Kristiāns Smaliķis.
Kristiāns Smaliķis.
Foto: Anda Krauze

Ar tetovējumiem ekspresīvā stilā! Iedvesmojies no Kristiāna modes 71

Andris Tiļļa, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Spilgti izteiksmīgs tēls! Ausīs tuneļi piecu centimetru diametrā, uz rokas apakšdelma ietetovētas Eduarda Veidenbauma dzejas rindas, uz krūtīm – uzraksts vācu valodā “Pārcilvēks”… Esam satikuši Kristiānu Smaliķi, vēstures zinātņu maģistru. Viņa raksti publicēti arī iecienītajā žurnālā “Ilustrētā Vēsture”.

Foto: Anda Krauze
CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: Anda Krauze

Pagātnes tēma apliecināta arī uz viņa ķermeņa – tetovējumos. Mūsdienās būt tetovētam ir īpaši stilīgi – par to tikko pārliecinājos arī Spānijā, kur tetovējušies ne vien jaunieši, bet arī vecāka gadagājuma ļaudis. “Mana ķermeņa āda ir kā vēstures grāmata, iekrāsota ekspresīvā stilā. Kādam tas var nepatikt, likties par skarbu…

Bet, manuprāt, pārdomu vērto var rast arī neglītajā, šausmīgajā, izaicinošajā, kas liek aizdomāties par eksistenciālo. Ar uzrakstu “Pārcilvēks” nenorādu uz sevi, ka es tāds būtu, bet gan atgādinu vācu filozofa Frīdriha Vilhelma Nīčes darbā “Tā runāja Zaratustra” pausto par cilvēka pašpilnveidi – nesamierināties ar dzīves dīko omulību, pacelties pāri viduvējībai – būt pārcilvēkam.”

Tetovējumus zīmējis “Tatto” meistars Niklavs Trankalis, un tie ir gleznieciski – orhideju, sakuras ziedi, arī norvēģu mākslinieka Edvarda Munka ekspresīvā “Kliedziena”, kā arī latviešu gleznotāja Jāzepa Grosvalda darba “Gāzes uzbrukums” atveidi.

Tetovējumu sižeti – kā imperatīvs pret kara šausmām! Iespējamā kodolkara atveids ietetovēts padusē.

Piebilstams, ka Kristiāna vaļasprieki ir sporta makšķerēšana, kā arī skrituļošana, viņš darbojas vietnē “taktika.lv”, kur tirgo skrituļslidas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.