Latvijā
Sabiedrība

Voldemārs Krustiņš: Pašcieņa un paš­apziņa ir īpašības, lai saglabātu tautu un visu mūsu nākotni3


Voldemārs Krustiņš un premjerministrs Valdis Dombrovskis “Latvijas Avīzes” 25 gadu jubilejā 2013. gadā.
Voldemārs Krustiņš un premjerministrs Valdis Dombrovskis “Latvijas Avīzes” 25 gadu jubilejā 2013. gadā.
Foto: Dainis Bušmanis

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

“Visu mūžu redaktors” – tik īsu un lakonisku žurnālistisko darba gaitu aprakstu jeb tā saucamo curriculum vitae par Voldemāru Krustiņu minēja viņa bijušais interviju partneris Egils Līcītis, kad “Latvijas Avīzes” redakcija 2012. gadā sveica V. Krustiņu 80 gadu dzimšanas dienā.

 

No viņa radītās “Lauku Avīzes”, kas Latvijas iedzīvotāju vidū iemantoja lielu popularitāti, izauga uzņēmums “Latvijas Mediji” (no 2017. gada), kas izdod dažādus drukātos preses izdevumus latviešu valodā, grāmatas.

Toreiz vairākām pazīstamām personībām “Latvijas Avīze” piedāvāja iespēju mainīties lomām un kļūt par Voldemāra Krustiņa intervētājiem. Atgādināsim dažus jautājumus un V. Krustiņa atbildes uz tiem, jo tagad uz tām varam paraudzīties arī mazliet citām acīm.

 

“Kā visefektīvāk nodrošināt, lai līdz Latvijas simt gadiem visā sabiedrībā un mediju telpā izveidotos vienota izpratne par Latvijas nacionālajām vērtībām un to nozīmi?” jautāja toreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

V. Krustiņš: “Godīga atbilde būtu tāda: man šķiet, ka līdz Latvijas valsts pirmajiem simt gadiem vienota vērtību izpratne diezin vai tiks sasniegta; drīzāk, ka to nedarīs.

Kā domā valdošajās politiskajās aprindās, tās varētu rūpēties un darboties šajā virzienā, bet pilnīgi noteikti – kamēr pastāvēs daži mediji Latvijā, vienota izpratne šo mediju vidū netiks sasniegta. Un paliks nesasniegta tāpēc, ka mediji runās katrs savā politiskā valodā un pēc savas saprašanas.

Domāju, ka šīs “kopējās vērtības” Latvijā ir pārāk lielu, pārāk neizsmeļamu diskusiju avots, tāpēc diezin vai pirmajos simt gados izdosies panākt vienošanos. Atliksim to uz otrajiem simt gadiem, tad varbūt pēc pirmajiem 25 gadiem kaut kas izdosies.”

 

“Ja jums būtu iespējams vienpersoniski pieņemt vienu likumu, kas nebūtu grozāms un būtu spēkā Latvijā uz mūžīgiem laikiem – kas tas būtu par likumu, un ko tas saturētu?” jautāja Saeimas deputāts Raivis Dzintars.

“Jāsaka tā – tas būtu likums par Latvijas valsts ģeogrāfiskās un politiskās suverenitātes koordinātām uz pasaules kartes. Tas ir, ka Latvija atrodas tādos un tādos platuma un garuma grādos, tādā un tādā vietā, to sauc par Latviju, un tā tur nedalāma bija, ir, būs un paliks.”

 

“Latvijas vēsture ir mūsu nacionālā bagātība. Kādas Latvijas vēstures pamatvērtības uzskatāt par nozīmīgākajām?” jautāja vēstures profesors Inesis Feldmanis.

“Manuprāt, pati vērtīgākā vērtība ir tautai piemītošā nacionālā pašcieņa un nacionālā pašapziņa, kas pēdējos gados diemžēl ir manāmi izšķērdēta un plakusi. Bet pašcieņa un paš­apziņa ir īpašības, lai saglabātu tautu un visu mūsu nākotni.”

 

“Grēciniekam dzīve īsa, bet sods mūžīgs ellē. Kā tā var būt?” jautāja kardināls Jānis Pujats.

Saistītie raksti

“Es Viņa Eminencei atbildētu: jā, grēcinieka nākotne ir ļoti baiga, bet, cik es pazīstu Dievu To Kungu, viņš ir žēlīgs. Viņš piedod grēciniekiem.

Mūsu izpratnē varētu piemetināt, ka katram grēciniekam par mierinājumu kalpo apziņa, ka uz elli ir ļoti liela rinda priekšā. Bet es tiešām paļaujos uz to, ka Tas Kungs ir žēlīgs, vismaz tā zinājuši teikt cienījamā kardināla kolēģi.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Trīs dienas darbā, trīs augstskolas solā – sekojot pasaules piemēram?
17 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
1 diena
SK
Skaties.lv
Latvijā
Zīdaiņa glābšanas operācija Mežaparkā: automašīna ar bērnu salonā aizslēdzas, vecākiem paliekot ārā 4
1 diena

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 5 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 2
8 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Ģenētiski mūsu visu saknes ir zemē, nevis bruģī 1
5 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 1
10 stundas