Latvijas upēs ir gaidāms pēdējos desmit gados lielākais ūdens daudzums. Vai tas nozīmē, ka applūdīs plašas teritorijas? 9

Nākamo nedēļu laikā Latvijas upēs ir gaidāms pēdējos desmit gados lielākais ūdens daudzums. Vai tas nozīmē, ka applūdīs plašas teritorijas? TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaidro Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Prognožu un klimata daļas vadītājs Andris Vīksna.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīst, ka savā ziņā ir taisnība, ka Latvijas upēs gaidāms pēdējos desmit gados lielākais ūdens apjoms: “Tādā ziņā tiešām nākamo nedēļu laikā ir gaidāms ļoti liels ūdens apjoms. Pat Daugavā 2400 kubikmetri, kas varētu būt pēdējās desmitgadēs lielākais ūdens daudzums.”

Plūdi Jēkabpilī
CITI ŠOBRĪD LASA

Vīksna gan uzsver, ka ūdens līmeni tas tik ļoti šoreiz neietekmēs. Piemēram, janvārī, kad bija palu plūdi un applūda plaša teritorijas, ūdens daudzums pat bija pat divreiz mazāks.

LVĢMC pārstāvis skaidro, ka ledus jau faktiski ir izgājis, tāpēc netiek prognozēts, ka applūdīs plašas teritorijas.

Jau vēstīts, ka Daugavā aprīlī gaidāmi pēdējos desmit gados lielākie pali. Šonedēļ Daugavas baseinā Baltkrievijā un Krievijā gaidāmi spēcīgi nokrišņi, to ietekmē aprīļa pirmajā pusē ūdens līmenis likteņupē ievērojami paaugstināsies, liecina jaunākās prognozes.

Ūdens līmenis Daugavā Latvijas teritorijā var kāpt vēl par vairākiem metriem. Gaidāmi lielākie pali kopš 2013.gada aprīļa, bet pie Jēkabpils ūdens līmenis nepakāpsies tik augstu kā šā gada janvāra lielajos plūdos.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem patlaban pie Daugavas sāk applūst zemākās palienes. Pēdējās divās nedēļās ūdens līmenis Daugavā pie Latvijas un Baltkrievijas robežas cēlies par piecarpus metriem, pie Daugavpils – par četriem metriem, pie Jēkabpils – par diviem metriem.

Situācija pēc plūdiem Jēkabpilī Sakas salā 18. janvārī

Lai sasniegtu 2013.gada palu maksimālo atzīmi, ūdens līmenim Daugavā pie Daugavpils vēl jākāpj par divarpus metriem.

Liela daļa no šonedēļ gaidāmajiem nokrišņiem būs sniegs, kas kusīs pakāpeniski. Pastāv risks, ka spēcīgi nokrišņi būs arī nākamnedēļ, tādēļ augstākais ūdens līmenis, iespējams, būs tikai aprīļa vidū vai otrajā pusē. Ja nokrišņu daudzums būs ļoti liels, ūdens līmenis Daugavā šopavasar var pakāpties augstāk nekā 2013.gada palos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.