Pasaulē
Baltija

Aptauja: Lietuvas prezidenta popularitāte aug0


Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.
Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/LETA

Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas popularitāte, kas iepriekšējos mēnešos pieredzēja zināmu kritumu, janvārī augusi, turpretī premjerministra Sauļus Skverneļa reitings turpinājis kristies, liecina socioloģisko pētījumu kompānijas “Vilmorus” veiktās aptaujas rezultāti, kas publicēti laikrakstā “Lietuvos rytas”.

Prezidents, kas amatā stājās pagājušā jūlijā, joprojām ir populārākais politiķis Lietuvā, un jaunākajā aptaujā viņam labvēlīgu vērtējumu devuši 73,6% respondentu. Nausēdas reitings, kas decembrī bija noslīdējis līdz 69,3%, šoreiz pārspējis novembra līmeni – 72,8%.

Premjeru šomēnes labvēlīgi vērtējuši vairs tikai 36,4% aptaujāto, kamēr decembrī viņa atbalstītāju īpatsvars bija 42,9% un vēl nepilnu mēnesi iepriekš – 50,7%. Līdz ar to valdības vadītājs reitingu tabulā palicis piektajā vietā.

“Vilmorus” vadītājs Vlads Gaidis šīs tendences skaidro ar prezidenta un premjera domstarpībām jautājumā par satiksmes ministru Jaroslavu Narkeviču, kas pēdējā laikā kritizēts par vairākiem pretrunīgi vērtējamiem soļiem. Kā ziņots, Nausēda vairākkārt mudinājis ministru atkāpties, bet Skvernelis centies viņu aizstāvēt.

Vienlaikus Gaidis atgādina, ka premjera reitings krities arī pērn, prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, bet vēlāk atkal jūtami kāpis.

Otrajā vietā aiz prezidenta šoreiz atkal ir ārlietu ministrs Lins Linkevičs, kuram atbalsts mēneša laikā gan nedaudz krities – no 50,7% līdz 50,2%.

Kā nākamais reitingu tabulā ierindojies Seima spīkers Viktors Pranckietis, kura atbalstītāju īpatsvars pieaudzis no 45,2% decembrī līdz 47,7% janvārī, un Kauņas mērs Visvalds Matijošaitis, kura reitings gandrīz visu pagājušo gadu krities, bet pēdējā mēneša laikā audzis no 40,7% līdz 41,6%.

Aptaujā, kas veikta no 10. līdz 18.janvārim, noskaidrots 1022 cilvēku viedoklis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.