Latvijas volejbola izlase priecājas pēc pirmās uzvaras Eiropas čempionāta kvalifikācijā pār Austriju.

Eiropas zelta līgā volejbolisti neuzvarēja, kaut bija ar uguntiņu acīs 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Eiropas Zelta līgā neuzvarot nevienā spēlē, pēc tam zaudējot pārbaudes mačā ar ukraiņiem (0:3), Mihala Gogola vadītā Latvijas volejbola izlase atgriezusies uz uzvaru takas.

Pēdējos divos pārbaudes mačos tika pieveikta Norvēģija (3:1, 3:0), bet īstā atskaite Gogola ērai sākās trešdien ar 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas maču viesos pret Austriju. Latvijas izlase krietni jaunākā sastāvā, kā ierasts, bet ar potenciālajiem līderiem ierindā, Rīdas pilsētā notikušajā mačā svinēja uzvaru ar 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:23).

Mūsējie bija šīs spēles favorīti, taču laukumā nemaz tik viegli neklājās. Pirmajā setā no 4:8 izdevās gūt deviņus punktus pēc kārtas, servējot pamata cēlājam Denisam Petrovam. Tas ielika pamatu uzvarai setā.

Otrajā setā ne reizi nebijām vadībā, trešais un ceturtais sets aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, to galotnēs savu vārdu sakot pieredzējušajiem. Īstā brīdī bija Romāna Sauša “eiss”, bet uzvaru atnesa Hermana Egleskalna sitiens.

Gogols grūtos brīžos nekautrējās rotēt sastāvu, laukumā sūtot arī jaunos. Rezultatīvākais ar 21 punktu uzvarētājiem bija komandas kapteinis Atvars Ozoliņš, 16 pievienoja Egleskalns, 12 Saušs. Austriešiem ar 21 punktu izcēlās Niklass Krontālers, kurš uzbruka ar 66% efektivitāti.

“Mēs paredzējām, kā austrieši spēlēs, tāpēc izlēmām daudz neriskēt servēs, bet cīnīties blokā. Stratēģija attaisnojās. Pirmajā setā sākām spēlēt labāk pēc diskusijām ar tiesnesi. Zinājām, ko darīs austriešu cēlājs Tušs, un mūsu bloks, kaut arī bez tieši gūtiem pun­ktiem, strādāja labi.

Spējām gūt punktus uzbrukumā un gudri servējām, jo spēlē kļūdījāmies vien desmit reižu. Taču vissvarīgākais bija tas, ka spēlētāju acīs bija uguns,” uzvaras iemeslu skaidroja izlases galvenais treneris Mihals Gogols.

“Ozoliņš bija īsts kapteinis un līderis laukumā, palīdzēja komandai svarīgos brīžos, un viņu atbalstīja pārējie spēlētāji. Uzvaru gan izcīnīja komanda.

Trešajā setā nostrādāja mūsu stratēģija, labi cīnoties blokā. Trešais sets bija izšķirošais, jo ceturtajā Austrija bija iedzinējos jau no sākuma,” tā treneris.

Par Latvijas izlases īsto varēšanu gan varēs pārliecināties rīt, kad Valmierā kvalifikācijas otrajā spēlē (plkst. 18) jāuzņem grupas favorīte Somija. Viņiem pieredzējis sastāvs, lielākā daļa pērn spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, kurā piedalījās arī Latvija.

Vēl Āvo Kēla vadībā mūsējie izcīnīja vienu uzvaru, taču izkļuva no grupas, pēc tam astotdaļfinālā zaudējot nākamajiem čempioniem itāliešiem, ieņemot 16. vietu. Somi bija četras pozīcijas augstāk.

Somi mūsējiem nav tie parocīgākie pretinieki – 12 savstarpējās spēlēs astoņas reizes zaudēts. Uz 2023. gada Eiropas čempionāta finālturnīru no kvalifikācijas tiks septiņu grupu uzvarētājas un piecas labākās otro vietu ieguvējas.

Sestdien Valmierā spēlēs arī Latvijas dāmu izlase, pārbaudes mačā tiekoties ar Igaunijas B izlasi.