ar “Nākotnes namu”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.