Kultūra
Teātris un kino

Alvja Hermaņa darbs “La Scala” būs tiešraidē skatāms Rīgā0

Foto – LETA

Alvja Hermaņa režisētās operas “Madama Butterfly” pirmizrāde būs skatāma arī Rīgā. 7. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace” būs unikāla iespēja baudīt Džakomo Pučīni operas tiešraidi no La Scala teātra. Jauniestudējuma režisors ir Alvis Hermanis, kuram uzticēts gods ar operu Madama Butterfly atklāt La Scala jauno sezonu.

“Madama Butterfly” ir Alvja Hermaņa darbs “La Scala” teātrī. Kā ierasts viņam līdzās uzticamie Latvijas kolēģi – kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, horeogrāfe Alla Sigalova, videomāksliniece Ineta Sipunova un starptautiski spožs radošais kolektīvs.

Telefonsarunā no Milānas Alvis Hermanis apliecināja, ka “La Scala” sezona atklāšanas iestudējuma koncepcija tiek paturēta noslēpumā līdz pirmizrādes vakaram, tā piešķirot tam papildus intrigu. Režisors Milānas operteātrī pie “Madama Butterfly” intensīvi strādā kopš oktobra beigām un par savām attiecībām ar Pučīni klasisko operu teica: “Pučīni mūzikas pieskāriens ir psiholoģiski niansēts un smalks gluži kā Čehova dramaturģija. Nav cita komponista, kurš tik jūtīgi izjustu katra varoņa emocionālās vibrācijas. Jebkura dzīva radība šai pasaulē ir trausla un vārīga. Satikšanās ar apkārtējo pasauli un brutālo realitāti vienmēr beidzas traģiski. Par to arī ir šis stāsts.”

Opera pirmo reizi dienasgaismu ieraudzīja 1904. gada februārī tieši “La Scala” opernamā. Par operu tika dedzīgi diskutēts – tā kļuva par upuri komponista ienaidnieku uzbrukumos, vienlaicīgi kļūstot arī par lielu pārsteigumu auditorijai. Opera tolaik tika uzskatīta par kliedzoši inovatīvu, atsaucoties uz tā laika modernākajām Eiropas muzikālā teātra tendencēm. Vēlāk pārrakstīta tā piedzīvoja atkārtotu pirmizrādi Brešas Lielajā teātrī, gūstot milzu panākumus, kuri to pavadīja uz visiem laikiem, visā pasaulē.

Līdz 27. novembrim biļetes būs pieejamas par 23 eiro, studentiem un senioriem 20 eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.