Kokteilis
Baudi

Andas Čakšas meitai dots vārds Anna. Cik populārs Latvijā, kāda tā nozīme?0

Foto – Vidzemes slimnīcas arhīvs, Leta

Veselības ministre Anda Čakša un viņas dzīvesbiedrs, ārsts Ivo Tērauds, 21. janvārī dzimušajai meitiņai devuši vārdu Anna, vēsta “Privātā Dzīve”.

Čakša un Tērauds salaulājās vien divas nedēļas pirms lielā notikuma – 5. janvārī. Vēl pirms meitiņas piedzimšanas ministre paziņoja, ka, iespējams, bērna kopšanas atvaļinājumā pavadīs trīs līdz četrus mēnešus.

Anna ir grieķu izcelsmes sievietes vārds, kas cēlies no vārda Hanna un nozīmē “Dieva žēlastība”. Annas vārda dienu svin 26. jūlijā kopā ar Ancēm un Annijām.

Šis sievietes vārds dažādās formās ir populārs daudzās pasaules valstīs. Latvijā dzīvo 23 060 sievietes ar vārdu Anna, kurām ir viens vārds un aptuveni tūkstoš Annu, kurām ir divi vārdi.

Vārdu raksturojumā par Annām teikts: “Īsts dārgums vīrietim, kurš to sastop. Aizrautīgas dabas būtne ar pavēlnieces īpašībām. Piemīt īpašs vērienīgums. Mīlestībā saskata vienīgo mērķi. Vai dzīve Annu vainago un dod piepildījumu, – par to der domāt! Jo pašapziņa, kas piemīt Annai, var arī ko noārdīt. Iegriba iemantot cilvēku uzticību – tā ir raksturīga Annas iezīme! Apzinās savas asprātības un vērienīguma spēku. Ja sirdī iezogas tukšums, Anna to iznīdē ar nežēlīgu darbu. Nonākot aci pret aci ar zaudētu mīlestību, uzvar izaicinājums: mani tu nepieveiksi! Zina arī periodus, kad sirds ir smaga kā aizšauts putns.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 5
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divi novadi ir brīvi no Covid-19 slimniekiem
26 minūtes
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
5 idejas, kā izgaismot dārzu saviem spēkiem: gaisma no metāla kārbas, burkas vai pudeles
2 stundas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
6 stundas