Foto – Dace Janova

Alūksnes sniegotajos kalnos 0

“Rallijs “Alūksne 2012” sportistiem dos lielisku iespēju pārbaudīt savus spēkus un tehnikas gatavību pirms Latvijas rallija čempionāta pirmā posma, kas šogad risināsies Lietuvā, un dāvās skatītājiem aizraujošus cīņas mirkļus trasē.

 

Krieviem jauna raķešu uzbrukumu tendence – cenšas jaunos morāli sagraut,” atklāj Rajevs
“Azov vienība uz turieni gāja ne jau tādēļ, lai padotos gūstā.” Rajevs par Mariupoles turpmāko likteni
FOTO. Kļuvis zināms, kāpēc tiešraidē no “Eirovīzijas” fināla skatuves nozuda vakara vadītāja Laura Pauzīni
Lasīt citas ziņas

Mūsu mērķis – tikt iekļautiem nākamā gada Latvijas rallija čempionāta kalendārā, tāpēc centīsimies sacensības noorganizēt visaugstākajā līmenī,” stāsta rallija preses dienesta vadītāja Dace Janova.

“Paugurainā reljefa dēļ Alūksne ir visaugstākā Latvijas pilsēta, jo atrodas aptuveni 200 metrus virs jūras līmeņa. Zinātāji apgalvo, ka Alūksnes novada Opekalna baznīcas apakšējais pakāpiens esot vienā līmenī ar Rīgas Pēterbaznīcas torņa gaili. Ja tic teikai, kā pēc zaķa mestajām cilpām rakta Daugava, tad varētu domāt, ka ceļus Alūksnes pusē zīmējis kāds rallists, jo vienuviet tik daudz viltīgu līkumu, uzkalnu un pauguru reti kur Latvijā var atrast.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Rallija ātrumposmi atradīsies Alūksnes novadā, Alsviķu, Jaunalūksnes, Malienas, Mārkalnes un Ziemeru pagastā. Dalībai rallijā “Alūksne 2012” pieteikušies vairāki vadošie mūsu valsts sportisti – Jānis Vorobjovs, Aivis Egle (N4 klasē), Jānis Feldmanis (R4), Mārtiņš Svilis un Raimonds Kisiels (A+). Savu jauno “Mitsubishi EVO X” tieši Alūksnē izmēģinās igauņu pilots Rauls Jēts, un azartu uzkurinās, iespējams, arī citas Igaunijas, Krievijas un Lietuvas ekipāžas. Tā kā Alūksnes rallijs vienlaikus ir arī Latvijas rallijsprinta čempionāta šā gada sezonas 1. posms, uz starta stāsies gandrīz visi aktīvie sprinta braucēji, tostarp pērnā rallijsprinta čempions Arvis Arums.

“Rallijsprintā viss notiek tāpat kā rallijā, tikai ieskaites distance ir apmēram uz pusi īsāka, vidēji kādi 60 kilometri,” skaidro A. Arums. “Pagājušā gada Alūksnes rallijs atmiņā palicis kā ļoti jauks pasākums. Skaists reljefs, kalni, līkumi, kupenas – ko gan vairāk īsts rallists var vēlēties. Man patīk braukt, ja ceļš ir kārtīgi uzsalis, nevis šķīdonī, tāpēc nopriecājos, kad uzzināju – Alūksnē atnākusi ziema.”

Vai rallisti maz var atļauties priecāties par dabu? Ātrumi trasē ir gana iespaidīgi, un vienas kļūdas cena ne tikai zaudētas dārgās sekundes, bet grāvis vai pat kūlenis. Arvis nomierina, tā jau nu neesot, ka trasē abi ar pārinieku apkārt skatītos. “Mans stūrmanis Gatis Balgalvis pats ir labs pilots, tādēļ saprotamies lieliski. Protams, distancē koncentrējamies vienīgi uz ceļu, taču pārbraucienos starp ātrumposmiem nesteidzīgi varam apjūsmot arī gleznaino ainavu.” 


Rallija dalībnieki un tehniskais personāls Alūksnē ieradīsies jau 20. janvāra vakarā, kad pilsētas centrā Latgales ielā iepretim tirgus laukumam tiks dots sacensību svinīgais starts. Pēc tam gan dalībnieki, gan skatītāji aicināti uz rallija sezonas atklāšanas ballīti Alūksnes klubā “Ideja”, kur uzstāsies grupa “Z-Scars” un Andris Kivičs. Nākamajā dienā sportisti sacentīsies deviņos ātrumposmos, no kuriem četri tiks braukti divreiz. Skatītāji varēs izbaudīt arī ziemas rallija nakts romantiku, jo trīs posmos cīņas risināsies diennakts tumšajā laikā. Pateicoties atbalstītājiem, visus sacensību posmus būs iespējams vērot bez maksas.

