Latvijā
Politika

Aprūpes centrā “Stella Maris” ar Covid-19 sasirgusī kliente dzīvo izolētā istabā0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: pexels.com

Rīgas sociālā aprūpes centrā “Stella Maris” ar Covid-19 sasirgusī kliente dzīvo izolētā istabā un viņai tiek nodrošināta aprūpe paaugstinātas drošības apstākļos, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Viņa norāda, ka epidemioloģiskās drošības uzturēšanai visos Rīgas sociālās aprūpes centros (SAC) darbs notiek pastiprinātas drošības apstākļos. Kopumā ilgstošu sociālo aprūpi Rīgas iedzīvotājiem nodrošina trīs pašvaldības iestādes – Rīgas SAC “Gaiļezers”, kurā ir 400 vietas, Rīgas SAC “Mežciems” ar 263 vietām un Rīgas SAC “Stella Maris”, kur var uzņemt līdz 116 klientu.

Visos trīs pansionātos jau vairāk nekā mēnesi izsludināta karantīna un tajos tiek veikta virkne papildus drošības pasākumu.

Piemēram, centros ir izveidota sistēma klientu izolēšanai un atgriežoties no ārstniecības iestādes, klienti var izolēties atsevišķās telpās. Pastiprināti tiek veikta telpu uzkopšana, vēdināšana, kvarcošana, kā arī centros netiek ielaistas trešās personas, nenotiek plaši apmeklēti pasākumi, bet to vietā nodarbības notiek individuāli vai nelielās grupās, ievērojot distanci.

Tāpat, sākot darbu, katrs darbinieks ar parakstu apliecina, ka nav bijis kontaktā ar Covid-19 slimu personu un viņam nav saslimšanas pazīmju. Darbiniekiem tiek mērīta temperatūra ar bezkontakta termometru, kā arī ir pasūtīti papildus dezinfekcijas līdzekļi, mazgājamie līdzekļi un individuālie aizsardzības līdzekļi – vienreizējie halāti, maskas, respiratori, vienreizlietojamās bikses, priekšauti, cepures un cimdi.

Vēl ir izvietoti papildus atpūtas soli centru iekšpagalmos, lai nodrošinātu klientu distancēšanos un pilnvērtīgu atpūtu svaigā gaisā, kā arī tiem klientiem, kuri līdz šim maltītes ieturēja koplietošanas telpās, tiek nodrošinātas ēdienreizes istabiņās. Tāpat personālam un klientiem regulāri tiek stāstīts par higiēnas un drošības prasībām.

Departaments arī parūpējies, ka tiem senioriem, kuriem tas ir nepieciešams, tiks nodrošināti atbilstoši mobilie tālruņi saziņai ar piederīgajiem.

Kā ziņots, saslimšana ar Covid-19 šonedēļ Latvijā atklāta trīs sociālo aprūpes centru klientiem vai darbiniekiem.

Bolderājas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā “Stella maris” Covid-19 konstatēta kādai klientei cienījamā vecumā, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Siguldas novadā privātajā sociālās aprūpes centrā “Allaži” Covid-19 konstatēta vienam darbiniekam.

Saistītie raksti

Savukārt Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā saslimšana ar Covid-19 konstatēta četrām personām.

Mediķi līdz šim allaž ir uzsvēruši, ka gados vecāki iedzīvotāji un cilvēki ar vājāku kopējo veselības stāvokli ir riska grupas, kurām Covid-19 ir visbīstamākā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
Labi, ka tas nenotika ziemā, labosim visu nakti! “Rīgas Siltums” par amizanto avāriju Ģertrūdes ielas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, kuru vēl divu valstu ieceļotājiem nav jāievēro pašizolācija
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jauns Covid-19 pabalsts – cik liels un kas to saņems?
5 stundas

Lasītākie

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 1
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Iveta, izslēdziet cirku, Pampāļu teātri, un, lūdzu, bez grimasēm!” Saeimas sēdi pārtrauc asa kritika 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Politologs Viņķelis par armiju ASV ielās, Trampu kā autoritāru vadoni un “klusējošajiem republikāņiem”
49 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Cik pērn nopelnīja finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa? 5
6 stundas