Sports
Ziemas sports

Ar prieku uz treniņiem – Melbārdis cer atgriezties iepriekšējā līmenī0


Oskars Melbārdis
Oskars Melbārdis
Foto: Juris Bērziņš-Soms/”Sports”

“Ar prieku eju uz treniņiem un darbojos ar pilnu jaudu,” olimpiskais čempions bobslejā Oskars Melbārdis cer, ka sarežģītākais posms viņa karjerā ir aiz muguras. Oskars atguvies no savainojumiem un šosezon formu atgūst Eiropas kausa sacensībās.

Atrast motivāciju

Oskars Melbārdis iepriekšējo sezonu izlaida kājas muskuļa traumas dēļ, bet pērn jūnijā treniņā, braucot ar velosipēdu, iedzīvojies muguras savainojumā, kas izsita no treniņu procesa uz diviem mēnešiem. Noķert komandas biedrus vairs nebija iespējams, tādēļ trīs olimpisko medaļu ieguvējam šosezon nākas startēt Eiropas kausu sacensībās. Aizvadītajos piecos posmos tīri labi veicies divniekos – trīs goda pjedestāli, tostarp viena uzvara un otrā vieta kopvērtējumā. Četriniekos sekmes vājākas – augstākā vieta bijusi piektā un trešais sezonā.

“Gribētos, lai rezultāti ir labāki. Četriniekos man ir jauna ekipāža, kurai bija jāmācās salēkt bobā, stūmēji mainījās, un tas viss iespaido rezultātu – vienā braucienā labi, otrā ne pārāk. Divniekos mani pārsvarā iestūma Intars Dambis, kurš ir ļoti pieredzējis, un tas atvieglo situāciju. Vienā posmā arī Daumants Dreiškens uzstūma, viņš ļoti gribēja, bet tā nebija mana diena – pieļāvu daudz kļūdu,” “LA” teica 31 gadu vecais bobsleja pilots.

Jānis Ķipurs rudens treniņos Siguldā novērojis, ka Melbārdis par spīti lielajam pārtraukumam brauc, kā čempionam pieklājas – kamanas trasē lidojot. Pats Oskars gan norāda, ka sajūtas tomēr bija mazliet izzudušas: “Pamatprogramma būtībā ir izpildāma un viss zināms, īpaši Siguldā, taču mazās muļķīgās kļūdiņas gadās.

Mazliet grūti arī bija sākumā sevi motivēt, jo pēdējās sacensības man bija ziemas olimpiskās spēles, bet tagad – Eiropas kausā. Necenšos šķirot, bet vajadzēja saņemties, lai atrastu motivāciju.”

Oskars brauc ar godalgotām kamanām – Phjončhanas olimpisko bronzas divnieku un Soču zelta četrinieku. Par tehniku viņš nesūdzas, lai gan četrinieks pasaules līmenī, iespējams, vairs neaizvestu līdz uzvarām.

Čempionu medaļas

Ziemassvētkos izlases galvenais treneris Sandis Prūsis lēma komandas sastāvu nemainīt, Pasaules kausa (PK) apritē atstājot Ralfu Bērziņu, tādējādi Melbārdis sezonu turpināja Eiropas kausa izcīņā, kur atlikuši tikai divi posmi – šonedēļ Siguldā un janvāra izskaņā Īglsā. Sezonas interesantākā daļa gan sāksies tikai pēc tam, jo februāra vidū Siguldā notiks PK posms divniekiem, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts, turklāt Oskara Melbārža četriniekam beidzot tiks pasniegtas Sočos izcīnītās olimpiskās zelta godalgas. Nedēļu vēlāk būs pasaules čempionāts Altenbergā.

“Es pats jutu, ka pēc jaunā gada palikšu Eiropas kausa apritē, jo pasaules līmenī vajadzīgs teicams starts, lai cīnītos par augstām vietām. Diemžēl šobrīd ar labākajiem īpaši nevarētu konkurēt. Esmu tur, kur pelnījis būt, un ar to jāsamierinās. Testos Ralfs bija labāks un pelnījis braukt PK sacīkstēs,” atzīst Melbārdis. Viņš vēlētos PK posmā Siguldā arī startēt, ne tikai uzkāpt pjedestālā, bet tas būs trenera lēmums.

Oskars Melbārdis domā, ka šobrīd ir fiziski gatavs par aptuveni 70 procentiem, taču viņam galvenā ziņa ir tā, ka veselības likstas neliek par sevi manīt, var ar prieku iet uz treniņiem un darboties ar pilnu jaudu. Cilvēkam, kurš vairāk nekā pusotru gadu bijis dažādu mediķu rokās, tas ir ļoti daudz.

“Esmu tagad izbaudījis visu – bijis augšā, kad visiem esi vajadzīgs, un arī lejā, kur lielai daļai interese pazūd. Emocionāli tas bija grūtāk nekā fiziski, jo pierasts, ka labi gājis. Bet tagad galva no bedres izbāzta un jādabū arī rumpis ārā,”

apņēmīgi norāda bobsleja pilots. Viņa mērķis – ziemas olimpiskās spēles Pekinā 2022. gadā.

Saistītie raksti

“Svarīgākais, ka Oskars atguvis optimismu un apņēmību. Viņš jau vairākas reizes atgriezies pēc nopietnām traumām un atgriezīsies arī šoreiz,” pārliecināts Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Eiropas kausa izcīņas trasēs Melbārdis varēja novērtēt Latvijas bobsleja tuvākās rezerves, un viņš saredz labu perspektīvu: “Jaunie džeki malači, arī stūmēji – pakrīt, apdauzās, bet neviens nav aizgājis, tāpat piloti neatmet ar roku. Patīk Emīls Cipulis, kurš šogad sāka, bet ātri pielec, un labi sanāk. Sarežģītajās trasēs pat pabrīnījos – man pirmajā gadā tā nesanāca.”

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
Zināms, kad Kazakevičs debitēs pie Latvijas izlases stūres
13 stundas
LA
LA.LV
Sports
NOSKATIES: ASV basketbola studenti sarīko masveida klopi
14 stundas
LA
LA.LV
Sports
Briedis atgādina Dortikosam: Vecīt, neaizmirsti paķert līdzi savu čempiona jostu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Rail Baltica” Latvijā – iekavēti darbi, laika grafiks un neapgūta nauda. Valsts kontroles ziņojums
54 minūtes
ML
Māra Libeka
Veselam
Cena vai tarifs? Jaunais atalgojuma modelis – martā
24 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Ceturtdien uzspīdēs saule
22 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Levits informējis Dienvidāfrikas ārlietu ministri par Misānes lietu
12 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Cīnījās cik spēja… Ostapenko zaudē otrajā kārtā
59 minūtes