Aktieris Andris Bulis.
Aktieris Andris Bulis.
Foto: Karīna Miezāja

Aktieris Andris Bulis: “Mācos steigties lēnām!” 0

Iemīļotā seriāla “Viņas melo labāk” aktieris un LNT raidījuma “Dzīvīte brīvdienās” vadītājs Andris Bulis jauno gadu pirmoreiz sagaidīs kā Dailes teātra aktieris. Šoruden pievienojies repertuāra teātra aktieru saimei, Andris priecājas par katru izaicinājumu teātrī, smejot, ka pašlaik izbaudot medusmēnesi ar Dailes teātri. Līdztekus aktieris filmējas iemīļotā seriāla “Viņas melo labāk” jaunajai sezonai, kur viņa varoni piemeklēšot negaidīti dzīves pavērsieni. Tikmēr ārpus skatuvēm un kameru gaismām viens no visvairāk aizņemtajiem aktieriem katru brīvo brīdi velta ģimenei – sievai Ilzei, 14 gadus vecajam Markusam un teju divus gadus vecajai meitiņai Alisei. “Mācos steigties lēnām,” saka Andris, atklājot, ka pie viņa atgriezusies arī dzejas mūza un top jauni dzejoļi, kurus viņš vēlētos lasīt dzīvās mūzikas pavadījumā.

LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 54
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
Lasīt citas ziņas

Pēdējos gados itin bieži mēroji ceļu uz Daugavpils teātri. Jādomā, pievienojoties Dailes teātrim, šis posms ir noslēdzies.
Šobrīd Daugavpilī man ir palikušas divas izrādes – Džilindžera pagājušajā gadā iestudētā “Hantele killeram”, un ļoti ceru, ka vēl tiks nospēlēta arī “Iemīlējies muļķis muļķītē”. Tas ir teātris, kurš man deva iespēju spēlēt tad, kad pēc Teātra observatorijas slēgšanas vairs nebija spēles vietas Rīgā. Toreiz teātra vadītājs Oļegs Šapošņikovs piedāvāja spēlēt izrādē “Meli” – paldies viņam, ka uzticējās, riskēja un pielāgojās manam noslogotajam grafikam, kā arī māksliniekam no Rīgas maksāja varbūt vairāk, nekā budžets atļauj.

Kopīgu valodu ar Dž. Dž. Džilindžeru atradi tieši Daugavpilī?
Kad prātā jau biju pielicis punktu Daugavpils periodam, saņēmis vairākus piedāvājumus strādāt arī ārpus Latvijas, satiku Džilindžeru, kurš uzaicināja spēlēt “Iemīlējies muļķis muļķītē”. Tas bija jauns izaicinājums, liela loma, un priecājos, ka sadarbība iznāca veiksmīga. Konkrēts piedāvājums strādāt Dailes teātrī gan nāca pēc izrādes “Hantele killeram”. Agrāk mājienu strādāt Dailē biju noraidījis – jo toreiz bija daudz darba, nedomāju par citām lietām, ka man tas bija vajadzīgs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kāds iemesls lika tev, brīvmāksliniekam, kurš pats nosaka savu dzīves ritmu, atgriezties repertuāra teātrī?
Tas nebija vienas dienas lēmums. Dzīvē notiek pagriezieni un parādās apstākļi, kas liek aizdomāties. Ģimene. Vecums… Man tagad ir citas prioritātes. Arī Džilindžers šo soli bija pārrunājis ar Dailes teātra aktieriem, jo katrs jauns kolēģis, kurš ienāk, ir nebijis elements organismā. Teātris skrien kā sprinteris – var, pieņemot aktieri, uzvilkt labāku “nagleni”, kas dzen uz priekšu, bet var gadīties, ka tā “spiež”. Tā ir ļoti smalka lieta. Šobrīd nav sajūtas, ka esmu ciemiņš svešā mājā, drīzāk ir sajūta, ka biju aizkavējies un pārnācis mājās tikai tagad.

Sezonu sāki uzreiz ar lielo skatuvi!
Varu atklāt, ka izrāde “Lulū” bija pirmā reize uz Dailes teātra lielās skatuves, pirms tam biju tur kāpis, tikai pasniedzot balvu. Pirms sākām mēģināt “Lulū”, speciāli aizgāju, nostājos tukšas skatuves vidū un kādu brīdi skatījos tumšajā, lielajā skatītāju zālē kā lielā nezināmajā.

Kas top šobrīd?
Strādāju ar Lauru Grozu-Ķiberi, iestudējam “Salemas raganas”, kur spēlēšu kopā ar Olgu Dreģi un Indru Briķi. Artūrs Millers rakstīja lugu par senām raganu prāvām, bet, ja šos notikumus “pievelkam” šodienai, stāsts kļūst ļoti mūsdienīgs – sabiedrība jo­projām nosoda indivīdus, kas atšķiras. Pēc tam Māra Ķimele Rīgas Krievu teātrī iestudēs Ingas Ābeles “Salu”. Šī būs pirmā reize, kad spēlēšu pie savas teātra fakultātes pasniedzējas, bet otrā, spēlējot Ingas Ābeles darbā Krievu teātrī – pirmais bija “Jasmīns”.

