Egita Šafika ir priecīgi pacilāta par jaunumiem un plašo rekonstrukciju aptiekā.
Egita Šafika ir priecīgi pacilāta par jaunumiem un plašo rekonstrukciju aptiekā.
Publicitātes foto

Ar sirsnīgu smaidu mūsdienīgā aptiekā 1

Pēc rekonstrukcijas atvērta „Mēness aptieka” ar Zemgales reģionā plašāko aptiekas produktu izkārtojumu un apjomīgāko klientu apkalpošanas zonu ērtākai pakalpojuma pieejamībai. Aptiekas rekonstrukcijā nozīmīga loma ir Egitai Šafikai, kurai ir izdevies piepildīt savu profesionālo sapni – kļūt par farmaceita asistenti, un šī profesija ļauj dienu no dienas īstenot arī viņas vēlmi palīdzēt cilvēkiem.

VIDEO. Krievi paceļ balto karogu! Nofilmēts, kā okupanti padodas ukraiņiem
VIDEO. Krievijas propagandists tiešajā ēterā izplūst asarās un nolād no mobilizācijas bēgošos krievus
FOTO. Keita Midltone iziet sabiedrībā ģērbusies kleitā, ko tagad vēlas iegādāties teju visas Lielbritānijas sievietes
Lasīt citas ziņas

Kā diplomēta farmaceita asistente “Mēness aptiekā 10” Jelgavā Egita strādā jau trīs gadus, taču viņas saikne ar farmāciju izveidojās krietni senāk.

“Pirms 14 gadiem sāku darbu aptiekā par farmaceita palīgu. Redzot, kā strādā farmaceiti un farmaceita asistenti, jau toreiz sapratu, ka labprāt stātos līdzās, taču, lai mācītos par farmaceita asistenti, man pietrūka drosmes. Pēc vairākiem gadiem, meklējot jaunas iespējas tālākai dzīves izaugsmei, pamanīju piedāvājumu apgūt farmaceita asistenta profesiju Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžā “Mēness aptiekas” finansētā programmā. Turklāt man bija iespēja iegūt arī uzņēmuma stipendiju un prakses vietu savā pilsētā. Nodomāju – kas varbūt labāks, kā apvienot studijas un praksi īstā aptiekā!” stāsta Egita. Viņa gan atzīst, ka vienlaikus mācīties, strādāt un rūpēties par mazu bērnu izrādījies arī diezgan sarežģīti, taču tas nav neiespējami.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Studēt medicīnas jomā viegli nav. Apzinājos, ka farmaceita asistentam ir jābūt zinošam un tātad – neko nedrīkstu palaist garām. Sākuma bija bažas, piemēram, par ķīmijas apgūšanu – tomēr ar laiku arī tās izgaisa. Atbalstīja ģimene, kolēģes bija pretimnākošas un visu izdevās apvienot. Mans studiju kurss arī ir fantastisks – joprojām satiekamies,” saka Egita.

Darīt visu, lai palīdzētu

Farmaceita asistentam aptiekā ir daudz pienākumu, tiesa, darbs norit farmaceita vadībā, un viņam ir savi specifiski pienākumi un kompetences. Ja farmaceita asistentam rodas kāds profesionāls jautājums, var un vajag vērsties pie kolēģa farmaceita.

Pandēmijas ietekmē aptiekā attīstījās digitālie pakalpojumi –  preču pasūtīšana internetā, tika piedāvātas attālinātas farmaceita konsultācijas –, taču Egita zina teikt, ka aptiekas klienti tāpat alkst pēc komunikācijas. “Dzīvā saskarsme, sirsnīgs smaids un saruna aci pret aci joprojām ir vajadzīgi, īpaši, cilvēkiem gados. Dažkārt, kad pasūtījums veikts internetā ar sūtījuma piegādi uz aptieku, atnākot tam pakaļ, klients mēdz kastīti tūlīt atvērt un izrunāt interesējošos jautājumus, kaut gan, iespējams, aptiekas mājas lapā jau ir izlasīti visi preču apraksti un lietošanas instrukcijas.”

Aptiekā Jelgavā Katoļu ielā 18 ir Zemgales reģionā apjomīgākā klientu apkalpošanas zona un īpaši ērts aptiekas produktu izkārtojums tai līdzās.
Publicitātes foto

Egita atzīst, ka lielāko gandarījumu sniedz iespēja palīdzēt cilvēkiem: “Nekad nesakām nē! Ikreiz meklējam risinājumu, lai sagādātu klientam tieši tās zāles, kas viņam ir nepieciešamas. Jelgavnieki zina, ka ļoti cenšamies un darām tā, lai viņi vienmēr aizietu no aptiekas apmierināti. Rūpējoties par mūsu klientiem, arī mēs augam un profesionāli pilnveidojamies, uzzinām daudz jauna. Ir patīkami, kad ārsts piezvana uz aptieku un saka: es zinu, ka jūs šo medikamentu sagādāsiet.”

