Pasaulē

“Tas ir liels skandāls, un es nezinu, kāpēc viņi klusē!” Kā apzaga Eiroparlamenta deputātu darba kabinetus0

Foto: REUTER/LETA

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vairākus mēnešus, kamēr Eiropas Parlamenta mītne Briselē bija slēgta koronavīrusa pandēmijas dēļ, nezināmi ļaundari izmantojuši šo laiku, lai apzagtu vairāku desmitu EP deputātu darba kabinetus. Aptuveni 50 eiroparlamentāriešiem ir nozagti datori, planšetes un citas sakaru ierīces.

Vācu eirodeputāts Niko Semsrots, kuram nozagti divi datori, intervijā izdevumam “Politico” paudis vilšanos, ka nav bijis nekādas atbildes uz zādzībām no ES Drošības ģenerāldirektorāta DG SAFE.

“Tas ir liels skandāls, un es nezinu, kāpēc viņi klusē,” teica sašutušais eirodeputāts.

Martā EP prezidents Davids Sasoli ieviesa stingrus kontroles pasākumus ieejai parlamenta ēkā un ieteica likumdevējiem un personālam strādāt no mājām, lai izvairītos no koronavīrusa izplatīšanās. Līdz maijam Eiroparlamenta ēka bija tikpat kā tukša.

EP pārstāve teica, ka Drošības ģenerāldirektorāta darbinieki izmeklē ēkā notikušās zādzības un ir sazinājušies ar Beļģijas varas iestādēm.

Saistītie raksti

Čehijas eirodeputāte Dita Čaranzova, kura pārstāv grupu “Renew Europe”, aicinājusi Drošības ģenerāldirektorātu sniegt ziņojumu par zagļu ielaušanos un zādzībām deputātu kabinetos nākamajā apspriedē, kur tiks izskatīti administratīvi jautājumi.

ES 2018. gada budžetā Drošības ģenerāldirektorāta funkciju veikšanai tika atvēlēti 1,5 procenti no Eiroparlamenta budžeta.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
2 stundas
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas