Latvijā
Politika

FOTO: Apstiprina 13.Saeimas 100 deputātu pilnvaras0

Foto: Karīna Miezāja

Parlamentārieši šodien apstiprināja 13.Saeimas 100 deputātu pilnvaras.

Stājoties amatā, deputāti deva šādu svinīgo solījumu: “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.”

Vairāki deputāti zvērestu nodeva latgaliski, savukārt deputāte Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK) zvērestu vispirms nolasīja lībiešu valodā.

Pēc sēdes vadītājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) aicinājuma politiķe zvērestu deva arī latviešu valodā.

Lielākajai daļai deputātu izdevās nekļūdīties un nodot zvērestu ar pirmo mēģinājumu. Vairāki parlamentārieši gan kļūdījās un atkārtoja zvērestu vairākas reizes.

Visi deputāti savus solījumus apliecināja arī ar parakstu. Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm ievēlē Prezidiju – parlamenta priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, sekretāru un viņa biedru.

No 12.Saeimas deputātiem jaunajā sasaukumā pārvēlēti 34 deputāti, tātad 66 parlamentārieši ir jauni.

Kopumā parlamentā darbosies septiņas frakcijas – “Saskaņas”, Jaunās konservatīvās partijas, “KPV LV”, “Attīstībai/Par!” (AP), nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un “Jaunās Vienotības” (JV).

No “Saskaņas” saraksta Saeimā ievēlēti 23 deputāti, JKP un “KPV LV” pārstāvēs pa 16 deputātiem, AP un VL-TB/LNNK – pa 13, ZZS – 11, bet JV – astoņi.

Balsojuma priekšvakarā politiķi vēl nebija vienojušies par Saeimas Prezidija sastāvu. Partijas nav vienojušās arī par koalīcijas sastāvu un valdību.

Saistītie raksti

Uz spīkera amatu plāno kandidēt Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) un 12.Saeimas priekšsēdētāja Mūrniece. Citiem amatiem Prezidijā AP varētu virzīt Mariju Golubevu, “Saskaņa” – Andreju Klementjevu, “KPV LV” – Artusu Kaimiņu, bet ZZS – Gundaru Daudzi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.