Laika pietiek visam

Ja, sākot studijas un darbu aptiekā, Egita vēl bažījās par laika plānošanu, tad tagad viņa atzīst, ka laika pietiek visam. “Zinu savu darba grafiku, un tas ļauj saplānot arī pilnvērtīgu atpūtu. Aptiekā strādājam divpadsmit draudzīgas, izpalīdzīgas sievietes – esam ļoti labs kolektīvs un par visu spējam vienoties. Mums ir gan kopīga ikdiena, gan kopīgi svētki. Tas ir svarīgi – spēt nodalīt darbu no izklaides, vienlaikus prast arī kopā atpūsties un svinēt. Lai darbā būtu labi rezultāti, vajadzīgas sirsnīgas, cilvēcīgas attiecības darba kolektīvā,”  ir pārliecināta Egita.

Brīvdienās viņa daudz laika pavada ar ģimeni – piektdienas vakarus velta galda spēlēm, ik vasaru dodas nu jau tradicionālajā laivu braucienā un apceļo Latvijas novadu skaistākās vietas.

Arī nākamā izglītības līmeņa iegūšanas iecere arvien ir Egitas prātā. “Pēc koledžas absolvēšanas vēlējos turpināt studijas universitātē, lai kļūtu par farmaceiti, tomēr tobrīd, izvērtējot prioritātes, apzinājos, ka bērna skolas gaitu uzsākšana ir svarīgāka, un man šim notikumam jāvelta pietiekami daudz laika. Taču visi koledžas studiju pieraksti stāv kārtīgi salikti plauktā un gaida piemērotu brīdi, lai atkal tiktu atvērti, jo domu par studiju turpināšanu neesmu atmetusi.”

Zināt, prast, pilnveidoties

“Augstu vērtēju iespēju apgūt farmaceita asistenta profesiju “Mēness aptiekas “ finansētā programmā – studējot man bija iespēja gan iegūt profesiju, gan apgūt pieredzi mentora vadībā. “Mēness aptieka” nodrošina arī pēcdiploma izglītību – seminārus, kursus, kuros varu papildināt zināšanas un uzturēt kvalifikāciju. Mācīties vienmēr ir labi.”

„Aptiekas kolektīvā esam 12, un kopā ar visu „Mēness aptiekas” komandu katrs esam pielikuši roku, lai jaunatvērtā aptieka būtu ērta un tīkama apmeklētājiem,” saka Sabīne Pauga, farmācijas studente, kura šobrīd strādā kā farmaceita palīdze.
Publicitātes foto

Pamatojot savulaik izdarītās izvēles nekļūdīgumu Egita uzsver: “Farmaceita asistenta profesija garantē stabilitāti – aptiekas bija, ir un būs nepieciešamas un mūsu zināšanas ir noderīgas, lai cilvēki būtu veseli un laimīgi.”

Aizvien mūsdienīgāka aptieka

Aptieka top aizvien mūsdienīgāka un farmaceitiskā aprūpe – pieejamāka. To droši var sacīt par „Mēness aptieku” Jelgavā Katoļu ielā 18. Aptieka ir piedzīvojusi vērienīgu rekonstrukciju, un nu katrs apmeklētājs, pārkāpjot tās slieksni, nonāk jaunumiem bagātā vidē, kur viņu sagaida zinoši farmācijas speciālisti.

Klientiem tagad pieejamas mūsdienīgi aprīkotas aptiekas telpas vairāk nekā 130 kvadrātmetru platībā. Aptiekā ir apjomīga klientu apkalpošanas zona un īpaši ērts aptiekas produktu izkārtojums tai līdzās, lai nodrošinātu labu pakalpojuma pieejamību. Tagad ir piecas klientu apkalpošanas kases, tādējādi vienlaikus vajadzīgo aptiekas produktu un konsultācijas var saņemt vairāk jelgavnieku vai pilsētas viesu, kuri iegriežas aptiekā. Papildu jaunums ir daudzās pašapkalpošanās joslas ar dažādiem aptiekas produktiem un aptiekas informāciju.

