Latvijā
Politika

Amatpersonas nāk klajā ar paziņojumu koronavīrusa lietā2

Ekrānuzņēmums/LTV

Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu, tomēr atbildīgie dienesti ir gatavi nepieciešamības gadījumā neļaut šim vīrusam izplatīties, otrdien pēc Krīzes vadības padomes sēdes mediju pārstāvjiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš atzina, ka šī bija jau otrā krīzes vadības padomes sēde par minēto jautājumu, lai sekotu līdzi koronavīrusa izplatībai pasaulē un Eiropā.

“Patlaban Latvijā nav neviena apstiprināta saslimšanas gadījuma ar jauno koronavīrusu. Latvijā šī slimība nav pierādījusies. Ja kāds domā, ka varētu būt saslimis ar šo slimību, atgriežoties no slimības skarta reģiona, aicinām nedoties pie ārsta, bet zvanīt uz tālruņa numuru 113. Dienesti ieradīsies un šo cilvēku nogādās uz pārbaudēm, lai nodrošinātu, ka šī slimība nevarētu viegli izplatīties,” stāstīja Kariņš.

Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijas atbildīgie dienesti ir gatavi individuāliem izsaukumiem.

“Mēs nemitīgi sekojam līdzi notikumu attīstībai. Ja rekomendācijas mainītos, tad tas tiktu darīts zināms. Man ir pārliecība, ka mūsu dienesti seko līdzi situācijai un ir augstā gatavībā,” pauda Kariņš.

Aprūpi vienlaikus varētu nodrošināt 100 cilvēkiem

Latvijā tiekot konstatētam jaunajam koronavīrusam “Covid-19”, pilnīgi droši “pirmajā vilnī” vienlaikus specifisko aprūpi varētu nodrošināt 100 cilvēkiem, bet ir arī rīcības plāns gadījumam, ja saslimušo skaits būtu lielāks, otrdien pēc Krīzes vadības padomes sēdes paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa uzsvēra, ka Latvijā neviens jaunā vīrusa gadījums nav konstatēts. Vienlaikus skaidroja, ka ir apzināts gan gultas vietu skaits, gan karantīnas vietu skaits gadījumā, ja cilvēki būtu jāārstē un jāizolē gan Rīgā, gan reģionos.

“Vienlaikus pilnīgi droši “pirmajā vilnī” šo nepieciešamo specifisko aprūpi varam nodrošināt 100 pacientiem. Ja runājam par skaitu, kas pārsniedz tās iespējas, ko mēs varam sniegt nekavējoties – vienalga vai tā ir Rīga vai ārpus tās, tad mums ir padomā rīcības, kā pārorganizēt darbus slimnīcās, sākot ar uzņemšanas nodaļām, beidzot ar drošu slimnieku nošķiršanu, lai viņi neapdraudētu citus pacientus,” uzsvēra ministre, paužot cerību, ka liela apjoma slimnieku plūsmas Latvijā nenāksies piedzīvot.

Ministre uzsvēra, ka Latvija ir noteikusi lielāku piesardzības līmeni gadījumu definīcijā nekā citas Eiropas Savienības valstis.

“Mēs esam ar lielāku drošības režīmu nekā pārējā Eiropa,” piebilda Viņķele.

Veselības ministre uzsvēra, ka katram cilvēkam ar aizdomām par iespējamo inficēšanos speciāli aprīkota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde aizbrauc pakaļ, drošā veidā viņu aizved uz Latvijas Infektoloģijas, kur tiek noņemti paraugi un jau sešu stundu laikā var gūt apstiprinājumu vai noliegumu tam, vai cilvēks ir inficēts.

Kā ziņots, patlaban Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu.

Latvijas Veselības ministrija (VM) no 24.februāra par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi noteikusi Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, kā arī Itālijas Lombardijas un Veneto apgabalus.

Speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību uz minētajām koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, kā arī ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas.

Parādoties saslimšanas simptomiem, piemēram, paaugstinātai ķermeņa temperatūrai, klepum, rīkles iekaisumam un apgrūtinātai elpošanai, VM iesaka ierobežot kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām, nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Saistītie raksti

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji arī informējuši, ka pirmdien Eiropas Komisijas Veselības drošības komiteja un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra rīkotajā telefonkonferencē secināts, ka satiksmes ierobežojumi patlaban nav nosakāmi – tomēr visas aviosabiedrības ir informētas par attiecīgajiem pārbaudes mehānismiem. Vienlaikus arī konkrētās pilsētās, kur reģistrēts liels saslimušo skaits, ir slēgta satiksme un iebraukšana konkrētajās teritorijās ir ierobežota.

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka kopumā pasaulē no 2019.gada 31.decembra līdz 2020.gada 23.februārim ziņots par 78 833 laboratoriski apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem, ko raisīja jauns koronavīruss “Covid-19”. Tostarp saslimuši arī 16 veselības aprūpes darbinieki, savukārt 2463 pacienti ar nopietnām blakusslimībām ir miruši.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Metas ar nazi pie kakla: Šampēterī iedzīvotājus veikalā pārbiedē neadekvāts vīrietis
7 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
VID saņemti jau 498 iesniegumi dīkstāves pabalsta izmaksai
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas
38 minūtes
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
9 stundas