“Jāatceras, ka rallijs ir ne tikai dinamisks un aizraujošs, bet arī bīstams sporta veids, un pats galvenais tajā ir drošība. Tādēļ lūdzu skatītājus izvēlēties tikai drošas atrašanās vietas, ievērojot brīdinājuma zīmes un rallija uzraugu norādījumus,” atgādina D. Janova. Vairāk informācijas lasāms rallija “Alūksne 2012” oficiālajā mājas lapā www.4rati.lv, kur atrodamas gan trases kartes, gan skatītājiem interesantāko vietu apraksti.

Braucot skatīties ralliju, neaizmirstiet paņemt līdzi slēpes, jo sniega segas biezums Alūksnes apkaimē jau pārsniedz 15 – 20 centimetrus, apstiprina TIC vadītāja Ingūna Dovgāne.

Distanču slēpes varēs izmēģināt Mežinieku biatlona trasē (Jaunalūksnes pag.), kur izveidoti 1 – 5 km gari apļi, bet slaloma slēpes – Ķauķu kalnā (Ziemeru pag.). Tur esošie pacēlāji slēpošanas asiem varbūt liksies akmens laikmeta, taču kalns iepriecinās visus dabiskas vides mīļotājus, kuriem nepatīk slēpotāju pūļi. Iespējams, lai paslēpotu, nemaz nevajadzēs doties ārpus Alūksnes, jo parasti ik ziemu distanču slēpošanas sliedes tiek iebrauktas arī Jaunās pils parkā.

 

Rallija “Alūksne 2012” ātrumposmi (SS)

• SS 1;3 Māriņkalns (starts plkst. 9.18 un 11.06): Skrejas–Čukstu karjers– Dimdenieki–Klibji–Suski–pagrieziens uz Karvu, ceļš slēgts vispārējai kustībai 21. I plkst. 8 – 13.

• SS 2;4 Rezaka (starts plkst. 9.38 un 11.26): Zuši–Vecsūneklis–Rezaka–Krievi –Zviedrīši–Strautiņi, ceļš slēgts 21. I plkst. 8.30 – 13.30.

• SS 5;7 Kopmaņi (starts plkst. 14.04 un 16.53): Dimanti–Kalni–Kopmaņi– Brūnas–Lejasšķiņķi–Meisīši–Paideri–Katriņas–Kanaviņi, ceļš slēgts 21. I plkst. 12.45 – 18.

• SS 6;8 Lūkumietis (starts plkst. 14.37 un 17.26): Autoceļš Gobas/Ziemeri (pagrieziens uz Viļņājiem)–Mellīši 1–Noriņas–Lūkumieši 1–Bundzene–Zīlītes–Priedes–Laiviņas–Ozolkalni, ceļš slēgts 21. I plkst. 13.15 līdz 18.45.

• SS 9 Vējakalni 1997 (Dores kalns) (starts plkst. 18.07): Tūja–Līviņi–Čikstu karjers–Runči–Kalnciems–Alūksne, ceļš slēgts 21. I plkst. 17 – 19.30.

 

Vērts apskatīt

• Vides labirints (Alūksnes Jaunajā pilī) ir vides gida Alda Vernera veidots dabas muzejs, kurā apskatāmas iežu, minerālu, gliemežu un gliemeņu, vaboļu, tauriņu, savvaļas putnu olu kolekcijas, putnu un zīdītāju izbāžņi, kā arī Baltijā lielākā fluorescento (mirdzošo) minerālu kolekcija. Tajā redzamie eksponāti atrasti gan Latvijā, gan atceļojuši no ASV, Meksikas, Kanādas, Rumānijas un citām valstīm. Dienasgaismā tie šķiet parasti akmeņi, bet, aptumšoti neredzamajā ultravioletajā gaismā, iemirdzas visās varavīksnes krāsās. Vēl aplūkojama ekspozīcija “Mūsu zeme” un izstāde “Mazo radību tālie ceļojumi”, kas vēsta par dzīvnieku ceļojumiem pasaulē.
• Glika ozoli (Alūksne, Pils 15). Vācu mācītājs Ernsts Gliks, kurš izaudzināja bāreni Martu Skavronsku – nākamo Krievijas ķeizarieni Katrīnu I, tos iestādījis 1685. (pēc Jaunās Derības) un 1689. gadā (pēc Vecās Derības iztulkošanas latviešu valodā) pie toreizējās mācītājmuižas, kur tagad uzstādīts piemiņas akmens. Glika ozoli ir vieni no retajiem tik seniem kokiem, kuriem zināms precīzs stādīšanas laiks.

 

 

• 20. janvārī plkst. 18 Alūksnes tautas namā Barikāžu aizstāvju dienai veltīts pasākums. Dziedošo Puncuļu (Rēzekne) un Liepiņu (Aloja) ģimeņu koncerts. Ieeja brīva. Pēc koncerta sarunas pie ugunskuriem un filmu demonstrācija pie tautas nama.

• 21. janvārī plkst. 18 izrāžu apvienības “Panna” komēdija “Puse no sirds”. Galvenajās lomās: Zane Daudziņa un Aldis Siliņš. Ieeja: Ls 4 – 6.

