Ar identifikācijas kartēm 0

Saeima akceptējusi grozījumus “Personu apliecinošu dokumentu likumā”, kas precizē pases un jaunās personas apliecības jeb identifikācijas kartes izmantošanas kārtību vēlēšanās un referendumos.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Kā atbrīvoties no ļaunās acs un atjaunot spēku: rituāli katrai zodiaka zīmei
“Mēs pagaidām viņu nenogalināsim!” Tramps brīdina pasauli
“Nebija sūdzību par pašsajūtu…” Anatolija Danilāna ģimenē piedzīvots vissmagākais zaudējums
Lasīt citas ziņas

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas komisijas izstrādātie grozījumi papildina likuma pārejas noteikumus ar punktu, kas nosaka, ka līdz elektroniskās balsošanas ieviešanai Saeimas vēlēšanās, tautas nobalsošanā un parakstu vākšanā Latvijas pilsoņa pase būs vienīgais dokuments vēlēšanu tiesību īstenošanai. Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs piedalīties gan ar pilsoņu pasēm, gan ar jaunajām identifikācijas kartēm.

Likuma pārejas noteikumu papildinājumi nepieciešami, jo no šā gada 1. aprīļa uzsākta personas apliecības jeb identifikācijas kartes izsniegšana, kuru pagaidām nav iespējams izmantot, lai piedalītos Saeimas vēlēšanās, referendumos un parakstu vākšanā. Tas tāpēc, ka Saeimas vēlēšanu likums nosaka: vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis izdara vēlētāja pasē atzīmi par piedalīšanos Saeimas vēlēšanās, un šādu atzīmi iespējams veikt tikai pasē, nevis jaunajā kartē.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.