Gana ilgi esi bijis arī raidījuma “Dzīvīte” komandā. Kas tevi saista tur?
Tur esmu jau 14. sezonu – televīzijā debitēju tikko pēc augstskolas. “Dzīvītē” esmu izgājis visas attīstības stadijas – sāku strādāt, lai nopelnītu, tad vienkārši turpināju iesākto, un tad, kad jau biju nolēmis kaut ko mainīt dzīvē, bija reize, kad Vija Kilbloka tik forši, cilvēciski ar mani izrunājās.

Pēc šīs sarunas aptvēru, ka šī ne tikai ir komanda, ar kuru esmu vienā laivā, bet man ir gods tur būt, un ceru būt raidījumā, kad “Dzīvītes” zīmols nākamgad svinēs 25. jubileju.

Protams, agrie filmēšanās rīti atņem laiku ģimenei, bet reizē raidījums man ir devis iespēju iepazīt brīnišķīgus latviešu autorus, ilustratorus. Starp viņiem ir cilvēki, kuri reiz būs klasiķi, tāpēc priecājos, ka dzīvoju foršā laikā, kad tepat līdzās šie talantīgie cilvēki, kad ir Latvijas simtgade. Redzot viņus, apjaušu, ka mēs esam patiešām skaista, talantīga un jaudīga tauta.

Tava varoņa Māra gaitas turpināsies arī seriāla “Viņas melo labāk” nākamajā sezonā?
Šobrīd viss notiek, filmējam nākamo sezonu, par ko man ir prieks. Māris no Latvijas turīgākā biznesmeņa kļūst par visneturīgāko, mitinās Purvciemā. Nabaga zēns no baltā gulbja pārtop par neglīto pīlēnu. Nezinu, vai ir daudz seriālu, ka ļauj tev no sliktā puiša pārtapt labajā, bet man šī iespēja ir! Prieks, ka joprojām kopā ar mani ir Lauris Dzelzītis un Anete Krasovska – jauna, ļoti talantīga un profesionāla aktrise. Nezinu, cik ilgi mans tēls vēl filmā darbosies, bet, esot procesā, tu nedomā par beigām. Žēl, ka tādus seriālus nefilmē katru dienu – tie uztur aktieriskā formā, protams, dod arī kādu gabaliņu slavas. Man ir prieks, ka seriāls ir skatīts un iemīļots, un vēl lielāks prieks ir par tiem skatītājiem, kuri pēc tam atnāk paskatīties, kā spēlēju teātrī.

Vecgada priekšvakarā tu mēdz atskatīties uz to, kādas uzvaras bijušas aizgājušajā gadā?
Agrāk, skolas laikā, mēdzu uz lapiņas savilkt kopā izdarīto un atzīmēju, ko gribu nākotnē. Toreiz varēja tā sapņot, jo nākotnes plāni bija pilnīgā miglā, nezināju, ko darīšu parīt. Tagad nākamā gada datumi jau ir iezīmēti, tomēr piekrītu – vajadzētu apsēsties un vismaz desmit minūtes padomāt par notikušo kaut vai tāpēc, lai saprastu – mesties tajā vāveres ritenī atkal iekšā vai tomēr no kaut kā atteikties. Tas ļautu veltīt vairāk laika tuviniekiem, sev. Īpaši tagad, kad mazā meitiņa prasa daudz uzmanības un ir jāpalīdz sievai un dēlam, kurš beigs pamatskolu. Reizē līdzās ģimenei vienmēr ir otrs saraksts – tev piedāvā aizbraukt tur, nofilmēties tur. Šobrīd, pirms kaut kam piekrist, pajautāju ģimenei. Protams, viņi neko neaizliedz, bet man ir vieglāk darīt savu darāmo, zinot, ka ir viņu atbalsts.

Kā ar tavu dzejas mūzu – tā gaida savu kārtu?
Pēc otrās grāmatas nevarēju neko uzrakstīt aptuveni pusgadu, bet nu, pēc ilgāka pārtraukuma kaut kas atkal top, iespējams, nedaudz neierastāks kā līdz šim. Negaidīti iedvesma atnāca rudenī, lai gan tas nav mans mīļākais gadalaiks.

Par ko raksti?
Kaut kas romantisks, pat erotisks – pašam ir interesants process, pat ja brīžiem neapzinos, kādēļ tieši tā. Reālā taustāmā formā kaut ko varēs dzirdēt un redzēt pavasarī. Esam nofilmējuši video dzejolim – šāds formāts daudzās zemēs ir ierasta lieta, bet atradu šeit uzņēmīgus jauniešus, kas teica – ja tu pats rakstīsi un lasīsi, darām! Esmu saticis brīnišķīgu mūziķi Viesturu Melderi, kurš spēlē ģitāru. Šobrīd strādājam pie tā, lai es varētu lasīt dzeju ģitāras pavadījumā. Galvenais, ka tas notiek bez steigas. Mācos steigties lēnām.