Aptiekas kolektīvs atvēršanas svētkos.
Publicitātes foto

Egita Šafika, būdama farmaceita asistente aptiekā, ir uzņēmusies daudzu praktisko un organizatorisko jautājumu risināšanu un ir priecīgi pacilāta par jaunumiem un plašo rekonstrukciju aptiekā, kuras realizācijā kopā ar kolēģiem ieguldījusi daudz sava laika, izpratnes un enerģijas: „Mums – visiem te strādājošajiem – ir svētku sajūta pēc padarīta darba, jo zinām, ka visi jauninājumi un uzlabojumi palīdzēs mums vēl labāk konsultēt un apkalpot mūsu klientus. Prieks, ka arī mūsu darba ikdienu šie jauninājumi padarījuši ērtāku un vēl piemērotāku, lai veiktu savus pienākumus farmaceitiskajā aprūpē.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Krievi paceļ balto karogu! Nofilmēts, kā okupanti padodas ukraiņiem
VIDEO. Krievijas propagandists tiešajā ēterā izplūst asarās un nolād no mobilizācijas bēgošos krievus
FOTO. Keita Midltone iziet sabiedrībā ģērbusies kleitā, ko tagad vēlas iegādāties teju visas Lielbritānijas sievietes
“Apkārt notiekošais ir suņa murgi. Visi iebaidīti.” Maskavietis Gena stāsta, kāda ir mobilizācijas gaisotne Krievijā 2
Lato Lapsa par Šlesera atgriešanos politikā: “Tā bija lieliska daudzpakāpju sazvērestība” 60
Lasīt citas ziņas
Apcietina Carnikavas pamatskolas skolotāju, kuru tur aizdomās par dzimumnoziegumu pret bērniem
Bruņoti un “ārkārtīgi bīstami”. Krievijas savervētie noziedznieki aizbēguši no frontes un devušies sirojumos uz Krimu 20
Partijas “Stabilitātei!” deputāte melojusi par savu amatu – uzdevusies par padomnieci, bet patiesībā bijusi palīgstrādniece
“Izmeklēšana nozieguma vietā stiprinājusi aizdomas.” Zviedrija par atklāto “Nord Stream” noplūžu vietās
Pietrūkst profesionalitātes: FIBA Čempionu līga sākta ar zaudējumu
23:02
“Latvijas milzis” Anglijā kļuvis ļoti populārs. Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem
22:07
Bruņoti un “ārkārtīgi bīstami”. Krievijas savervētie noziedznieki aizbēguši no frontes un devušies sirojumos uz Krimu 20
22:00
Ap Līvāniem klaiņo trīs bezbailīgi sumbri. Brīdina netuvoties dzīvniekiem!
AS un NA sabloķējas pret “Progresīvo” ņemšanu koalīcijā 48
„Mēs visi esam kā rezervisti”. Saruna ar Dailes teātra aktrisi Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu
VIDEO. Krievi paceļ balto karogu! Nofilmēts, kā okupanti padodas ukraiņiem
FOTO. Tikai dažas nedēļas pēc šķiršanās, Karīnas Račko vīrs Kristaps publiski atrāda savu jauno draudzeni 15
Divu partiju pārstāvji apstrīdējuši Saeimas vēlēšanu rezultātus 9
VIDEO. “Lai viņi paši izjūt savu ieroču spēku!” Ukraiņi dod prettriecienus ar krievu karavīru steigā pamestajiem ieročiem
VIDEO. Krievijas propagandists tiešajā ēterā izplūst asarās un nolād no mobilizācijas bēgošos krievus
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu 1
ES apstiprina astoto sankciju paketi pret Krieviju. Ko tā paredz?
Dzimtas kapos – lieli, veci koki, tāpēc apstādījumi nīkuļo. Vai tiem var līdzēt? 1
FOTO. Keita Midltone iziet sabiedrībā ģērbusies kleitā, ko tagad vēlas iegādāties teju visas Lielbritānijas sievietes
Mūžībā devies matemātiķis un politiķis Andris Buiķis
Ilze Kuzmina: Viena no jomām, kurā ne tikai “Konservatīvie”, bet arī “Attīstībai/Par” grāva savu reitingu, bija izglītība
Amatu pamet ilggadējais “Delfi” galvenais redaktors Bērziņš 10
Dace Baltruma: Neatstāj sajūta, ka ar daļu vēlētāju mūsu valstī kaut kas nav kārtībā
“Apkārt notiekošais ir suņa murgi. Visi iebaidīti.” Maskavietis Gena stāsta, kāda ir mobilizācijas gaisotne Krievijā 2
Par auto vadīšanu reibumā virs 1,5 promilēm plānota kriminālatbildība un konfiscēs auto 6
SAB direktors atklāj, ka Krievijai simpatizējoši aktīvisti Latvijas nospraustās “sarkanās līnijas” kopumā nepārkāpj 7
Intriganti kulsta mēles, kura Saeimā ievēlētā sagrūs pirmā. Egila Līcīša feļetons
Rīgā notiks militārās mācības – armija vingrināsies pilsētas teritorijā 55
VIDEO. Par nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabāšanu aiztur piecas personas; arestē īpašumus 297 000 eiro vērtībā 2
Piektdien būs pārsvarā sauss un vējains laiks
Mobilizācija Krievijā skar vairāk nabadzīgus reģionus 5