Latvijā
Politika

AM pasūta 4 miljonus eiro vērtu prettanku ieroču munīciju0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Aizsardzības ministrija (AM) veikusi munīcijas pasūtījumu prettanku ieročiem “Carl Gustav” 4 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļa.

Pirmās munīcijas piegādes ir plānotas jau šogad.

2018.gada sākumā AM noslēdza vienošanos ar Zviedrijas aizsardzības iepirkumu aģentūru par dalību kopējā prettanku ieroču “Carl Gustav” munīcijas iepirkumā no uzņēmuma “SAAB Dynamics AB”.

Vienošanās par “Carl Gustav” munīcijas iegādi Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas bruņotajiem spēkiem ir noslēgta uz septiņiem gadiem. Vienošanās paredz, ka Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām iespējams iegādāties dažādu veidu “Carl Gustav” munīciju, kas paredzēta Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā esošajiem prettanku ieročiem. Tāpat paredzēts veikt papildu iegādes, lai stiprinātu kājnieku kaujas spējas un nodrošinātu apmācības procesu.

Pirmais munīcijas pasūtījums šajā līgumā tika veikts 2018.gada augusta beigās, kad Aizsardzības ministrija pasūtīja “Carl Gustav” munīciju 16,2 miljonu eiro apmērā no uzņēmuma “SAAB Dynamics AB”.

Šis iepirkums tiek veikts atbilstoši Latvijas un Zviedrijas Aizsardzības ministriju 2017.gada janvārī noslēgtajam līgumam.

Prettanku ierocis, granātmetējs “Carl Gustav” ir nozīmīgs kājnieku ierocis, kas nodrošina gan prettanku, gan pretkājnieku spējas un tiek plaši izmantots vairākās NATO dalībvalstīs, tostarp ASV un Baltijas valstīs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.