Kas būs pirmā lieta jaunajā gadā, ko vēlies izdarīt?
Pirmajā janvārī svinēšu meitas divu gadu dzimšanas dienu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Holivudas kino zvaigzne Džons Malkovičs kāps uz Dailes teātra skatuves
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Stāvoklis ir smags. Viņš ir reanimācijā”: brāļi pastāsta, kāds ir šefpavāra Mārtiņa Rītiņa veselības stāvoklis 22
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Laima Vaikule pastāsta, kur Rīgā viņa strādāja tad, kad vēl nebija populāra dziedātāja
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Rindā uz Lielbritānijas troni esmu sestais! Princis Harijs pieprasa diennakts apsardzi, jo esot norūpējies par savu drošību
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Katru reizi, kad prezidents atver muti, tauta par viņu ņirgājas.” Liepnieks skarbi par Levita darbu
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 54
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Ar skaistām auduma maskām veikalā vairs neielaidīs! Atklāj, kā turpmāk drīkstēs atrasties publiskās vietās
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mīļotā dēļ atdeva uzkrājumus, aizņēmās naudu no draugiem, pārdeva ģimenes īpašumus! Rēzeknietis pēc pāris randiņiem izkrāpj 20 000 eiro
4 stundas
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: izvēlies visskaistāko guļamistabu un uzzini, ko tas liecina par tavu personību
13 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šo dienu vajadzētu pavadīt tev labvēlīgu cilvēku kompānijā! Horoskopi 19.janvārim
42 minūtes
LP
LĪGA POMMERE
Kokteilis
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa: no 18. līdz 21.janvārim
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Antons, Antonijs un Antis
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Nebeidzamais stāsts: princis Harijs draud iesūdzēt tiesā Lielbritānijas valdību
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils domes administrācija” – kā jaunie nosaukumi jauc prātu un rada liekus apgrūtinājumus
45 minūtes
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Tiesas prāvā lepojās ar sarīkoto asinspirti! Masu slepkava Norvēģijā grib pirmstermiņa atbrīvošanu
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Slēpotājiem nesaskaņas pirms olimpiskajām spēlēm, iesaistīta pat policija 2
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Karantīnā vairs nebūs jāsēž! Jauna kārtība, kas jādara, ja esi nonācis kontaktā ar kovida slimnieku 54
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar acetonu nodzēsa mirušo vārdus. Lietuvas katoļu baznīcas uzņēmums atkārtoti pārdevis kremētu cilvēku zārkus 1
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mīļotā dēļ atdeva uzkrājumus, aizņēmās naudu no draugiem, pārdeva ģimenes īpašumus! Rēzeknietis pēc pāris randiņiem izkrāpj 20 000 eiro
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Zīle ievēlēts par Eiropas Parlamenta viceprezidentu
18 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Ar skaistām auduma maskām veikalā vairs neielaidīs! Atklāj, kā turpmāk drīkstēs atrasties publiskās vietās
5 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Uzreiz jāprasa, kā paredzēts īstenot iespējamo obligāto vakcināciju? 113
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Vētras postījumi Latvijā: daudzviet lūzuši koki, ēkām norauti jumti, traucēta satiksme un apskādēta Doma baznīca 27
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Stāvoklis ir smags. Viņš ir reanimācijā”: brāļi pastāsta, kāds ir šefpavāra Mārtiņa Rītiņa veselības stāvoklis 22
12 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Skolotāja patika vai nepatika pret skolēnu, atzīmju dāvināšana, subjektīvs redzējums… Vai realitātē vienoti vērtēšanas kritēriji vispār iespējami? 33
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Apledojis ceļš sagādā grūtības alnim nostāvēt kājās 8
7 stundas
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Pārklāj podiņu, kur iesētas sēkliņas – mini siltumnīca gatava! Plus vēl 8 lieliski veidi, kā izmantot pārtikas plēvi
8 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Cik ilgi Latvijā būs derīgs vakcinācijas sertifikāts? Izmaiņas stāsies spēkā jau 15.februārī 81
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es zinu, ka viņš ir mans radinieks, bet man nav tās tuvības sajūtas ar viņu…”: dziedātāja Aminata atklāti par to, kā ģimenē augusi bez tēva
1 diena
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Mani biedē, ka šajā robotu, telefonu laikmetā pazūd un izslīd mūsu cilvēcīgās attiecības.” Saruna ar mākslinieci Andu Munkevicu 6
14 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Visa spēle bija kā amerikāņu kalniņi! Latvijas handbola izlase neveiksmīgi aizvadījusi kvalifikācijas pirmo kārtu
21:05
LE
LETA
Ziņas
Zīle ievēlēts par Eiropas Parlamenta viceprezidentu
20:51
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Grūti izmērīt Putinam temperatūru, vai vāji aizplīvurotā uzbrukuma ofensīva nav tikai operetes uzvedums, blefs un iluminācija. Egila Līcīša feļetons
20:30