Kultūra
Mūzika un deja

Andris Poga debitējis Stavangeras Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā0


Andris Poga
Andris Poga
Foto – Timurs Subhankulovs

Jaunu izaicinājumu pieņēmis pašreizējais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Andris Poga, kurš no 2021./2022. gada sezonas stāsies Stavangeras Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā, liecina informācija SSO mājas lapā.

Pirmā iespēja redzēt un dzirdēt orķestra un tā topošā galvenā diriģenta saspēli norvēģu klausītājiem bija ceturtdien, 5. septembrī.

“Būt par Stavangeras Simfoniskā orķetra galveno diriģentu ir daudz vairāk nekā tikai amata apzīmējums,” atzinis Andris Poga. “Tas ir arī izaicinājums un pienākums orķestri pastāvīgi attīstīt un pacelt to jaunā līmenī. Esmu pateicīgs par uzticību un ļoti gaidu ceļojumu kopā ar Stavangeras Simfonisko orķestri.”

Savukārt SSO izpilddirektors Mortens Vārlands oficiālajā paziņojumā norādījis, ka Andris Poga ir starptautiski atzīts diriģents un “mēs ticam, ka viņš spēj pacelt Stavangeras Simfonisko orķestri jaunos muzikālos augstumos”.

Koncerta programmā bija iekļauti divi Prokofjeva klavierkoncerti un Čaikovska 4. simfonija, kā arī Ludviga Irgena Jensena īsā “Būlas dziesma” no lugas “Driftekaren” iestudējuma (1908).

“Stavanger Aftenblad” mūzikas kritiķis Ārnfins Bē-Rigs (Arnfinn Bø-Rygg) norādījis, ka Pogas izvēlētā programma bijusi “pārsvarā krieviska”, un īsā “Būlas dziesma” šķitusi tajā “ielikta neveiksmīgi”, tomēr uzteica orķestra un diriģenta kopdarbu, piebilstot, ka koncerta noslēgumā klausītāji to sveikuši ar pelnītiem aplausiem.

Stavangeras Simfoniskais orķestris ar Andri Pogu parakstījis līgumu uz trim sezonām no 2021. gada 1. augusta. Līdz tam Andris Poga kopā ar orķestri piedalīsies piecos abonementa koncertos, arī sezonas atklāšanas koncertā nākamā gada 27. un 28. augustā.

Andris Poga pārņems galvenā diriģenta zizli no Venecuēlā dzimušā kolēģa Kristiana Vaskesa, kurš šajā amatā bijis kopš 2010. gada.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
LTV pret TV3. Ziņu karš vai “nekas īpašs” 5
1 diena
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 2 dienas
AB
Anita Bormane
Kultūra
Ārkārtas stāvoklī vairāk lietoja nelegālo saturu, atklāj torrentu vietņu audits Latvijā
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju
4 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
5 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
8 stundas