Amerikānis Šofels iegūst olimpisko spēļu zeltu golfā 0

Amerikānis Senders Šofels svētdien olimpiskajās spēlēs Tokijā uzvarēja golfa turnīrā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Pasaules ranga piektais numurs Šofels finišēja ar 18 sitieniem zem “par” normas, sacensībās izdarīdams 266 sitienus.

Par pārsteigumu Kasumigaseki kluba golfa laukumos kļuva 45 gadus vecā Dienvidāfrikā dzimušā Slovākijas golfera Rorija Sabatini sudraba medaļa, tikai par sitienu atpaliekot no uzvarētāja.

Līderis Šofels pēdējā sacensību dienā ātri tika līdz 18 sitieniem zem “par” normas, taču vēlāk palielināt savu pārsvaru pār konkurentiem vairs nespēja.

14.bedrītes izspēlē Šofelu panāca Sabatini, bet 17.bedrītes izspēlē Šofels atjaunoja vadību.

Sarežģītajā 18.bedrītes izspēlē Šofels tika galā ar spiedienu, izcīnot zelta medaļu.

Tikmēr Sabatini, kurš Slovākijas krāsas aizstāv vien trešo gadu, pasaules rangā ierindojas vien 204.vietā un šogad nav bijis labā sportiskajā formā.

Kopš 2011.gada “Honda Classic” viņš nav uzvarējis nevienās Profesionālo golferu asociācijas (PGA) tūres sacensībās, un viņa labākais sniegums lielajos turnīros ir otrā vieta 2007.gada “US Masters”.

Viņš ir viens no tikai 41 sportistiem Slovākijas olimpiskajā komandā un vienīgais golfa spēlētājs.

Aizraujošā septiņu golferu cīņā tika izspēlēta bronzas medaļa. Visi septiņi bija sacensības beiguši ar 269 sitieniem jeb 15 sitieniem zem “par”.

Vispirms divās grupās sadalītie sportisti atgriezās pie 18.bedrītes izspēles, atkrītot diviem golferiem. Pārējie bedrīti iekaroja ar četriem sitieniem. Tāpat visi pieci ar trim sitieniem sasniedza mērķi desmitās bedrītes izspēlē.

Pēc 11.bedrītes izspēles palika vien divi bronzas medaļas kandidāti – taivānietis Čencuns Paņs un amerikānis Kolins Morikava.

Vēlreiz izspēlējot 18.bedrīti, par bronzas medaļas ieguvēju kļuva Paņs, finišu sasniedzot ar četriem sitieniem.