Pasaules čempionāta spēle hokejā starp Latviju un ASV

“Amerikāņi nebija galvastiesu ātrāki par mums!” Indrašis par spēli ar ASV 3

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Paviršība savā aizsardzības zonā bija atslēgas elements Latvijas izlases vakar piedzīvotajā zaudējumā pret vienu no grupas favorītēm ASV – 2:4.

Mājinieku labā vārtus guva Miks Indrašis un debitants Renārs Krastenbergs, kuru atzina par labāko Latvijas izlasē.

Amerikāņi rezultātu atklāja jau otrās minūtes sākumā, izmantojot brīdi, kad Matīss Kivlenieks vārtos bija palicis bez nūjas – Mets Tenisons trāpīja starp vārtsarga kājsargiem.

Par laimi, Latvija tūdaļ teju divas minūtes varēja spēlēt lielajā vairākumā – Indrašis to izmantoja ar snaipera cienīgu metienu vārtu augšējā stūrī (1:1). Vēlreiz ar gūtiem vārtiem abas komandas apmainījās pirmā perioda otrajā pusē, abas reizes laukumā esot mūsu ceturtajai maiņai.

Vispirms viņi tika pamatīgi iespiesti savā zonā, Rihards Marenis neaizsniedzās līdz ripai, bet Braiens Boils ar spēcīgu metienu no zilās līnijas pārspēja Kivlenieku.

“Enerģijas” maiņa reabilitējās pēc divām minūtēm, Freibergs ieguva ripu pie laukuma apmales, Oskars Batņa uzmeta uz vārtiem, bet vārtsarga atsisto ripu no asa leņķa mērķī raidīja Krastenbergs (2:2).

Pēc 20 minūtēm viss bija cerīgi, taču otrais periods neizdevās, nepilnās divās minūtēs ielaižot divus vārtus – Freibergs neizmeta ripu no zonas, bet Rihards Bukarts un Kristiāns Rubīns no aizvārtes ļāva izlīst uzbrucējam un jau 2:4. Trešajā periodā mūsējie meta vairāk, bet rezultāts nemainījās.

“Nenospēlējām stabili savā zonā, ko pretinieki prasmīgi izmantoja. Zinājām, ka amerikāņi ir ātri, spēles stilā līdzīgi kanādiešiem, tāpat lielākā daļa no NHL. Nejutu, ka viņi bija galvastiesu ātrāki par mums. Spēlējām līdzīgi un trešajā periodā dominējām ar ripu, bet ar to nepietika,” pēc mača sacīja Indrašis.

“Varam spēlēt ar jebkuru, vienalga, kas nāk pretī, taču mums jābūt pārliecinātākiem par sevi, jāparāda tas, uz ko esam spējīgi,” piebalsoja Rubīns.

Pēc šā zaudējuma nekas traģisks nav noticis. Lielākā tūtā būs, ja šovakar zaudēsim arī Norvēģijai (spēles sākums plkst. 20.15). Lai tiktu ceturtdaļfinālā, atlikušajās trīs cīņās ir nepieciešamas divas uzvaras.

Norvēģiem ir trīs punkti par uzvaru pār Itāliju (4:1), kā arī zaudējumi Vācijai (1:5), Somijai (2:5) un Kanādai (2:4).

Kuri pelnījuši cepumus

*** Renārs Krastenbergs – izlases jaunākais spēlētājs un pasaules čempionāta debitants iemeta vārtus, divas reizes komandai nopelnīja skaitlisko vairākumu. Pēc Kivlenieka noteikti otrs patīkamākais atklājums Latvijas hokeja līdzjutējiem. Pēc četrām spēlēm Renāram ir tieši divas reizes vairāk punktu kā Kasparam Daugaviņam, Robertam Bukartam un Rodrigo Ābolam…

** Miks Indrašis – lielajā vairākumā parādīja, kā jāmet pa vārtiem, izcili trāpot vārtu augšējā stūrī. Indrašis guvis līdz šim abus Latvijas vārtus skaitliskajā vairākumā.

* Oskars Batņa – vēl pirms sešām dienām pastāvēja iespēja, ka Oskaram čempionāts ir beidzies, taču par spīti ceļgala saites traumai viņš atkal bija laukumā, netaupot sevi, aizstāvot partneru, par ko tika atalgots ar rezultatīvu piespēli.

(* – Mediju centrā žurnālistiem kā uzkodas piedāvā auzu cepumus.)

Rezultāti. HOKEJS

Pasaules čempionāts

B grupa

Latvija – ASV 2:4 (2:2, 0:2, 0:0), 1:06 Tenisons (Mūrs, Garlands) 0:1, 5:00 Indrašis (Dārziņš, vair.) 1:1, 14:46 Boils (Lebanks, Abdelkaders) 1:2, 16:45 Krastenbergs (Batņa, Freibergs) 2:2, 31:45 Mūrs (Garlands, Robertsons) 2:3, Benjērs (Čmeļevskis, Boils) 2:4. Metieni: 19:26.

Citi rezultāti: Somija – Norvēģija 5:2, Kazahstāna – Vācija 3:2, Kanāda – Norvēģija 4:2.

A grupa

Zviedrija – Šveice 7:0, Krievijas Olimpiskās komitejas izlase (ROC) – Dānija 3:0, Lielbritānija – Baltkrievija 4:3, Šveice – Slovākija 8:1.