 

Kas jāapskata

1. Alūksnes luterāņu baznīca.

2. Jaunā pils un parks.

3. Tempļa kalns un Saules tilts.

 

Kur nakšņot

1. Viesnīca “Ierullē” (Lielā ezera 2b – Alūksnes centrā).

2. Viesnīca “Jaunsētas” (skaistā vietā pie Alūksnes ezera iepretim Garajai salai).

3. E. Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas internāts (E. Glika 13).

 

Kur paēst

1. Kafejnīca “Pajumte” (Alūksne, Pils 68).

2. Kafejnīca “Altiņš” (Pils 29).

3. Kafejnīca “Gustiņš” (Rūpniecības 8f).

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Krieviem jauna raķešu uzbrukumu tendence – cenšas jaunos morāli sagraut,” atklāj Rajevs
“Azov vienība uz turieni gāja ne jau tādēļ, lai padotos gūstā.” Rajevs par Mariupoles turpmāko likteni
FOTO. Kļuvis zināms, kāpēc tiešraidē no “Eirovīzijas” fināla skatuves nozuda vakara vadītāja Laura Pauzīni
“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
FOTO. Ambera Hērda tiesā atzinusies, ka tomēr neziedoja labdarībai 7 miljonus, ko saņēma no Depa, bet pie tā vainīgs esot tieši viņš
Lasīt citas ziņas
Krieviem jauna raķešu uzbrukumu tendence – cenšas jaunos morāli sagraut,” atklāj Rajevs
Pirmās instances tiesa attaisno deputātu Zakatistovu un uzņēmēju Tamužu
Vitenbergs: Tā ir greizsirdība, jo Pavļutam nekad nav bijis tāds nozares atbalsts kā man
FOTO. Holivudas drosmīgākā grūtniece Rianna sagaidījusi savu pirmo bērniņu
Konkurss. “Juka Rislaki starp Latviju un Somiju”!
23:55
Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Andris Tiļļa
23:30
FOTO. Holivudas drosmīgākā grūtniece Rianna sagaidījusi savu pirmo bērniņu
23:09
Monika Zīle: Kampaņas “Paldies, Ilze!” atkārtojums tagadējā priekšnesumā izskatījās smieklīgs
FOTO. Latvijas populārākie influenceri un pašmāju slavenības ballējas “Collex” atklāšanā
FOTO. Par Latvijas čempioniem kļūst “VEF Rīga” basketbolisti
VIDEO. Andris Kivičs beidzot satiek savu vecāko meitu. Tikšanās viņu aizkustina līdz asarām
VIDEO. Harkivas robežsargs piepilda savas meitas kvēlāko vēlēšanos
Latvija gatava uzņemt 2023.gada pasaules hokeja čempionātu, ja tajā nepiedalīsies Krievija un Baltkrievija
DLRR padomes priekšsēdētāja: Esam lielākā rūpnīca nozarē, bet Linkaita kungs nekad nav licies par mums ne zinis
VIDEO. Satiksmes mierināšana Nīderlandes pilsētā Utrehtā pārspēj Rīgas stabiņus
Pēteris Apinis: Vājš ministrs ir Pavļuts, kas patiesībā ir laba ziņa, jo viņam nav liekā svara
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
Britu izlūki: Pēc neveiksmēm Ukrainā no amata atcelti vairāki Krievijas armijas komandieri
FOTO. Kļuvis zināms, kāpēc tiešraidē no “Eirovīzijas” fināla skatuves nozuda vakara vadītāja Laura Pauzīni
Krišjānis Feldmans: Pierobežas reģionos skolotājiem ir ļoti labas algas
“Google” Krievijas struktūrvienība pieteiks maksātnespēju
“Azov vienība uz turieni gāja ne jau tādēļ, lai padotos gūstā.” Rajevs par Mariupoles turpmāko likteni
“Ir sliktas ziņas – karavīri tika aizvesti ar mašīnām, kas pārvadā noziedzniekus” – Rajevs par aktuālo Mariupolē
Bēgļi Latvijā bez atbalsta nepaliks – “Tie, kuri gribēja palikt, ir atraduši darbu un dzīvokli”
Vai Putinam varētu būt dubultnieki? Komentē Rajevs
Valdis Keris: Veselības ministra katra diena amatā ir kā nagla veselības nozares zārkā
Skatītāja neizpratnē: “No latviešu valodas ne smakas! Daugavpils viesnīcas TV tikai krievu kanāli!”
VIDEO. “Plēsēji te ir bijuši?”: Baibu Sipenieci-Gavari no rīta mājās sagaida nepatīkams pārsteigums
Māris Gulbis: Ja turpināsim maksāt ukraiņu bēgļiem, mēs atņemsim naudu sev
FOTO. Ambera Hērda tiesā atzinusies, ka tomēr neziedoja labdarībai 7 miljonus, ko saņēma no Depa, bet pie tā vainīgs esot tieši viņš
Pavasarī apskata jaunos kociņus – vai tos nežņaudz mieti un auklas?